Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Örültek a császárnak?

Örültek a császárnak?

Figyelt kérdés
Én mindig is rettegtem a hüvelyi szüléstől. Szinte minden nap sírtam, ahogy közeledett a vége. Egyik nap mentem ultrahangra, ahol közölték, hogy császár lesz, mert farfekvéses lett. El nem tudom mondani mennyire boldog, felszabad voltam abban a pillanatban. Nagyon szerencsésnek érzem magam.

2022. márc. 4. 12:06
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 A kérdező kommentje:
Utálom az ilyen ősanyakat, aki szerint csak az teljesítmény, aki kinyomta magából a gyereket, mert szenvedni kell érte. Miért a császáros nem szenved?
2022. márc. 5. 14:01
 42/62 anonim ***** válasza:
37%
Nekem nem csak az az egy teljesítményem van az életben, hogy hüvelyi úton szültem. De te tudod.
2022. márc. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
80%
40-es valaszolo, en is az miatt kertem csaszart (kulfoldon lakom, lehet valasztani ), mert a munkam soran tobb tucat szellemi serult gyereket lattam, akik a szules kozben lettek oxigenhianyosak. Na akkor megfogadtam, kizarolag csaszarral vagyok hajlando szulni, vagy sehogy. Szerencsere itt lehet valasztani, ha otthon laknek akkor meg gyujtottem volna maganklinikara.
2022. márc. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
88%
43: ugyanez! A családban van oxigénhiánnyal született gyerek.. már kiskamasz, de csak vegetál, semmi esély érdemi javulásra, olyan súlyos az idegrendszeri károsodás. Én réges-régen eldöntöttem, hogy ennek esélyt sem adok, ha az én szülésemről lesz szó. Sokkal nyugodtabb voltam így a teljes terhesség alatt, jól döntöttem. Ehhez a döntéshez mindenkinek joga kellene, hogy legyen, bárhogy fújnak az ősanyák.
2022. márc. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
49%

Az azért remélem megvan, hogy oxigénhiány császárnál is lehet és természetes szülésnél is tudnak ellene tenni, ha időben beavatkoznak (pl. vákuum).

Nekem totál mindegy ki hogyan szül, de fogadjuk már el, hogy valaki a természetes szüléstől retteg, más meg a császártól. Ez van. Attól, hogy én a császártól félek, még nem gondolom, hogy ősanya lennék, akinek élete legnagyobb teljesítménye kitolni egy gyereket. Ahogy ha császár lesz, azt sem fogom gondolni, hogy a világ legnagyobb királysága a császár sebbel létezni. Mindkettőnek megvan a maga előnye és hátránya, ami ráadásul mindenkinél egyéni.

2022. márc. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
67%

Természetesen akartam szülni epivel.

Faros volt a babám, könyörögtem neki h forduljon meg, próbáltam házipraktikákat is.

Aztán mondta szülésznő, hogy ne számítsak érzéstelenítésre, mert alig néhány orvos vállal ilyen szülést.

Na onnantól drukkoltam, hogy nehogy megforduljon.


Spontán indult be a szülés, úgyhogy 7,5 óra vajúdás után tudtam hogy a legjobbat tette velem a babám, hogy nem fordult meg. Iszonyú fájdalom volt, de kb. még sehol se tartottam és ez csak erősödött volna.

Hálás vagyok, hogy nem kellett végigcsinálnom természetesen. A császárral járó fájdalom sehol sem volt a vajúdáshoz képest.

Lehet h a felépülés hosszabb, de akkor se lennénk képes természetesen szülni.

2022. márc. 6. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
86%
Én is rettegtem a hüvelyi szüléstől.. az első babám végül programozott császárral jött világra, a másodiknál pedig választhattam, szintén pcs lett.
2022. márc. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
88%

"34%

Az azért remélem megvan, hogy oxigénhiány császárnál is lehet" -- ja, ha későn veszik észre, hogy közbe kellene lépni egy félresiklott hüvelyinél.

Az oxihiány pontosan az a példa, ami semmiképp sem a császár miatt van.

2022. márc. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 A kérdező kommentje:

Nekem is van ismerősöm, aki természetesen szült és súlyos oxigénhiányos lett a gyerek. 25 éves körül van már, nem tud se beszélni, se járni, csak fekszik, mint egy darab fa.

A párom testvére is oxigénhiányos, ő nem annyira, de buta, irányítani kell, 27 évesen is.

Szerintem a babáknak is jobb a császár ebből a szempontból is.

2022. márc. 6. 15:44
 50/62 A kérdező kommentje:

Ja és nekem is azt mondták, hogy természetes szülésnél nem adnak fájdalomcsillapítót és mindenképpen lesz gátmetszés.

Meg hogy mit képzelek, hogy nem szeretnék gátmetszést, de fájdalomcsillapítót igen, ez így nem fér össze.

2022. márc. 6. 15:47
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!