Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Örültek a császárnak?

Örültek a császárnak?

Figyelt kérdés
Én mindig is rettegtem a hüvelyi szüléstől. Szinte minden nap sírtam, ahogy közeledett a vége. Egyik nap mentem ultrahangra, ahol közölték, hogy császár lesz, mert farfekvéses lett. El nem tudom mondani mennyire boldog, felszabad voltam abban a pillanatban. Nagyon szerencsésnek érzem magam.

2022. márc. 4. 12:06
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
89%
Én annak örülök, hogy nem lett császár. De abban teljesen egyetértek veled, hogy ez szerintem nyugodtan lehetne választás kérdése, és az is csodás lenne, ha nem kéne kötelező jelleggel 3 napot bent rohadni utána, ha nem akarsz. Engem az jobban megviselt, mint a szülés, és irtózok tőle, hogy a következő babával is bent kell majd lenni...
2022. márc. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
100%
Én a császártól rettegtem mindig is, de olyan rossz élmény volt a hüvelyi, hogy vagy lemondok a másodikról, vagy császár lesz
2022. márc. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyunk egyformák, mindenki más hogy éli meg szülést. Mindenki a másik szüléstől fél.
2022. márc. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
58%
Farfekvès 34. hèten, csàszàr, megkönnyebbültem. Aztàn csàszàr előtti utolsò UH-on màr jò irànyban volt. Megkerdeztèk, csàszàr vagy termèszetes szülès. Ràvàgtam zsigerből, hogy termèszetes ès tök jòl tettem :)
2022. márc. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
89%

A szívem mélyén én is örültem, mikor közölték, hogy faros, úgyhogy császár. Semmi bajom nem volt az egésszel. Aztán szülés után szembesültem vele, hogy a csapból is az folyik, hogy de rossz, ha valaki császárral szül, megkérdőjelezik a kötődést, egyesek odáig mennek, hogy azt is megmagyarázzák, hogy a gyerek lesz tutyimutyi emiatt, és mekkora hátrány neki. Aztán ott az ember jóindulatú környezete, akik megjegyzik, hogy ja, akkor neked sima ügy volt, legyintenek, hogy ja, akkor te nem tudod, mi a fájdalom stb. Szépen lassan kialakult bennem az az érzés, mintha valamiből kimaradtam volna, vagy mintha puskázással mentem volna át a vizsgán.

A második gyereket aztán mindenképp hüvelyi úton szerettem volna szülni, komplikációk miatt nem lehetett (magas vérnyomás, méhen belüli retardáció, kritikusan kevés magzatvíz miatt 38 hetesen azt mondta a dokim, császározna inkább, mielőtt gond lesz, természetesen belementem). Ez van, örülök, hogy egészségesek a gyerekeim, sajnálom, hogy fogalmam sincs, milyen szülni, de elengedtem már ezt. A második babám pár erős jóslóval megörvendeztetett 36 hetesen egy éjjel, így legalább tudom, milyen érzés a fájás, az is valami :)

2022. márc. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
100%
Természetes úton szerettem volna szülni, de mikor 7 óra vajúdás (ebből 5 óra oxitocin) után sem tágultam 1 ujjnyit sem, örültem hogy az orvosok a császár mellet döntöttek.
2022. márc. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
61%

18-as nem tudom mit pattogsz, látom nagyon frusztrált vagy. Leírtam, hogy én miért, milyen tapasztalatok miatt nem vágytam császárra, nem tudom ez miért fáj neked.

Továbbá ezt is írtam:


"Ennek is annak is megvan a maga veszélye. A sima szülésnek a szülés közben, a császárnak meg utána, és a következő terhességnél."

Szóval még kórházban sem kell dolgoznom ahhoz, hogy leírjam azt amit te, csak nem olyan arrogánsan ahogy te tetted.

2022. márc. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon rossz a szemem,elore tudtam hogy ez akar ok is lehet csaszarra. Akarhogy peo-kontraztam,mindig az jott ki hogy igenis termeszetesen akarok. Rettegek a csaszartol,meg ugy amugy mutetektol. Nem hat az erzestelenito,kateter,hasbakonyokles,nameg maga a fajdalom. Halistennek gyors,es kevesbe fajdalmasabb termeszetes szulesem volt,mint gondoltam. Volt gatmetszesem,itt-ott fajdogalt,de siman el lehetett vele vegezni,amit csak akartam. Max kellemetlen volt kicsit. Igaz,hogy 21 eves voltam,lehet azert is volt konnyebb. :)
2022. márc. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
69%

2x is császárom lett,nem bántam.Hol érdekelt engem,hogy honnan jönnek ki,csak kijöjjenek egészségesen és épen.

Nem is olyan nagy cucc mint ahogy hiszik sokan.3 nap kb ameddig tényleg nagyon fáj minden,de gátmetszessel is vannak fájdalmaid.

Valaki már másnap rohan,valaki egy hét után is kicsit lassúcska még.A varratot kb haza menetel előtt kiszedik,ha nem akkor is 10 nap után ki szokták venni.


Szóval szerintem jó lenne,ha mindenki eldönthetné,hogy neki melyik fájdalom és hol elviselhetőbb..

2022. márc. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
86%
Igen, én is nagyon örültem, hogy császáros lett a kislányom. Nálam egyik napról a másikra alakult így, ezért szerencsére nem volt már időm utánaolvasni a dolgoknak, mert sajnos én is azt látom, tapasztalom azóta, hogy itthon kb. az a hozzáállás, hogy a császárt muszáj valami szörnyű, borzalmas, mindenképpen kerülendő dologként kezelni. Ha meg mégis arra kerül a sor, akkor mindenki sajnálkozik. Én hálás vagyok a dokimnak, hogy figyelembe véve a körülményeket felajánlotta és kifejezetten javasolta a császármetszést. Így egy nagyon könnyű és csak és kizárólag pozitív "szülés" élményem van, a kislányom is makk egészséges és azóta sem adódott belőle semmilyen komplikáció. Persze tudom, hogy máshogy is alakulhatott volna, tisztában vagyok vele, hogy nagyon szerencsés vagyok, hogy semmilyen komplikáció, stb. nem merült fel, de én akkor is örülök, hogy így alakult, és nagyon bízom benne, hogy a következő babámat is így tudom világra hozni.
2022. márc. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!