Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Félek a hétfőtől?

Félek a hétfőtől?

Figyelt kérdés

Ma reggel voltam ctg-n és toxémia rizikója miatt hétfőn vagy így vagy úgy indítják a szülést.

Borzasztóan letaglózott a hír, kétségbeestem, félek.

Úgyérzem bagam mint valami buta kislány aki most szembesült azzal hogy ilyen közel van a szülés. Egyszer már kaptam pánikrohamot, nah most pont úgy érzem magam mint akkor. A férjem azzal viccelődik hogy le kellene nyugtatózni😅

Indított szülésnél hagyják hogy felvegye a test a szülêsi ritmust?

Jobban faj mintha spontán indulna?

A doki mondta hogy 2 mód van majd az dönti el hogy zárt a méhszáj vagy már elkezdett nyílni...

Ha nem nyitott akkor nagyon fáj a mesterséges mêhszájtágítás?

A másik, hogy igencsak prűd lettem... Utálok levetkőzni a nőgyógyász előtt is. A gondolat hogy ott szétett lábakkal fekszem halálra rémít.

Első baba lesz.



2022. ápr. 21. 12:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ott a mi alsórészünk nekik olyan, mintha a szemedbe néznének.
2022. ápr. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Az indítás vagy sikerül, vagy nem. Nálam jól sült el, 6 óra alatt lezajlott az egész szülés.

Ismerősöm meg 1 napig kínlódott, nem tágult megfelelően, így császár lett a vége.

Nem egy leányálom. Nekem ilyen méhszájtágító zselét fecskendeztek fel, de nagyon fájdalmas volt.

Illetve hirtelen lettek nagy fájásaim. Nem volt fokozatos egyáltalán.

2022. ápr. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Engem indítottak.

Burokrepesztés+ oxi.

Nem valószínű hogy “hagyják” mert ezt a te szervezeted dönti el. Én pl 8 percesekkel kezdtem 😅

Aztán látták, hogy milyen jól reagál rá a szervezetem bizony fél óra/óránként emelték az oxit..

Nem mondom, hogy nem fájt bizony voltak kemény pillanatok.

De! Nekem a vajúdás része volt a “legjobb” a kitolás na az aztán kemény volt NEKEM. Mindenkinél más. Nagyon sokadik tolófájásra lett meg a fiam. Nem is emlékszem már.

Nem kaptam fájdalomcsillapítót sem, amikor kértem akkor meg már nem lehetett🤷🏼‍♀️

A másikról nem tudok nyilatkozni hogy jobb e vagy sem mert nincs tapasztalatom, fájt de legalább gyors volt.

Én 2 ujjnyira voltam nyitva.

Egyébként nem szét tett lábbakkal vajúdsz, amikor meg már ott a helyzet hidd el legkevésbé fog érdekelni mit látnak csak arra tudsz majd gondolni, hogy szedjék már ki😁

Sok sikert könnyű szülést🤞🏻😊

2022. ápr. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%

Mindenképpen rettenetesen fáj, de úgy vagyunk kitalálva, hogy meg tudjuk csinálni.


Ne aggódj az orvosok és a szervezeted tudja, hogy hogyan kell csinálni. Fájdalmas lesz, de a végén minden rendben lesz, rengetegen csinálják, te sem vagy kivétel, menni fog. :)

2022. ápr. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki írt! <3
2022. ápr. 21. 13:54
 6/19 anonim ***** válasza:

Hogy all a méhszáj teljesen zárt még?


Mi a toxemia rizikó?


Azert kérdezem mert nekem iszonyúan vizesedik a lábam, magas lett a vérnyomásom amire gyógyszert szedek 3 hete de a vizelet negatív es a labor is.


Akkor nekem is azt mondták indítani fognak a 38.heten de mivel azóta is rendben a labor így hagynak (ma vagyok 38+5)


Egyébként nekem nyilik a méhszáj, és én mondtam is ha van mód rá akkor burokrepesztessel indítsanak (számomra természetesebb mint egy ballon, Vagy mehszaj érlelő zselé)


Én bízom h magától beindul, és addig nem történik baj (folyamatos vérnyomásmeres van, mondták ha magas vagy fejfájás vagy gyomortaji fajdalom van azonnal menjek be) legközelebb szerdán lát orvos



Kitartás nem lesz baj!

2022. ápr. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Én bogyókontroll alatt állok, de ki ki ugrál a vérnyomásom, meg az elmúlt hetekben több nagylabort is csináltak és az enzimértékeim szépen de lassan tolódnak rossz irányba. Elmondták hogy oké hogy papíron rendben van minden de ez egy délután alatt megváltozhat. Vizesedem én is... Nagyon sunyin, de múltkor mar lábszárig felvizesedtem, úgy rendesen be lehetett nyomni. Szegény kezecském is totál kész van meg már az arcom is pufisodik, és le se akar menni.

Legutóbb 2000 volt a mêhszájam. biztosan tovabb rövidült mert elég kicsit feldugnom az ujjam (persze sterilen gumikesztyű stb) és érzem a "buksiját". Hogy nyílni nyílt e azt nem tudom, de valami nyákdugó féleség távozott.


A másik kérdés...

Ha tudom hogy menni kell mert a baba mégsem akar jönni... Akkor tanácsosabb kevesebbet enni, vagy beöntést mindenképpen csinálnak?

2022. ápr. 21. 14:19
 8/19 anonim ***** válasza:

Szerintem nem csinálnak mindenképp de kórház függő.

Ahol én szültem ott választható, nem rutinszerű

2022. ápr. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Engem oxitocinnal indítottak, miután nem indult el sem a tágulás, sem rendszeres fájások a magzatvíz spontán elfolyása után. Hirtelen lettek nagyon erős fájásaim az oxitól, gyorsan ment, alig 5 óra alatt meglett így a kisfiam, de amilyen gyors volt, olyan fájdalmas is, és a gátmetszést sem úsztam meg, jó nagy sebem volt/van. Jó lett volna inkább, ha magától indul, de nem volt kibírhatatlan. Első szülés volt, 5 héttel ezelőtt. Neked minden jót!
2022. ápr. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Szintén toxémia gyanús voltam, magas vérnyomással és igen durva vizesedéssel. A 39.héten befektettek, vizelet végig rendben volt és már 4 dopegytet szedtem naponta. Aztán a kiírt napon megnézték a méhszájam és 2 ujjnyira nyitva volt. Ott, abban a pillanatban a vizsgálóban úgy döntött a főorvos, hogy burkot repeszt. Még felfogni sem volt időm mi történik..

Szóval engem így megindítottak (gyors kaptam beöntést is, de nem igazán érdekelt úgy be voltam zsongva). Aztán teletömtek oxival..vajúdás és szülés alatt végig nyomatták. Nekem nagyon erős fájásokat csinált rögtön, addig egyébként tök jól voltam csak nagyon fájt a lábam. 😔 Engem tuti tágítottak kézzel, fájás közben. Na annál fájdalmasabb érzés szerintem nem sok van..indítás után 18 órával később lett meg a baba. Hozzáteszem, hogy még innom se lehetett. Fájdalomcsillapítót meg csak kb a 15.órában adtak, hiába kértem. Attól folyton bealudtam igazából, pedig sima görcsoldó volt.

Én iszonyatosan bízom benne, hogy ha lesz még babánk, akkor azzal otthon indul meg a szülés és ameddig csak lehet be se megyek a kórházba. Látod én már elkezdtem vajúdni, de az orvosok nem akartak várni, hogy a kicsi a saját ritmusában szülessen meg. Aláírom, hogy van mikor szükség van indításra meg császárra, de ez nem ilyen helyzet volt. Nem volt fogadott orvosom sajnos, akkor még lehetett volna.

Egyébként természetes úton szültem, de annyira kivoltam, hogy az orvos azt hitte császár lesz a vége.

Remélem neked szebb élményben lesz részed. A vége mindenképpen csodálatos. Jobb lenne, ha az addig vezető út is lehetne ugyanolyan szép.

2022. ápr. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!