Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Félek a hétfőtől?

Félek a hétfőtől?

Figyelt kérdés

Ma reggel voltam ctg-n és toxémia rizikója miatt hétfőn vagy így vagy úgy indítják a szülést.

Borzasztóan letaglózott a hír, kétségbeestem, félek.

Úgyérzem bagam mint valami buta kislány aki most szembesült azzal hogy ilyen közel van a szülés. Egyszer már kaptam pánikrohamot, nah most pont úgy érzem magam mint akkor. A férjem azzal viccelődik hogy le kellene nyugtatózni😅

Indított szülésnél hagyják hogy felvegye a test a szülêsi ritmust?

Jobban faj mintha spontán indulna?

A doki mondta hogy 2 mód van majd az dönti el hogy zárt a méhszáj vagy már elkezdett nyílni...

Ha nem nyitott akkor nagyon fáj a mesterséges mêhszájtágítás?

A másik, hogy igencsak prűd lettem... Utálok levetkőzni a nőgyógyász előtt is. A gondolat hogy ott szétett lábakkal fekszem halálra rémít.

Első baba lesz.



2022. ápr. 21. 12:51
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
lehet buta vagyok, de én azt hittem hogy nem adnak egyből oxit hanem csak burkotrepesztenek aztán várnak hogy jöjjenek a görcsök... vagy azzal a ballonnal babrálnak
2022. ápr. 22. 11:46
 12/19 anonim ***** válasza:
Kérdező nem vagy buta, gyakori oldal erre valo, hogy kérdezzenek az emberek. Akik bent lesznek a szülésednél, azok láttak már életükbe sok mindent, szégyenlős vagy az normális. Szüléskor a fájdalmakkal ugy el leszel foglalva, hogy ott abba a pillanatban nem fog érdekelni, hogy lábaidat szét tárva vannak mesztelen vagy ott. Nagyon aranyos férjed van :) neked az is lehet, hogy szerencséd lesz és inditás nélkül magátol indul meg a szülséed és magadtol tágitás nélkül kitágulsz 2-3 ujjnyira.
2022. ápr. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Én nem kaptam oxit, csak burkot repesztettek,de akkor már 3.5 ujjnyira nyitva volt a méhszáj (fájdalom nélkül nyilt, azért sem engedtek már haza egy sima nst-re mentem csak)


20 percre rá jöttek a fájások így nem kellett oxi

2022. ápr. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
10-es vagyok. 9 körül repesztettek burkot és délben raktak oxira, mert ugyanúgy csak 2 ujjnyira voltam nyitva. Egyébként én is észrevétlenül kezdtem a dolgot előző este. Annyi, hogy fájdogált a derekam. De én azt hittem azért, mert már 1 hete abban a csodálatos kórházi ágyban aludtam. 😅
2022. ápr. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
55%

Szia. Hogy megnyugtassalak...


Úgy menj az nap a korhazban h mindenki fog mindent látni, de ezzel nem szabad foglalkozni!

Beöntésnek is csak a neve szörnyű!


2 ujjnyira voltam nyitva, Ctg-n fajasokat mutatott, nem éreztem. Burkot repesztettek, mert így már nem enged haza, úgyis jonnenk vissza pár óra múlva. Amint elfolyt a víz fel óra ctg,8-10 perces fajasok (alhasi gyenge fajdalom). Aztán elkezdtem sétálni, hirtelen 5 perces fajasok lettek 2 órán keresztül. Kb fel óránként tagultam 1 ujjnyit. Délben indítottak, 14-kor kértem EDA-t. Onnantól fekve 1 perces fajasok, a levegővételre figyelve simán kibirhato. 17-kor közölték h teljesen nyitva vagyok, ha fajas jön szulhetunk. Du 17:20-ra kb 4 tolofajassal megszületett a kislányom.

Megkérdeztem a férjem rögtön h mikor jön a következő a baba?

Ilyen szülést kívánok mindenkinek!

Ui. : ne félj az inditastol!

2022. ápr. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!

Majd megírom hogy mi volt! :)

2022. ápr. 22. 18:07
 17/19 anonim ***** válasza:
Szia minden rendben volt?
2022. ápr. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Hát, fura volt ez a szülés.

Ballonnal tágítottak, kb 3 centire nyíltam. Vártunk. Volt burokrepesztés, a baba annyira lent volt hogy nem folyt el hírtelen az összes víz mert a kis buksija odaékelődött szorosan. Vártunk. Nem jött semmi. Kaptam oxit, de nevetgélve töltöttük az idôt, majd amikor kicsit elálmosodtam el is szundikáltam. A görcsök erőssége kb olyan volt mint egy hascsikarás. Mondták is hogy itt valami nem stillel mert más nők ettől már totál padlón vannak.

Végül császár lett. Sírtam picikét, de sajnos nem rajtam múlt. Egyszerúen nem hatott semmi.

Összességében nagyon jó hangulatú volt a légkör, a műtét is ha így mondhatjuk "kellemes" volt. Így már a másnap nem annyira 😅

Baba meg egy húsgombóc. Mondták hogy túl nagy a buksija, nem fért volna ki.

2022. ápr. 27. 12:25
 19/19 anonim ***** válasza:
Ohh. Gratulálok 🥰 engem holnap indítanak végül 39+5 hetesen, burokrepesztessel. Ket ujjnyira nyitva a méhszáj
2022. ápr. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!