Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » “Ha egy kisgyermek például...

“Ha egy kisgyermek például csak az anyukája mellett tud elaludni, az óvodai alvást törésként fogja megélni. “ Ez igaz? Hétfőtől ott alszik de félek, h nagyon megviseli?

Figyelt kérdés

Szeptember óta ovis. A beszoktatas flottul ment, volt persze nagy sírás az elején de nem húzodott el sokáig. 2-3 hét alatt beszokott. Ovoneniket szereti, többi gyerekkel játszik. Nincs konfliktusa (amennyire én tudom)...az óvónő szerint bent felszabadult, játszik. Persze reggelente megy az alkudozás, h miért kell oviba menni, hagy maradjon itthon stb. Főleg így hosszabb szünet után elég nehéz...most volt is sírás. De úgy gondolom, h ez normális hiszen jobban szeret itthon, mint az oviban. De ez nem kóros. (Gondolom...)

És a kérdés: eddig délben elhoztam de teso fog születni hamarosan és megpróbáljuk az ott alvást. A teso 1 hónap múlva jön, addig van időnk. Tényleg törés lesz neki?? El fog tudni úgy aludni, h itthon csak mellettem alszik el, úgy h közben fülezik? Nekem is nehéz otthagyni de muszáj vagyok sajnos :(


2019. jan. 11. 08:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk az okozta anno a törést, hogy ebéd után elhoztam. Otthon nem aludt, hisztizett, kiesett az ovis napirendből, aztán 3 hónap utan maradt aludni is (ő akarta!) és ezerszer jobb lett.
2019. jan. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
79%
Egyáltalán nem biztos, hogy törésként éli meg. Az óvodában egyedül fog aludni délután, otthon meg továbbra is melletted alszik el. Elég rugalmasak ám a gyerekek!
2019. jan. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
80%

A kisfiam velem alszik. Vagyis én vele. Anno bölcsiben gondoltam, hogy bajt fog okozni, hát simán melléfeküdt a földre a gondozónő az első 2-3 alkalommal, utána meg már ment egyedül is. Sőt, 1 hét után már cumi nélkül is. oviban sem okozott gondot (a cumi hiánya sem, pedig otthon nagy cumista volt). Persze ettől függetlenül otthon pont ugyanúgy kellek.


A baj inkább az, hogy a tesó miatt fog most bent aludni. Nem az ottalvás okoz törést, hanem annak indoka. Nagy változás lesz, hogy lesz egy kisbaba a családban és ráadásul ezért még haza sem viszed már ebéd után... persze nem vagyok híve annak, hogy ahol kistesó van, ott ne aludjon az oviban a gyerek, sőt! de az esetetekben nem jó az ok-okozati összefüggés.

2019. jan. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
67%

Nem értem. Nem dolgozol, otthon leszel a tesóval, minek is kell most hirtelen ott aludnia?

Törés az lesz, hogy majd szépen összekapcsolja a hosszabb oviban maradást azzal, hogy testvére született, aki otthon lehet veled.

2019. jan. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem már elég nagy, ne éld meg tragédiaként, ha meglépitek ezt, hogy nem veled alszik, ideje van. Viszont pont nem a tesó érkezésével egy időben kellene elkezdeni, hanem inkább most. Ne azt lássa rajtad, hogy sajnálod, meg neked is nehéz, hanem állítsd kész tények elé, de állítsd be jó dolognak, (csak röviden, de) bátorítsd, hogy a barátaival lehet délután is és dicsérd, hogy már ilyen nagy, okos, ügyes lett. Ha nincs alternatíva, hidd el, könnyebben elfogadja, mint ha bizonytalan vagy te is és ő se tudja, hol a helye, mi a rendszer, mi az, amiben dönthet és mi az, amihez alkalmazkodnia kell. Csak tartsd be mindig, amit ígérsz, hogy pl. uzsonna után megyek érted" és nem lesz gond. És a vége az lesz, hogy te majd izgulsz, hogy odaérj a kicsivel, és rátok melegszik a kabát, de ő meg nem akar kijönni, mert még játszik :)
2019. jan. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
65%

Biztos, hogy meg fogja, azt fogja látni, hogy jött ez az új gyerek engem meg nem visz haza anya oviból és ott kell aludnom.

Ne csodálkozz, ha utálni fogja.

Amúgy én sem értem, nálunk pl 1 olyan anyuka sincs, aki nem viszi haza a gyereket ha otthon van a kicsivel..

Nálunk is ovi kezdés előtt fèl évvel született a 2., fel sem merült, hogy ott aludjon! Nekem nem lenne ehhez pofám

2019. jan. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Természetesen én is gondoltam ra, h összekapcsolja majd ezért is megbeszeltem a dolgot egy gyermekpszichologussal (mégpedig egy elég jó hírű magán pszichológust kerestem fel). Elmondása szerint, ha meg egy hónap van a születésig akkor nem fogja összekötni a kettot, hiszen addigra ez az új szokás is kialakul és ha jól megy már stabilan bent alszik. Természetesen nem is úgy van neki előadva, h a teso miatt ott kell aludnia, hanem úgy h már nagyobb fiú, új év kezdődött és ezért bent alszik ő is ahogy a többi pajtasa. (Ő az egyetlen aki nem alszik ott egyébként). Egyenként is tervben volt az ott alvás de csak kozepsotol. Sajnos átgondoltam, nem tudom megoldani h hazahozzam. Illetve nem a hazahozas a fo gond, hanem eleve nem hozhatom el előbb (fel1kor adjak ki), haza megyünk atoltozunk, kicsi tv, kicsi alkudozás stb 13-13.15 mire felmegyünk, ha nagyon ügyes vagyok akkor legkésőbb negyed2- fel2-kor alszik. Így is keltenem kell3-kor, mivel este nem tudom lerakni ha tovább hagyom aludni. Emiatt aztán nyugos mert nem alussza ki magát. Plusz az egesz hazahozatalos herce hurca éppen felébreszti az egyébként álmos gyereket, emiatt még tovább húzódik az altatás. És ez még mind megoldható lenne, de úgy alszik el, h redőny lehuz, csend, anya melle fekszik mozdulatlanul és ő fulezik. Kétlem, h egy ujszulottel ez megoldható lesz, főleg ha épp akkor akar enni vagy hasfajos lesz vagy bármi. Kedves utolsónak üzenem, nem az én kényelmem miatt akarom ott altatni hanem mert úgy érzem és úgy gondolom, h másképp nem kivitelezhető. Nem lepattintani akarom, nekem ő a mindenem. De azt se szeretném, ha leszokna a nappali alvasrol vagy épp én lennék mindennap idegbeteg, h vajon sikerül e elaltatni vagy nem? Már most is nyugos a helyzet, hiszen megy a hiszti és konyorges délután az alvás miatt, rohanás az ovibol h mindennap időben tudjam lerakni...nem lehet egy játszóteret vagy bandazast vagy bármit kozbeiktatni. Hát ezért. A kérdés nem is a tesora irányult, tudom h igyis úgyis meg fogja viselni. De teso még nincs itt, elsősorban az érdekel, h a bent alvás fog e menni neki így, h sajnos van ez a szokása (anya mellett alvás)...egyébként ha olyan tüneteket produkál (sírás, viselkedés változás stb), nem fogom erőltetni. Nem minden áron akarom ott altatni de meg akarom próbálni.
2019. jan. 11. 09:25
 8/25 A kérdező kommentje:

#6 miért látna azt? Még meg sem született. Mire megszületik már túl leszünk egy honapos szoktatason, sok sok bent alvason...


Nem lenne hozza pofád? Ok, nekem se ha a fiam úgy aludna el, h lerakom, racsukom a szoba ajtót és Joejt. De sajnos nem így alakult nálunk, pici babával h fekudjek mellette mozdulatlanul teljes csendben fel órát? Plusz Hanykor kerül majd agyba, kettő? Hanykor fekszik este?11?

2019. jan. 11. 09:32
 9/25 A kérdező kommentje:
Nálunk pont fordítva van, minden anyuka ott hagyja, akkor is ha otthon van. Én vagyok az egyetlen, aki eddig elhozta. Egyébként is úgy akarom, h péntekenként elhozom az rövid nap lesz. De ha tudtok megoldást az alvási procesurara akkor én abban is benne vagyok, de egyelőre nincs jobb ötletem.
2019. jan. 11. 09:34
 10/25 anonim ***** válasza:
63%

szia


Óvónőként láttam már extrém esetet is.( A tiétek egyébként nem az.) Biztos, hogy meg fogja oldani az altatást, esetleg mellé ül, simogatja kicsit. Csak mondd el, hogy otthon hogy szoktátok,hogy pár napig ő is úgy csinálja. Volt már olyan esetünk, amikor az anyuka nem mondta, a kisgyerek szenvedett, pedig csak egy apró kellék hiányzott neki. Most van kiscsoportom, először nehéz volt az altatás,de félévre már önállóan, cumi nélkül alszik az összes gyerek. Sikerülni fog! Egyébként a pénteki hazahozatalt én is preferálom.

2019. jan. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!