Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a teendő akkor ha rendszere...

Mi a teendő akkor ha rendszeres étkezés/nassolás mellett sem nagyon akar hízni a baba a pocakban?

Figyelt kérdés
33. terhességi hetemet kezdtem meg a mai napon, és a tegnapi orvosi vizsgálaton azzal kellett szembesülnöm, hogy a magzatom csupán 1777grammot nyom, ez az átlagostól lényegesen kevesebb... Az orvos hízókúrát javasolt, sok fehérje, szénhidrát, cukor, magnézium... különben ha 3 hét múlva nem produkál jelentősebb hízást a baba be kell indítani a szülést. Valaki aki hasonló cipőben jár/járt esetleg tud mondani valami bíztatót?
2010. szept. 16. 14:32
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

A magzatvíz oké, a méhlepényemről nem tudok semmit... szerintem azt is nézte, illetve az áramlás is rendben.

Meg azt mondta először tapintásra, hogy nem tűnik olyan kicsinek.

2010. szept. 16. 14:52
 12/26 anonim ***** válasza:
Ha a 38. hétig kihúzod már nem kell aggódnod,a 40. hétig sem jó várni,sok ilyen esetben már zavaros a magzatvíz,ami nagyon veszélyes a babára,viszont túl korán sem jó mert a tüdőnek a 37.hétig még érnie kell.Kérdezz meg másik orvost.
2010. szept. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Egyrészt szerintem ez egy átlagos becsült súly vagy csak minimálisan alacsonyabb...nekem a 32.héten a lányomat 1740re becsülte az uh gép, megszületett a 40.héten 4400 grammal....hmmm ennyit erről. Másrészt a dokinak flowmetriára áramlás vizsgálatra kellene küldenie (vagy ezt ő szokta csinálni) mivel a baba hízása az előbbiekben is leírt véráramon alapszik és a placentádon...ha az öregszik túl korán, ehetsz akármennyit sajnos:((

Ilyenkor általában szigorú fektetés vagy kórházi bennfekvés következik, gyógyszeres terápiával amivel megpróbálják kicsit még bent tartani, nem riogatásból írom, és naponta van UH meg aztán nst.

De mondom, szerintem ez egy átlagos súly...

2010. szept. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
14.55 vagyok, bocsi közben leírtad hogy ő csinálja a flow-t...
2010. szept. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Hát... kikérem akkor egy fehérvári szülész-nőgyógyász főorvos véleményét ahogy elérhető lesz. Én egyébként a 40. héten születtem meg, szóval rendesen kiírt időpontra 2800grammal és 57 cm-el. A párom 4000grammal. Ő és a család tömnek kajával, és mégis azt érzem, hogy nem tesz jót. Meg egyébként is majdnem 25kg felesleg jött fel rám amin persze nem oszt nem szoroz még 5 ha a baba egészségéről van szó, de én sem hajlok arra, hogy inkubátorban jobb neki, mint az anyaméhben.
2010. szept. 16. 15:09
 16/26 anonim ***** válasza:
Nem vagyok orvos, de szerintem 33 hetesen 1800 gr nem keves. Nem minden baba szuletik 4 kg-val, es a 40. hetig meg rengeteget hizhat. Foleg utolso honapban mar heti 300 gr-ot is iznak, ha jol emlekszem. Nekem a 37. hetben becsultek 2500 gr-osnak, erre 39.heten 3.6 kg-val szuletett meg a kisfiam. Raadasul ha a te szuletesi sulyod is 2.5 kg volt, akor gondolom te se lehettel tobb 33 hetesen, es megis minden ok volt/van veled...nem ertem az orvost, raadasul azert beinditani a szulest?! furcsa, talan tenyleg jobb lenne ha egy masik orvos velemenyet is kikerned. Igy eljeszteni egy kismamat...
2010. szept. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Szia! Az én babám is kicsi volt a 32héten 1300g. Nekem a doki nagyon sok fehérjét írt elő. Rengeteg tejteméket kellett ennem és rendszeresen kellet járnom uh-ra, minden héten. A 36.hétre a kislányom már 2800g volt, a 41.hétre született 3500g-al. :) Nekem sem volt baj a lepénnyel egyébként. Próbáld ki, hogy nagyon sok fehérjét fogyasztasz. :)
2010. szept. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
No... hát a fehérvári orvos sem javasolja a szénhidrátok és cukrok nagyobb mennyiségben való bevitelét. (persze a normális szükségleteknél többet nem javasolja) Ellenben amit mondtatok fehérje, pihenés, magnézium, és rendszeres UH.
2010. szept. 16. 18:41
 19/26 anonim ***** válasza:

Miért lenne kicsi??

Nekem a 30+1-en volt a lányom 1672 gr. és akiírt napon 3950 grammal született.

(200 grammos ch diéta mellett)

A fiam a 29. héten csak 1359 gr volt, ő óriásbébi lett: 40+6-on 4400 grammal született.

2010. szept. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
25 kg-os szedtél már fel eddig? Az nagyon sok! Egyáltalán ne tömd magad, semmi értelme. Egyáltalán nem igaz, hogy kettő helyett kell enni. A baba a számára szükséges fehérjét, szénhidrátot, zsírt elvonja az anyuka szervezetéből, akár az ő kárára is (dr. House is megmondta, hogy egy kis élősködő). Viszont a vitaminokra, vasra, folsavra valóban oda kell figyelni. Egy dietetikus
2010. szept. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!