Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a teendő akkor ha rendszere...

Mi a teendő akkor ha rendszeres étkezés/nassolás mellett sem nagyon akar hízni a baba a pocakban?

Figyelt kérdés
33. terhességi hetemet kezdtem meg a mai napon, és a tegnapi orvosi vizsgálaton azzal kellett szembesülnöm, hogy a magzatom csupán 1777grammot nyom, ez az átlagostól lényegesen kevesebb... Az orvos hízókúrát javasolt, sok fehérje, szénhidrát, cukor, magnézium... különben ha 3 hét múlva nem produkál jelentősebb hízást a baba be kell indítani a szülést. Valaki aki hasonló cipőben jár/járt esetleg tud mondani valami bíztatót?
2010. szept. 16. 14:32
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

22:

A fiammal 18 kg-ot híztam, lányommal csak 12-t, aztán ő sem lett kicsi.

2010. szept. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Nekem 32 hetesen 1348g-ra becsülték! A dokim azonnal kórházba fektetett és nem azt mondta, hogy híznom kell, hanem hogy fehérje gazdag étrendre van szükség. Sok hús és tejtermék. Azért kellett befeküdnöm, mert minden másnap Nst-volt hetente nézték az áramlását a babának és hetente volt ultrahang is. Én kihordtam végig a babát de rendszeres orvosi felügyeletre van szükség, nem pedig arra, hogy beindítsa a szülést! Csak akkor ha baj van és is ezért feküdtem be. Kiderült a szüléskor, hogy a méhlepényemmel volt a baj, amit az uh nem lát...ez mondjuk érdekes, de a lénye, hogy nyugi!!! Szerintem beszélned kellene más orvossal is, de kórházi befekvést javasolnám és addig kell a babának benn lenni amíg jól érzi magát benn!
2010. szept. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Bocsi én a kérdésedre nem tudom a konkrét választ,csak kérdezni szeretnék hogy milyen fehérjét érdemes enni mert én a húst nem igazán szeretem.Melyek azok a fehérjék amelyek esetleg hizlalják a babát is.A kérdésed elég hasznos a számomra.Nekem az első babám kis súllyal született,pedig a 31 vagy a 32. héten 1400 gr.-a becsülték és végül 2380-al született.Ja és erre azt mondta a doki hogy átlagos a súlya.Aztán végül hogy miért született ilyen kis súllyal azt nem tudom.Ezt szeretném elkerülni ha lehet.

Aki válaszol előre is köszi és bocsi az offért.

2010. szept. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Én nem nagyon ettem húst!!! És a húsban van a legtöbb fehérje. Hiába ettem helyette sok-sok joghurtot, tejterméket, akkor is jobb volt a husi és mellette rengeteg pihenés!!! Ez a kettő együtt meghozta a gyümölcsét, hogy egy egészséges kisfiam legyen!!!
2010. szept. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Ha szereted a tojast, az is rengeteg feherjet tartalmaz, valamint a tejtermekek, hal, stb.
2010. szept. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Feltornáztuk magunkat 3100g-ra 21 nap alatt, úgyhogy már minden rendben. :) Köszi a mindenkinek a válaszokat!
2010. okt. 11. 04:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!