Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után mennyi idővel jön...

Szülés után mennyi idővel jön elő méhsüllyedés?

Figyelt kérdés
Mármint ha biztosan a szülés következménye. És 2,5 hónapja szültem, 7 hetesen voltam kontrollon, ott mindent rendben talált az orvos. Viszont 2 héttel később már éreztem valami dudort tisztálkodáskor. Köze lehet ahhoz hogy könyékkel rásegítettek? Lehet így majd még második gyerekem?
2022. máj. 4. 23:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Szülés utáni hetekben. Időbe telik mire a méh teljesen összehúzódik ès a hüvely visszanyeri végleges formáját.

A doki egyébként nem feltétlenül említi meg ezt a mèhsüllyedès dolgot. Arra kíváncsi, hogy elmúlt e a vèrzèsed ès a mèhed húzódik e összefelè, ahogy kell. Illetve a gâtmetszès vagy császár helye rendben gyógyul e.

A méhsüllyedésre akkor szokott fény derülni, amikor újra elkezdtek nemi életet élni, de az nagyon fájdalmas, vagy első mensikor tampont helyeznêl fel, de nem megy.

2022. máj. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha szülés óta figyeltél a pihenésre (lehetőségekhez képest), nem álltál neki nehéz súlyzós edzéseket csinálni, és úgy alapvetően rendben voltál lent, akkor nem valószínű, hogy méhsüllyedés, hanem még mindig tart a regenerálódás. Nekem szerintem 6 hónap volt, mire úgy éreztem, hogy most így ok, pedig végig csináltam az intimtornát. 6 hét az nagyon minimális idő szerintem, annál a valós gyógyulás jóval hosszabb. De ha aggódsz, menj vissza nőgyógyászhoz, hogy ellenőrizze.
2022. máj. 5. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, a hasbakönyöklés könnyen rásegíthet.
2022. máj. 5. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel egy szakembert, aki célzottan ilyesmivel foglalkozik. Lehet hólyagsérv, végbélsérv is.
2022. máj. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem a nőgyógyász azt mondta, hogy ha a szülés következménye, azt már a kórházban észreveszik, és rá kell írniuk a zárójelentésre. Én is éreztem egy kis dudort, azt hittem méhsüllyedés.A 6 hetes kontrolon mondta az orvosom, hogy első fokú végbélsüllyedésem van. De - ahogy már írták előttem is - 6 hét az nagyon kevés. Még sokat javulhat. Minden jót!
2022. máj. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5) persze, de ha nem extrém mértékű, akkor a legtöbb helyen eszük ágában nincs beleírni a zárójelentésbe, ahogy ezer más komplikációt vagy szövődményt sem. Ezt tetézi, hogy sok orvos csak legyint a dologra a 6 hetes kontrollon, már ha egyáltalán szóba kerül. A nővérem pl évekig járt orvostól orvosig, mire valaki érdemben foglalkozott a panaszaival - aki egyáltalán tudomást vett a problémáról, az letudta annyival, hogy 'ja hát kérem, a hüvelyi szülés ilyen, mire tetszett számítani?'
2022. máj. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Méhsüllyedésem lett, ráadásul most 7 hét elteltével 3. stádium.... Nem volt rajta a zárón semmi, pedig 2 hét után, amikor meg mertem tapogatni odalent már érezhető volt, és azóta rosszabb lett.
2022. jún. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!