Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés indikáció?

Császármetszés indikáció?

Figyelt kérdés
Császárral szeretnék szülni szemészeti probléma miatt, viszont a szemész aki megvizsgált, nem gondolja úgy hogy indokolt lenne. Tudtok olyan magán szemészt aki nem csak súlyos gond esetén hajlandó igazolást adni? (Elsősorban az ország keleti felén vagy Budapesten)

2022. máj. 20. 14:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
27%
A szüléstől nem fog romlani, -9-es dioptriám van, optometrista vagyok, csak akkor indokolt szem miatt a császár, ha fennáll a retina leválás esélye vagy nem jó a szemnyomás. De a szimpla rossz szem nem ok.
2022. máj. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
27%
Ha a szemfenek vizsgalatodon nem mutatkozott promlema,nem lesz semmi baj. -13as szemmel szultem termeszetes uton,semmi nem tortent. Elotte is,utana is romlott a szemem,ugyan olyan mertekben romlott utana is,mimt azelott,tehat nem rontott semmit az alaphelyzetemen. Be kell csukni,es nem lesz beverzes sem.
2022. máj. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
26%
Csak azért mert rossz a szemed szülhetsz hüvelyi úton - ha nem akarsz, mondd meg kerek-perec és intézz programcsászárt, de ne kamuzz.
2022. máj. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
25%

Nekem a dr Rose magánkórházba azt mondták, hogy ott -4 dioptria alatt csak császárral lehet szülni.

Elmentem szemészhez szemfenékvizsgálatra, és szerencsére nincs gond a szememmel szülés szempontjából (-7,25 dioptria egyébként). Mondta, hogy ez a nézet teljesen elavult, a rossz szem nem indokolja a császárt.


Én ennek örülök, és emiatt nem a Rose-ban fogok szülni.

Szerintem te is gondold meg, a természetes szülés jobb mint egy nagy műtét indokolatlanul.

2022. máj. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
7%
Ha jol sejtem maganban azert nyomatjak a csaszart,mert az "tobbe kerul". Nevetseges ez a -4 dioptria stb. Nem eleg,hogy milliot fizetsz,fizess meg tobbet es vagjanak fel indokolatlanul,csak hogy tobb csusszanjon...
2022. máj. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
24%

15, a Maternityn pl egy árban van. Pont az üzletpolitika része, hogy ne legyen nyomás egyik irányba se. Mindegy mit akarsz, ugyanannyiba fog kerülni. A többi helyen nem tudom, hogy van.


Egyébként én pont amiatt kerültem a fenti kórházba, mert ahova államiban tartoztam, ott a sok dioptria császár indokáció. Nem akartam.

A magánklinikán meg az orvos csak legyintett, hogy ezer éves tévhit. Simán megszültem hüvelyi úton, nem volt gond.

2022. máj. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
25%

Jobban jársz a magánkórházzal, mint az ilyen trükközéssel. Nem mindenhol fogadják el ugyanis az ilyen szakvéleményeket.

Magánkórház sokkal tisztább: ott előre meg van beszélve, hogy így szülsz és kész.

2022. máj. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
17%

14-es vagyok:

A Rose-ban is egy árban van.

Mi inkább azt gondoltuk, hogy azért nyomatják a császárt, mert az orvosnak egyszerűbb, és félnek az esetleges perből, ha mégis bekövetkezik a szemromlás.

2022. máj. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
7%
Nem csak magánkórházban lehet császárt kérni. Sok magán dokinál megoldható!
2022. máj. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Magyarországon ezt tényleg csak magánkórházban fogod tudni ezt megoldani, hiába van lepontozva, aki ezt írta. Egy szakorvos sem fogja kockáztatni a kamu igazolás miatt, hogy bepereljék, mert te császárt akarsz, azt elhiheted (nem rosszindulatból írom), mikor már a hálapénz betiltása óta is vittek el bilincsben orvosokat. Tudom, mit beszélek, mert én körbejártam alaposan ezt és EÜ-s vagyok. Menj el magánba, ott azt sem kérdezik meg, miért akarod.
2022. jún. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!