Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen, mekkora és mennyi...

Milyen, mekkora és mennyi pelenkát/eldobható bugyit vettél szülés utánra/használtál el?

Figyelt kérdés
Ott tartok (31hét), hogy illene megvennem már a kórházi csomagba ezeket is, de elakadtam, hogy mekkora pelenkát is kellene venni. Pelenkával és eldobható bugyi+betét kombóval is szeretnék készülni. Miből mekkorát érdemes venni? Alapból 40/42 méret vagyok, nagyjából tartom/tartottam is ezt a méretet, nem tudom mennyi fog még feljönni, mekkora lesz a pocakom. 178cm és 92kg vagyok jelenleg. Mennyi pelenkával/betéttel érdemes készülni? Melyik márka vált be?
2022. máj. 30. 21:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
Egyetlen db pelenkát sem vettem,ahogy külön bugyit sem. Én Chicco szülés utáni betétet használtam. Később pedig normális éjszakai betétet.
2022. máj. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%

Tena betét vagy szülés utáni betét kell az elején. 1-2 csomaggal bőven elég, mert csak az első pár napban lesz erős a vérzés. Utána nagyméretű jó nedvszívó always betét is elég lesz.

Az eldobható bugyit nem ajánlom, ha molettebb vagy. Én 84 kg-val fejeztem be a terhességet, de nagyon kicsi volt az eldobhatós bugyi, pedig a legnagyobb méretet vettem. Sima pamut bugyi jobb lesz, hidd el.

2022. máj. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Mamura válasza:
100%
Én a rossmannban vettem anno egy csomag eldobható terhes bugyit. Imádtam mert az egész valagam beterítette, nem kellett aggódnom, hogy előre vagy hátra csúszkál. Én császárral szültem és a felét sem használtam el. Max 10db volt benne de lehet kevesebb. Nem egy ökör ára volt neki, inkább duplazd be az adagot. Én utána is simán azt használtam amikor beütött a ketchup szezon.
2022. máj. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%
Tena Pants pelenkát vettem egy csomaggal amiben 9 db volt, ebből 5 ment el az első szülésem után, a maradék 4 a második után. Alapesetben 36 a méretem, számoltam a pocakkal és M-t vettem, teljesen jó volt. Tipp: vegyél valami bika betétet, és azt tedd be a pelenkába, x óránként nem kell az egészet kidobni csak a betétet cserélni benne, aztán 2-3 betét után a pelust is, de ez nyilván vérzés erősség függő is. Később sima éjszakai hetét is jó már.
2022. máj. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

Always Pants pelenkabugyit vettem egy csomaggal, azt hiszem 7 db volt benne.

Meg voltam vele elégedve. M-es méretet vettem, 38-40-es ruhákat viselek egyébként. Ezen felül egy csomag éjszakai szárnyas betétet vittem be, ha jól emlékszem Jessa márkájút.

2022. máj. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
En 168 cm 98 kg voltam, jessa xl pelenkat vettem. 14 db van benne 10-et elhasznaltam. Nagyon kenyelmes nem kellett felni hogy atazik, es mindenki dicsert a korhazban 🤣 utana elhsznaltam egy dupla csonagos kek alwayst. Ezutan eleg volt a sima tisztasagi 😊
2022. máj. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
Én dm saját márkás "m" méretű bugyipelenkát használtam nagyon kényelmes volt és nem aggódtam hogy átázik. Meg itthon próbáltam az eldobható bugyit szülés utáni betéttel, de az nem volt olyan kényelmes mert ragasztó nélküli volt és féltem hogy elcsúszik. 171 cm vagyok, 75 kg-al mentem szülni.
2022. máj. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
15%

Én nem vettem pelenkát. Nekem az nagyon nem jön be... mondhatnám számomra gáz.

A dm-ben vettem 2 csomag szülés utáni betétet. Másfél csomaggal fogyott el. Utána szárnyas betétet használtam, majd tisztaságit.

Saját franciabugyival.


Sosem történt baleset, mind a 2 szülésem után így csináltam

2022. máj. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
27%
Eldobhato bugyit nem vennék,nagyon szar.Sima bugyi ,betét ennyi.
2022. máj. 31. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%

Tenafix rögzítő nadrágot vettem és bele nem tudom milyen márkás inkontinencia betétet a gyógyszertárban. 44-46oss méretre és pocakosan 116kgra XL.

Nagyon bevált, császár után is kényelmes volt a magas dereka miatt, mondta is a nővérke szülés után hogy jól választottam.

Adtak a kórházban is gigabetétet ami jó volt, kb. 6 dbot használtam el egy nap. 3 nap után már elég volt az éjszakai betét.

2022. máj. 31. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!