Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen, mekkora és mennyi...

Milyen, mekkora és mennyi pelenkát/eldobható bugyit vettél szülés utánra/használtál el?

Figyelt kérdés
Ott tartok (31hét), hogy illene megvennem már a kórházi csomagba ezeket is, de elakadtam, hogy mekkora pelenkát is kellene venni. Pelenkával és eldobható bugyi+betét kombóval is szeretnék készülni. Miből mekkorát érdemes venni? Alapból 40/42 méret vagyok, nagyjából tartom/tartottam is ezt a méretet, nem tudom mennyi fog még feljönni, mekkora lesz a pocakom. 178cm és 92kg vagyok jelenleg. Mennyi pelenkával/betéttel érdemes készülni? Melyik márka vált be?
2022. máj. 30. 21:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
53%
Aki szerint nem kell pelenka az valoszinuleg szerencses volt. Gondolom,ha masnap reggelre tocsogott volna a verben,csak mert a pelenka "ciki" neki,mas velemenyen lenne. Pedig ilyen is van. Szobatarsam is csak nagy betetet rakott be,reggelre komplett agynemu csere kellett neki,annyira atazott. En egyebkent 168cm/90kg-ra l-es meretu tena pants pelenkat vittem,es egy icipici cseppecske igyis kibukkant. Sosem tudni kinek mennyi verzessel jar a dolog,hulyeseg azt mondani,hogy eleg a betet... Inkabb menjen biztosra az ember es vegyen fel pelenkat,minthogy atazzon,en legalabbis ugy gondolom...
2022. máj. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én kaptam egy nemrég szült barátnőmtől egy bontott csomag felnőtt pelust. 7 db volt benne még talán. Kórházban közvetlenül szülés után már azt vettem fel és nekem komfortos volt pár óránként cserélgetni azért. 1 db maradt. Második nap végén éreztem úgy, hogy már nem feltétlenül szükséges, nincs akkora mértékű vérzés.

Én akkor váltottam az eldobható bugyira (Müller saját márkás, inkontinencia soron találtam), nagyon jó anyaga van, puha, egyáltalán nem műanyag. Ebbe tettem inkontinencia betétet. Ez azért már nekem kicsit kényelmesebb viselet volt, mint a pelus, viszont a pelenkánál tényleg megváltás, hogy nem aggódik az ember, hogy bármi is kifolyna, átázna... Ez szerintem az elején fontos, amikor fájdalmaid vannak, ott egy baba, akit el kell látni, stb. Amúgyis van elég bizonytalanság, legalább ezen ne kelljen aggodalmaskodni. Aki szerint a pelus ciki, az szerintem még sosem szült, vagy nem voltak szobatársai a kórházban, vagy nem tudom. Mindenki iszonyat természetesen kezeli ezeket a dolgokat, a mellettem fekvő kismamák is nagyon hasonló "problémákkal" küzdenek, miért lenne ciki, hogy pelenka van rajtunk? Vagy ki előtt lenne ciki? Nem értem...

Az inkontinencia betétet én még itthon is használtam eleinte állandóan, aztán csak éjszakára. Szóval saját tapasztalat alapján: pelus kb. 5 db, nagy betét kb. 10 darab elég és utána szépen át lehet állni a sima betétekre. De inkább több legyen, mint kevesebb, te érezd magad a lehető legkényelmesebben, az a lényeg.

2022. jún. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

köszönöm! :)

végülis vettem jessa L-es pelenkát, 12db-os. 1cs. szülés utáni chicco betétet kaptam, rendeltem hozzá 1cs. eldobható bugyit, aztán majd meglátom melyik jobb :) lehet a pelenkába is rakok majd betétet és azt cserelem, biztos ami biztos elven :)

2022. jún. 5. 16:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!