Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után a szülés utáni...

Szülés után a szülés utáni fajta betétet magamnak kell cserélni, vagy kicserélik nekem a nővérek az ágyban? Valamint ezt is a kukába kell helyezni, mint a sima menstruációs betétet?

Figyelt kérdés

Még nem szültem, ezért kérdezem. Magamnak kell cserélni, vagy segítenek az ápolók, esetleg kicserélik nekem, ha fekvő helyzetben vagyok?

És a betétet ezt is ugyanúgy a szemetesbe kell dobni, mint mensikor?



2022. jún. 4. 21:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Nem segítettek, két órával szülés után nekem kellett felülni és felvenni a betétes bugyit. Aztán óráról órára azért könnyebb volt felkelni, de az elején azért kínszenvedés volt.
2022. jún. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Igen, kukába ezt is.
2022. jún. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Mindent neked kell csinálni. Elmész wc-re és kicseréled, ugyanúgy, mint amikor menzesz van. Bocs, de nem tudom, hogy ez egyáltalán hogy jutott eszedbe. Valahol 6 órával császár után már mindent a kismama csinál.
2022. jún. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

Magadnak csereled, és a wc en a kukába mehet.

Nálunk külön wc volt és zuhanyzó de nekem a legegyszerűbb az volt hogy pisilés után mentem lezuhanyozni, és ott vettem fel újat.

Az első nap durva volt de óráról órára javult a helyzet.

48 órával szülés után mehettünk haza, otthon már meg tudtam törölni magam rendesen.

Nekem az aloe first spray egy áldás volt, érdemes lehet beszerezni egyet.

2022. jún. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Annyira nem leszel rosszul, hogy ne tudd kicserélni, ha mégis, ott valami komoly gond lesz.

Nekem közvetlenül szülés után segített a szülésznő felvenni egy tena lady bugyipelenkát, mert alig álltam a lábamon a vérveszteségtől, de utána pár órával már magamnak intéztem mindent, nem volt baj.

2022. jún. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%
Császár után az első felkelés előtt segítenek, feladják a bugyi/betétet a friss anyukáknak. De onnantól kezdve mindenki a maga ura.
2022. jún. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Persze, hogy magadnak. Ne legyenek illúzióid, hogy majd "pátyolgatni" fognak. Gyakorlatilag az első perctől te látod el saját magadat és a babát is. Készülj úgy, hogy mindent neked kell megoldani. Legalábbis állami intézményben egészen biztosan.
2022. jún. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%
Nekem rögtön szülés után segítettek, de utána természetesen magamnak csináltam.
2022. jún. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%
Szülés után van 2 óra megfigyelés a szülőszobán,ott rendberaknak,segítenek.Utána osztályra kerülsz,ott már magadat látod el,annyira,hogy már neked kell átmaszni az ágyra is.Utána meg megkérdezik kb 1 óra múlva,hogy kell-e már pisilni,és jó esetben kikísérnek nehogy elajulj,de utána a magad ura vagy teljesen.Ne aggódj, annyira nem valószínű,hogy rosszul leszel,hogy ne menne.Nem leszel magatehetetlen fekvőbeteg.Ha császáros leszel,azt nem tudom mennyiben más,mert csak sima szüléseim voltak.
2022. jún. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
94%
A szülés egy élettani folyamat, nem leszel tőle mozgáskorlátozott. Neked kell kicserélni.
2022. jún. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!