Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha szülés után minden rendben...

Ha szülés után minden rendben van haza lehet menni hamarabb?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy nem első szülés, korábbiak is rendben voltak.

Minden rendben zajlik, nincs gátmetszés, baba jól van. Haza lehet menni mondjuk 24 óra elteltével? Otthon jönne gyermekorvos, védőnő akár napi szinten az első pár napban. Kivitelezhető? Engedélyezik?

Egyre több külföldi országban így van, vagy még hamarabb leget hazamenni.

A kérdés elméleti!!!

Aki esetleg így volt, mesélne?



2022. júl. 4. 10:38
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
74%

Ahogy már írták, itthon is haza lehet menni (nyilván viheted a babát is) ha mindketten jól vagytok, ha nincs semmi probléma sem veled, sem a babával. Ambuláns szülésnek hívják. És igen, nem híresztelik, meg nem szeretik, mert úgy nem kap utánad pénzt a kórház.

[link]

2022. júl. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
74%
Én a borzalmas második szülés után a harmadik terhességnél rákérdeztem az ambuláns szülésre. Azt mondták, hogy ebben a kórházban (megyeszékhely, egyetemi kórhàz) ezt az igazgató nem fogja engedélyezni, de más városba elmehetek így szülni. Szóval van ilyen, csak kevés helyen vàllaljàk be.
2022. júl. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
75%

Nem az igazgatò jogköre eldönteni,hogy hazamehettek-e, hanem a szülő nő felelőssège.

Pèldàkbòl làtni, hogy fenyegetessel, zsarolàssal, kamu ,, beteg a baba nem mehet" indokkal ùgyis bent tartjàk jogellenesen az anyàt ès a babàt, ha akarjàk.

2022. júl. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Sajnos...:/
2022. júl. 4. 15:12
 25/28 anonim ***** válasza:
57%
Jó azért nem tragédia… én mindent megértek azt is, hogy van akivel csúnyán bántak és azt sajnálom és nem érdemelte meg, azt is megértem hogy van akinek van másik gyerek is otthon, de azért aki terhes lesz csak kibír két napot korházba… vagy 3 mat… mit csinál ha heteket kell bent lenni mert gond van a terhességgel? Ez mindig lutri… én is voltam 2x 4 napot vérnyomás miatt.. plusz hiába engedtek haza 2 nappal szülés után ha annyira nem akart jönni hogy mar előtte is bent voltam kèt napot… Ha meg ennyire putri korház inkább azon agyalj hova tudsz máshova menni szülni.
2022. júl. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Annyiban az igazgató dolga eldönteni, hogy az ambuláns szülésnek van egy olyan feltétele, hogy a gyerekorvos megvizsgálja, hogy hazabocsátható-e (itt talán szülés után egy órával kell), de előtte a kórháznak is adni kell erről egy igazolást, hogy vállalja ezt a vizsgálatot, és előre az otthoni gyerekorvosnak is adnia kell igazolást, hogy minden nap ki fog menni 3 napig, és beadja a bcg-t. Márpedig ha nincs előre meg mindkét igazolás, akkor a szülés után mondhat az anya akármit, ő mehet, gyerek marad. És mondanom sem kell, ezt az igazolást nem adják itt ki. Lehet máshol máshogy van, itt ilyen nincs, ezt meg is mondták, a gyerekorvosnak a kórházigazgató a felettese, és ők nem írhatnak alá a babának hazabocsátós papírt. Körbejártam, de sajnos vagy kórház és 48 óra, vagy otthon szülés.
2022. júl. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
0%
Nem igaz h három kicseszett napot nem birtok ki.. inkább, mint hogy bármi baj legyen.
2022. júl. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
74%
27-es, màs orszàgokban hogy-hogy nem lesz semmi bajunk a hazameneteltől? De különlegesen működik a szülès Magyarorszagon, minden 100x veszèlyesebb...
2022. júl. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!