Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha szülés után minden rendben...

Ha szülés után minden rendben van haza lehet menni hamarabb?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy nem első szülés, korábbiak is rendben voltak.

Minden rendben zajlik, nincs gátmetszés, baba jól van. Haza lehet menni mondjuk 24 óra elteltével? Otthon jönne gyermekorvos, védőnő akár napi szinten az első pár napban. Kivitelezhető? Engedélyezik?

Egyre több külföldi országban így van, vagy még hamarabb leget hazamenni.

A kérdés elméleti!!!

Aki esetleg így volt, mesélne?



2022. júl. 4. 10:38
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
88%

Én debreceni vagyok, itt is kiraknak mindenkit 48 óra után alapesetben (nálam még azt sem várták meg), mert a Kemény szülészetét átrakták a Klinikára a Covid-idején és ott meg nincs kapacitás, alig van hely vajúdni, szülni meg nincs hova rakni ennyi kismamát a babával.


Ja, közben a Covid ugye lement, ott áll üresen a Kenézy szülészete és gyermekágya, mégsem osztják fel megint a szülészetet, gondolom, kell valakinek az épület majd... Magyar egészségügy 2022.

2022. júl. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
85%

Fiamat 2019 áprilisában szültem. Mivel hajnali 2kor lett meg csütörtökön, így a csütörtök egész nap, péntek egész nap benn kellett maradni, szombat reggel jöhettünk volna haza


De egy kcsg doki volt az ügyeletes, közölte ő szombaton nem szeret dolgozni, pénteken meg nem írták meg a záróm, így majd lesz valami.

Delig vartam, majd közöltem vele, vagy ad zárót (a fiamét reggel 8kor már megkaptuk) vagy hazamegyek.

Azt mondta, ha megpróbálom, azonnal rendőrt hív, mert ő nem engedett el az osztályról.

Mondtam oké,semmi baj, akkor hívom a betegjogi képviselöt, azt majd megbeszéljük. Konkretan ott hagyott

Férjem délután 3kor jött be, hogy mi van már. Ő csapott az asztalra (szó szerint) azt úgy volt a doki hajlandó megírni a papirjaim. Akkor kinyőgte a doki, ha nem ingyen kértem volna, már 11re otthon lehettem volna....


2021ben mikor a lányomat szültem, kedd reggel született. Kedd egész nap, szerda egész nap és csütörtök reggel mehettünk volna haza. De ott is szivattak a papirokkal, így csütörtök 1 óra lett belőle.


2021 elején volt egy missed ab műtetem is.

Ott azt mondták, műtét után 2 órat kell aludi, enni inni majd mehetek haza.

1kor műtöttek (de azért reggel 6ra berángattak). 3kor mehettem volna haza.

Ebből is este 8lett.

6kor már könyörőgtem had menjek haza, mert a másfél éves fiam 39fokos lázzal orditott otthon. Le se tojták.

7kor felöltöztem este, elindultam haza. Akkor is közölték, amíg nincs záróm, a rendőrt hívják.

2022. júl. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
21%
Nem mehetsz haza hamarabb. A baba miatt kell bent lenni, nem miattad izgulnak.
2022. júl. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
79%
2018-bam szültem Szêkesfehérváron. Már akkor 48 óra volt. Csütörtök reggel 6kor lett meg a kicsi, szombat délelőtt mehettünk haza. 2015-ben még 4 napot voltunk bent.
2022. júl. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
76%

Nem kell lepontozni, akivel jogtalanul jàrtak el. Nem az ő hibàjuk, nem kell belèjük plusz egyet rùgni. Etikàtlan gyàmüggyel, rendőrsèggel fenyegetni mègis megteszik. Mint ahogy mèg 100 mòdon àrtanak az anyàknak es gyerekeinkenk.

Normàlis kòrhàzbòl hazaengednek, ha jòl vagytok.

2022. júl. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Köszi nektek is!

Tényleg hihetetlen rendőrséggel, gyámüggyel fenyegetnek. Magyarország :'(

2022. júl. 4. 12:38
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 éve szültem a lányomat, de már akkor is úgy volt a Covid miatt, hogy 48/72 óra után hazaengednek, ha minden rendben. 48 óra volt akkor, ha az adott napon reggel 8 előtt született a baba, és 72 óra, ha reggel 8 után. A kislányom pl. 11:15-kor született meg, keddi napon, így mi péntek délelőtt mehettünk. Ez Tatabányán volt, ha esetleg van jelentősége.
2022. júl. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem császárral született tavaly a lányom, minden rendben volt, teljesen egészséges picurka lett. 4 napot kellett bent lenni az 5 nap helyett, mert kellett az ágyam valakinek, sokan voltunk. Bár őszintén nem bánom, sőt.
2022. júl. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
2020ban szültem egy Pest megyei kórházban. Vasárnap délben született a lányom, időre és egészségesen. Hüvelyi szülés volt. Csak csütörtökön mehettünk haza.
2022. júl. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Debrecen, 2021. Ikrekkel 5 naposan jöhettem haza császár után. A műtét péntek délután volt (1kor), szombat este (9körül) lett szabad hely a gyermekágyas osztályon, szerdán engedték a babákat (engem már hétfőn küldtek volna, de kedden kaptam meg a záróm, szegény gyermekágyas doki bízott benne, hogy akkor már a babákat is engedik.)


Egyebként itt a Klinikán úgy van, hogy 2 nap, ha nappalos műszakban szülsz, 3, ha éjszaka.

2022. júl. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!