Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért baj, ha kimarad a vajúdás?

Miért baj, ha kimarad a vajúdás?

Figyelt kérdés
Kislányom faros baba volt, így császárral született, de programozottan. 2 hónapos, voltak most látogatóink és a program császár miatt megkaptam, hogy nem lesz jó kapcsolatunk, ha felnő a lányom. Nem szenvedett így nem veszi majd jól az akadályokat az életben stb. Próbáltam utána keresni, miért baj ha kimarad a vajúdás, de engem azóta is bánt amit mondtak. Eddig meg sem fordult ilyen a fejemben.

2022. júl. 12. 22:59
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
80%

Én ilyenről még nem hallottam!

Szerintem hülyeség!

2022. júl. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
86%

Vannak kutatások amelyek az bizonyítják, hogy a vajúdás közben keletkezett természetes oxitocin (nem összekeverendő a mesterségesen kapottal) nagy mértékben segíti a kezdeti kötődést, illetve a szoptatást.


De ez nem azt jelenti, hogy ha valakinél császár lesz az nem tud szoptatni vagy nem lesz könnyű a kötődés :) Csak, hogy hormonálisan segít a vajúdás ezekben.

2022. júl. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
94%

Pont nemrég hallottam, hogy valaki megszülte a faros babáját természetes úton saját kérésre. Na az szerintem sokkal parásabb, mint a program császár. Amúgy engedd el, biztos olvasta valami magazinban hogy a császár nem is szülés, és akkor most mindenkinek úgy kell tenni mintha amúgy nem egy életmentő műtéten estetek volna át, hanem a kényelmed miatt nem akartad megélni a vajúdás amúgy csodálatos idejét, ahol el tudsz mélyedni és találkozni a belső anyával, aki épp felszínre tör 🥲🤷🏼‍♀️🤦🏼‍♀️


Amúgy még mielőtt azt gondolná valaki, én abszolút természetes szülés párti vagyok, de nagyon fel tud bosszantani ha valakinél császárt kellett végezni és utána jönnek neki ilyen fasza megjegyzésekkel, hogy tutira a maradék kedve is elmenjen még egy szüléstől….

2022. júl. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
88%

"megkaptam, hogy nem lesz jó kapcsolatunk, ha felnő a lányom"


Ez így van. Az én gyerekem ezért lett bűnöző, szanaszét tetovált, érvágó lázadó, mert nem vajúdtam vele. Még egy heavy metal dalt is írt: Anyááám, miért nem vajúdtáááál veleeem?

2022. júl. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
24%

Ez hülyeség, a gyerek nem attól fog kötődni, hogy hogyan jött a világra.

A szülők sem, de valóban igaz lehet az, hogy amiért megszenvedtél, ahhoz jobban kötődsz. Az elején tényleg lehet ez igaz, másabb az, mikor szenvedés után látod meg, öleled meg a gyereked, hiszen érte szenvedtél, meg más az, amikor csak úgy ott lesz hirtelen. Ezért sem tudnak az apukák ugyanúgy kötődni a gyerekükhöz, mint az anyukák, nem az ő hasukban nő, nem ők szenvednek a szülésnél, számukra csak úgy ott terem hirtelen egy gyerek.

2022. júl. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
21%
Ez épp olyan, hogy amiért keményebben megdolgoztál, akár a munkahelyeden, azt jobban megbecsülöd, jobban vigyázol rá, jobban ragaszkodsz hozzá. Ami meg csak úgy az öledbe pottyant, vagy könnyű munka révén jutottál hozzá, azt nem annyira.
2022. júl. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
92%

Az ilyen látogatót tudnám jó alaposan fenéken rúgni. Hogy lehet ilyet mondani egy 2 hónapos baba anyjának, épp a legsérülékenyebb időszakában? Mit tehetett róla az anyuka, hogy császározni kellett?

Inkább haljon meg a baba szüléskor vagy váljon fogyatékossá, de mindenáron legyen természetes szülés? Akkor aztán lesz jó anya-gyermek kapcsolat, biztos!

Az csak egy dolog, hogy a "kedves" látogató mit gondol a témáról, de tartsa már meg magának.


Nekem van egy kolléganőm, akiben olyan traumát okozott, hogy a gyerekét császárral tudta csak megszülni, hogy a mai napig ezen kesereg. Pedig már 24 éves a "gyerek". Ő is kifogott egy kedves családtagot, aki a kis súllyal (2 kg valahány deka) született fia láttán megjegyezte, hogy még ilyen kicsi gyereket sem voltál képes megszülni?

2022. júl. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
73%

Én császárral szültem, először is akinaztvírja ez a könnyebb munka annak üzenem hogy 10 réteget vágnak át. Plusz így 9 hónap után tudom azt mondani hogy semmim sem fáj,de még így is tornáztatom kell a császárhegem az összenövések ellen. Szóval ez nem az egyszerűbb szülés. A kisbabám piszok egészséges és olyan szeretettel mosolyog rám hogy az imádnivaló,szóval a kötődés is megvan. Igenis kihordtam azt a gyereket és megszültem és még szoptatni is tudtam. A lényeg kérdező hogy egészségesek vagytok a többi természetes szülés párti ismerős meg elmehet a fenébe.


A mai baby biogaia-val már nem számít ha egy baba császárral jön a világra.

2022. júl. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
83%

Ne hallgass minden degenerált kitalált hülyeségeire.

Sok nőnek ez az egyetlen eredménye az életben és igen csak veri a mellényét,hogy ő bizony kitolta.Ugyan ez majd elér a szoptatás kérdéssel is.Majd az is jön,hogy más gyereke már mindent rég csinált mikor a tiéd még az adott életkorban sem csinálja.(járás,beszéd,szobatisztaság..)

Hagyd rájuk,jobbat nem tudsz.

2022. júl. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
93%

És vajon,ha a vajúdástól jobban kötődsz..akkor vajon miért hagyta ott pár hete egy nő a babáját meghalni a semmi közepén?

Miért hagyja ott csak úgy más? A másik miért akarta lehúzni a wc-n? A harmadik miért darabolta fel?

A vajúdott anyuka miért kérdezi a babás csoportokban,hogy miért nem kötődik a babájához?


Semmi köze a kötődésnek ehhez.A hormonjaid másképp reagálnak a vajúdáskor sok dologra,de a kötődéshez ennek semmi köze.Hamarabb indulhat meg az anyatej,hamarabb indul meg a megosszehúzódás,a vérzés,de..ennyi.


Nekem császáros volt mind a 2 gyerekem.harmadik napon mint bárki másnak megindult a tejem,1 éves korig szoptattam (és fogom is a lányomat is,most még csak 5 hónapos) mind a kettőt és mind a kettőt imádom,ahogy ők is nagyon bújósak,mosolygósak,szeretettel teli kis gombócok.A kisbabával sincs semmi kötődési problémánk.Nem is volt sose,szerencsére.

2022. júl. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!