Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért nem így szoktak szülni?

Miért nem így szoktak szülni?

Figyelt kérdés
Több helyen is olvastam már, hogy a hanyatt fekvő helyzetben nem túl ideális a medence állása ahhoz, hogy világra jöjjön a baba. Ennél sokkal megfelelőbb a négykézláb vagy legalábbis térdelő helyzet. Miért nem ez a standard eljárás akkor a szülőszobán? Nekem még nincs gyermekem, csak tervben van, így nem tudhatom milyen egy szülés, de szeretek sokat olvasni a témában.

2022. júl. 13. 12:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
41%

Az, higy valaki fejèben gátak vennek egy természetes pozícióra megint más.

És valóban gázolja a pozitív hatását is.


Én az elsőt térdelve/ néGykézláb szültem, de elakadt így hanyatt fekve húzták ki.

A 2. Babábal térdelve, guggolva vajúdtam végig.

Vele az oldalamon/ hátamon feküdtem a kitoláskor.

Ez volt a kényelmes.

2022. júl. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
89%

Én hanyatt fekve szültem. Előtte vajúdásnál sétálgattam, labdán “ugráltam”, aztán mikor mondták, hogy megnéznék a babát, feküdjek le azt hittem besz*rok a fájdalomtól, ezerszer jobban éreztem, így mint pl labdán ülve. Viszont a végén nekem sem lett volna erőm térdelni(17 órát vajúdtam éjféltől délután16.50-ig, úgy hogy előtte este már nem tudtam aludni, mert indult a buli..) szóval nekem is remegett a lábam, sőt elaludtam két fájás között, én nem tudom hogy sikerült, de párom támasztotta a lábamat, nehogy lecsússzon az ágyról, szóval alig vártam, hogy végre vége legyen, a pózt már nem is firtattam. Mindenesetre szerencsére megúsztam kos sérüléssel, gátvédelemmel és elsősorban egészséges baba és komplikáció mentesen.


Nem baj, ha tájékozódsz, de lehet nem úgy jönnek össze a dolgok, mint ahogy eltervezzük.

2022. júl. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Egyszerubben hozzafernek ebben a pozban,jobban tudnak metszeni,stb. Viszont eleg sok korhazban megtalalhato az un. Szuloszek. Az mas kerdes,hogy mennyire szivesen hasznaljak,errol fogalmam sincs. Vannak nyilvan gravitacio miatt kedvezobbnek velt poziciok,pl allas,nagykezlab,stb. De ugye ezt nem annykra szeretik a dokik. Illetve nem is minden anyukanak jon be. En pl a hagyomanyos szulopozban toltam vegig,mikor megprobaltam volna felallni es labdazni,ugy ereztem 1000x rosszabb,amint megmozdultam.
2022. júl. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Hát én nem bírtam volna más pozícióban lenni, mint hanyatt. :D Vajúdás alatt is állandóan rám szóltak, hogy sétálgassak. 3 lépés után mondtam, hogy ezt se erőltessük.., inkább beálltam zuhanyozni.

Nekem mondjuk a kitolás ehhez képest már "könnyű" volt, így én nem bántam a fektetést. Szerintem tényleg személyzet függő, de nem sok kórházról tudok, ahol rugalmasak ilyen téren.

2022. júl. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!