Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A programozott császár akkor...

A programozott császár akkor most könnyeb, mint a természetes szülés vagy sem?

Figyelt kérdés

Én természetesen szültem és az borzalmas volt, soha többé. Látom ezeket a celebeket, mindegyik programozott császár,pár nap múlva meg már pózolnak a babakocsival. Maga a műtét tudata számomra nem ijesztő, mert már műtöttek ébrenlétben (igaz, csak a lábamat, de az is 1 óra meg 10+ öltés volt).

Szóval én úgy képzelem, hogy könnyebb, mert végig fix érzéstelenítés van és nem kell kitolni semmit. Akinek volt császár, annak mi a véleménye? (Akinek nem volt, ne írjon, elméletben én is tudom, hogy nagy hasi műtét stb stb)


2022. aug. 16. 19:36
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
62%

Mindegyiknek megvannak a hátulütői. A császárnál végigvágják a hasizmod, örökké meg nem kapsz érzéstelenítőt. Az elején nem is nagyon tudsz majd felülni vagy használni. Hetek és hónapok mire begyógyul.

Császárnál általában a szülés könnyebb, a felépülés rosszabb. Természetesnél a szülés hosszadalmasabb viszont nem tart sokáig a lábadozás. Az egyik sem könnyebb mint a másik.

2022. aug. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
92%
Én egy fél év után is éreztem és fájt is a seb.
2022. aug. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Hány öltéssel varrják a császárt?

Amúgy arra emlekszem, hogy a lábamon lévő nagy seb is nagyon fájt kb fel evig, illetve mutet utan 1 napig alig kaptam levegőt.

2022. aug. 16. 19:55
 4/32 anonim ***** válasza:
65%
Nekem 1 napig fájt kb. és akkor sem nagyon. De van aki sokat szenved utána. Szerencse kérdése, én inkább a császárt választanám.
2022. aug. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
89%

Én vajúdtam 8 órát, utána sürgősségi császár lett.

Igaz a műtétből nem érzékeltem semmit csak hogy huztak, vontak, de a felkelés nagyon rossz volt, utána a heg is jó pár hétig érzékeny volt. Kellett idő,hogy ki tudjak egyenesedni, es nem volt könnyű (legalábbis nekem). Lelkiismeret furdalásom volt, hogy a kisfiam sírt és mivel nem tudtam úgy mozogni, ahogy kellett volna, nehézkes volt a dolog.

Inkább természetesen szültem volna.

Nem volt egy leányálom.

Szóval nem maga a műtét fáj, hanem az utána lévő dolgok.

2022. aug. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
48%

1 nem vágják végig a hasizmot már rég, anatomiailag választják szét. Nem mindegy.


Kérdező: máshogy veszi igénybe a testet a programcsászár, de nem véletlenül választják azt a celebek.

Akinek könnyű szülése van, annak a sima szülés után is könnyű pózolni, viszont ezt nem lehet előre tudni. A program császár viszont tervezhető, és ha nincs komplikáció, akkor kevésbé veszi igénybe a szervezetet, mert nincs az a rengeteg fájdalom, stressz.

Ha gazdag celeb lennék biztos hogy programcsaszart választottam volna egy jó magánklinikán.

2022. aug. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
76%
Soha többet nem szülnemék császárral. Amilyen fájdalmat az első felállás alkalmával éreztem...... soha előtte nem fájt annyira semmi. 1,5-2 hétig fájt felkelni, köhögni, tüsszögni, nevetni, orrot fújni.... Stb. Persze minden nap jobb lett. Egy kép erejéig én is tudtam volna pózolni nyilván. De elnézve azokat akik hüvelyi úton szültek baromi irígy voltam.
2022. aug. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
52%

1-es valotlansagot ne allits, ha nem tudsz valamit, inkabb ne mondj semmit.

Evtizedek ota nem vagnak csaszarkor hasizmot. A 2000-res evek elejen jartam foiskolara, es a nogyogyaszat gyakorlaton tobb csaszarnal segedkeztunk, mar akkor is csak feszitettek a hasizmot.


Kerdezo, kulfoldon elek, itt lehet valasztani. Egeszsegugyis hatterrel egyertelmuen a sokkal biztonsagosabb csaszart valasztottam.

Reggel bementunk, 25 perces mutet ( varassal egyutt), 1 ora mulva mar ettem a sultcsirket ( nem Magyarorszagrol beszelek) , delutan setalgattam, masnap reggel mentunk haza. 2 nappal a csaszar utan mar setaltam egy kort az utcaban a babaval.

A felepules pont ugyanolyan gyorsan ment mint maga a mutet.


Egy ami kellemetlen volt a mutet utani elso pisiles, en semmi mast nem tudok rosszat mondani.

Meg szazszor bevallalnam.

2022. aug. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
88%
Nekem a mai napig érzékeny a heg. Éljen a nagyi bugyi és a tüdő gatya 🙄
2022. aug. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
95%
9, pacsi ✋ 5 es fél hónapja szültem császárral, a seb persze begyógyult, de még most is csak magas derekú bugyit viselek el magamon. A hegem érzékeny, időnként még mindig viszket, húzódik. Műtét után, 6 órás megfigyelései idő elteltével felállítanak (ez egy komoly nagy hasi műtét!) és úgy kell pattogni a baba körül utána, mintha mi se történt volna. sima szülést választanám legközelebb ezerszer, remélem, megadatik.
2022. aug. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!