Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A programozott császár akkor...

A programozott császár akkor most könnyeb, mint a természetes szülés vagy sem?

Figyelt kérdés

Én természetesen szültem és az borzalmas volt, soha többé. Látom ezeket a celebeket, mindegyik programozott császár,pár nap múlva meg már pózolnak a babakocsival. Maga a műtét tudata számomra nem ijesztő, mert már műtöttek ébrenlétben (igaz, csak a lábamat, de az is 1 óra meg 10+ öltés volt).

Szóval én úgy képzelem, hogy könnyebb, mert végig fix érzéstelenítés van és nem kell kitolni semmit. Akinek volt császár, annak mi a véleménye? (Akinek nem volt, ne írjon, elméletben én is tudom, hogy nagy hasi műtét stb stb)


2022. aug. 16. 19:36
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
73%
Én program Császárral szültem. 25 héttől tudtam hogy ez kell. Valamilyen szinten megkönnyebbülés volt hogy császár lesz és nem sima szülés. Az első felállás pokol, na meg az első 1 hét. Tényleg rohadtul fájt, köhögni, tüsszenteni nem mertem, vagy csak ha szorítottam a sebem. Addig volt igazán rossz amíg kinem szedték a varratot (nem lett óriási, és bikini vonalon vágtak szóval nem látszik) ha tudnam hogy minden szulesem ilyen lenne szülnek 10-et is😁3 eve szültem a sebem nem látszik, nagyon nagyon halvány.
2022. aug. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
65%

39. héten volt programozott császárom, szóval egy percet sem vajúdtam, azt sem tudom milyenek a fájások... súlyos (bélérintett) endo + adeno miatt, nem mert celeb vagyok 😄.

Pénteken műtöttek, a terhesgondozó dokim, minden tök jól ment - mmint én jól voltam, de utóbb kiderült, hogy így is lettek a betegségem miatt komplikációk, de semmi extrém. A péntek még elment, bár mikor lábra állítottak az nem esett jól, de nem is volt olyan borzalmas, mint sokan mondják (nekem legalábbis, nem kétlem, hogy másoknak tud jobban fájni). Szombat még nehezen ment, oldalt fordulva tudtam csak felülni, és a gyerekemet sem tudtam biztonsággal mozgatni, úgy kellett megkérnem a nővéreket, hogy tegyék az ágyába vagy hogy adják a kezembe, mert nem mertem volna vele együtt mozogni. Vasárnap már semmi bajom nem volt, igaz én végig haskötőztem, de azzal már vígan pattogtam, rodeóztam a folyosón a gyerek toligálós kiságyával, iszonyat mozgáshiányom volt és azt hittem éhen veszek... 😅 ha nem kapok a családtól kaját, szerintem meg is őrülök.

Hétfőn mentem haza, addigra már nem fájt semmim, hasból nem tudtam felülni csak kapaszkodva és a nagyobb zötykölődés fájt kicsit.

Hozzáteszem sokat sportolok, nem volt nagy hasam és eleve összenövések miatt volt a műtét így ez a "mellékhatás" nekem irreleváns. Szóval nekem nagyon bejött, hamar visszajöttem belőle és nem is viseltem rosszul.

2022. aug. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Engem lelkileg teljesen tonkrevagott a termeszetes szules 6 éve. Legrosszabb, hogy elvesztettem a bizalmamat az orvosokban, annyira bunkók és bénák voltak. Az a hülye magzatvízvizsgalat a terminus tullepesnel es a vajudas...meg h belekonyokoltek a tüdőmbe..meg h ne ordítsak, aha, b+. Egyelore nem tervezek tobb gyereket. De ha lesz azt hiszem csak császár.
2022. aug. 16. 21:17
 14/32 anonim ***** válasza:
36%

Ugyanilyen volt nekem

Itthon mint 8nak es program volt. Aznap guggoltam a sporttaskamhoz. Csodalkoztam is hogy kibirhato a felallas ules sokkal rosszabbakat olvastam. Szerintem nem csoda hogy ezt valasztjak a celebeky.

2022. aug. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
67%

Az első sürgősségi volt, a második program. A programozott alatt ilyen volt nekem:

Kicsit magasra szúrták az érzéstelenítőt, ezért bekábultam, mint egy részeg de levegőt is nehezen vettem. Korrigálták a hibát, aztán az egész műtét alatt fájt a bal mellem, olyan érzés volt, mintha égne. Műtét közben gyomron vágott párszor az orvos, mert magasan volt a babám, nem érte el, emiatt kihánytam az előzőleg megitatott savlekötőt, aztán az epét... covid miatt maszk végig rajtam, konkrétan telibeokádtam magam. Nagyon nehezen emelték ki a fiam, ezért leállt a keringése, lélegeztetni kellett, nem láttam őt 13 órán át, csak amit a férjem küldött képet (egy 4 kg, 55 cm erős kisfiú, fején, orrán, száján tele csövekkel, inkubátorban). Jól van szerencsére egészséges. Műtét után nem az első, hanem a 2.volt brutál nekem, véreztem szanaszét. Akkora szétnyílás lett a hasizmaim között, hogy nem tudom rá való tornával helyrehozni és lett egy nagy sérvem is és a hegre lógó kötényhasam (pedig vékony vagyok), szóval hurrá, hamarosan hasi műtét újra. A heg egyébként szép, nem fáj és császár után 3 nappal már mindent tudtam csinálni fájdalom nélkül.

2022. aug. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
64%
Egy ujabb provokativ kerdes...
2022. aug. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
24%
Nyilvánvalóan sokkal könnyebb, nem véletlenül választják annyian. És az sem igaz, hogy természetes szülés után könnyebb a felépülés, pláne annak, aki nagy gyereket szül, szakad, vágják, varrják és rengeteg vért veszít. És azért ez nem számít ritka kivételnek.
2022. aug. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
67%

Nekem császár volt és örülök is neki.

Nem lesz több gyerek, de ha lenne, akkor programozott lenne.

Első 2 nap volt rossz. Aztán egyre jobb. Most sem érzem a várat körül a böröm, de nem érzékeny és semmi gond nincs vele.

Sztm mindenki máshogy gondolja, máshogy épül fel.

2022. aug. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
32%
A j9bb orvosok már több mint 10 éve nem vágják a hasizmot. Nekem orvosi indokkal voltam program császár. De semmi nem volt. Már este jöttem mentem. Felülésnél kb 1 hétig kellemetlen volt, de nem vészes.
2022. aug. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
81%
Örömmel olvasom, hogy nem csak nekem volt szerencsém:-) programcsászár 38+4 idősen, minden a legnagyobb rendben zajlott. Felállni nem egy népünnepély, de ki lehetett bírni, én már nagyon akartam, hogy kivegyék a katétert. Mindent tudtam csinálni a gyerekkel is, első éjjel a magas ágyról leugrálás nem esett jól, de ennyi. A hegem gyakorlatilag nem látszik. Biztos, hogy nagyon nehéz lehet, ha valakinél komplikáció merül fel, de én rosszat mondani nem tudok. Arról már nem is beszélve, hogy elképzelésem sincs, mi lett volna enélkül a három helyen kiszakadt gerincsérvemmel. Áldás, hogy van ilyen esetekben is megoldás.
2022. aug. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!