Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A programozott, indokolatlan...

A programozott, indokolatlan csaszar kevesbe kockazatos a baba szempontjabol mint a termeszetes szules?

Figyelt kérdés
Amikor a csaszar szukseges es eletet ment, az ok(akar babaet, akar az anyaet). De nekem ugy tunik, hogy a csaszar minden szempontbol biztonsagosabb a baba szempontjabol (nincs elakadas, oxigenhiany stb). A magzat es anya kapcsolata utana mar egy mas tema, en pl nem hiszek benne, hogy az a baba kevesbe kotodo aki nem ment at a szulocsatornan. De most ez nem kerdes. A fenti kerdest ti hogy latjatok?
2016. jan. 4. 22:38
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
72%

valahol írtál itt hogy a szülőcsatornán való áthaladás azért is szükséges hogy a tüdőből kipréselődjön a magzatvíz(?) plusz a gyermeket nem éri hirtelen légnyomáskülönbség, így a későbbi tanulási képessége sincs veszélyztetve..stb

de szóval lehetne itt vitatkozni hogy melyik biztonságosabb melyik nem.

2016. jan. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
*írták
2016. jan. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 A kérdező kommentje:
Nah akkor vitatkozzunk. Vagy vizassuk meg inkabb. Soha eletemben nem hallottam meg arrol, hogy a csaszarosoknal a magazviz a tudoben maradt es emiatt barmi bajuk lett. Az meg, h tanulasi nehezseguk lenne, hat ezt eleg nehez bizonyitani
2016. jan. 4. 22:46
 4/57 anonim ***** válasza:
16%

A szülőcsatornán való áthaladáskor a baba fontos, jó baktériumokkal érintkezik. Én ezt hallottam.

Az is jobb, ha akkor bújik ki, amikor érett rá.

2016. jan. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
Még egy kérdés az örök véget nem érő bitatémáról :(
2016. jan. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 A kérdező kommentje:
Jo bakteriumokkal? Ugye ez csak vmi vicc?
2016. jan. 4. 22:51
 7/57 A kérdező kommentje:
Es a "jo bakteriummal" valo talalkozas vki szerint fontosabb, mint az h biztosan ne essen le a baba szivhangja mondjuk fajas gyengeseg eseten, vagy ne lepjen fel oxigenhiany elakadas miatt, vagy a nyakra tekeredett koldokzsinor okozta gondot elkerulje?? Eskuszom, nem ertem aki azt mondja hogy a baba szempontjabol biztonsagosabb a termeszetes szules.Az anya esete az mas kerdes, azt nem vitatom.
2016. jan. 4. 22:57
 8/57 anonim ***** válasza:
0%

A baba szempontjából én csak azt tartanám kockázatosnak, hogy nem akkor születik, amikor meg kell születnie (minden szempontból érett), hanem amikor a dokinak és az anyukának alkalmas. Sokkal vonzóbb nekem az a megoldás, amikor megvárják a szülés beindulását, és akkor császároznak.

Inkább az anya van nagyobb veszélyben, elvégre ez egy nagyműtét, hiába számít rutin műtétnek, attól még egy nyitott hasi műtét, aminek megvannak a kockázatai. Ráadásul a mai világban tb-re... Tudom, nagyrészt fogadott doki, de attól a műtét még tb-re megy, ezt azért valós indok nélkül nem engedném.

És végül az érzelmi oldal... Nehéz szülésem volt, hosszú vajúdással (16 óra a 10 perces fájásoktól számolva, előtte 6 óra rendszertelen fájásokkal), de nekem ez olyan élmény volt, amit át kellett élnem. Hiszem, hogy az anyává válás folyamata nálam sokkal hosszabb lett volna, ha nem élem át, csak kiveszik belőlem. De nem vagyunk egyformák.

2016. jan. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 A kérdező kommentje:
Aki azt irja, hogy a baba donti el mikor akar megszuletni, az ebben biztos? Nem tudom, csak kerdezem. Es nem kotekedni akarok. De nekem az is megfordult a fejemben, hogy az ha vkinel megindul a szules, csak veletlen, egy olyan mozdulat es megreped a burok, vagy a hormonok ugy inditjak stb. Nem vagyok benne biztos, h a babat az nem eri varatlanuk. Az viszont igaz, hogy tobb ideje van a picinek felkeszulni a szeletesre a vajudas soran. Az h a TB nem engedi h az anya valasszon, sztem igazsagtalansag, mert ha a csaszar biztonsagosabb a babara nezve, akkor epp egy-egy az allas.
2016. jan. 4. 23:27
 10/57 A kérdező kommentje:
Kedves 8as, miert vagyok paraszt? Azert mert szamomra hihetetlen hogy olyan bizonyitottan van, amit irtal? Vagy ha van is, akkor sem tartom annyira fontosnak, mint amit az ember igy ezzel veszithet, kockaztathat?
2016. jan. 4. 23:31
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!