Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Azt hallottam, hogy a szüléstő...

Azt hallottam, hogy a szüléstől való rettegés miatt egy nagyobb pszichiátriai kivizsgálás után lehet császárral szülni. Ez igaz? Mit kell megtenni egy ilyen papírért?

Figyelt kérdés
Hogyan vizsgálják ki, hogy tényleg mentálisan nem tudod elképzelni a hüvelyi szülés gondolatát, és nem csak egyszerűen félsz a szüléstől?

2022. okt. 12. 07:39
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
58%

"És mivel életet hozol világra, ahogy felsír, meglátod, a hasadra teszik, nem emlékszel az előző pillanatokra, hanem elmerülsz a boldogságban."

Francokat. Én konkrétan emlékszem rá. Pont ezért nem lesz második gyerek, pedig eredetileg hármat terveztünk.

2022. okt. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
85%
Én például szinte semmire nem emlékszem. Csomó mindent a férjem mondott el utólag.
2022. okt. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
47%

Külföldön lehet választani, sőt, itthon is, magánklinikán.

Semmi de semmi köze a szülés módjának ahhoz, hogy később milyen áldozatokat fogsz meghozni a gyerekedért. (Mellesleg nem kell teljesen alárendelni magad később sem a gyerekednek, mert akkor azt veszed észre, hogy a 3 évesed irányít téged. Természetesen nem arra gondolok hogy az a baj ha kielégíted az igényeit hanem amikor MINDENT feláldozol miatta.)

2022. okt. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

1. Ki mondta, hogy rólam van szó? Még kapcsolatom sincs, nem hogy ott tartanék, hogy szüljek, csupán csak kíváncsi voltam.

2. Köszönöm mindenkinek, a sok gyalázó kommentet is, és igen, éppen ezért nem kell foglalkozni senki más véleményével.

3. Itthon is engedni kéne h a nők válasszanak. De mivel ez nincs, had döntsem el én, hogy ha majd szülök, és nem akarok természetesen, milyen eszközzel intézem el a császárt.

2022. okt. 12. 10:26
 15/26 anonim ***** válasza:
41%
Persze, azt kéne hogy itthon is lehessen választani, akkor ez a sok károgó kicsit visszafogná magát, bár sztem akkor is kiadnák magukból hogy te nem vagy igazi anya aki a császárt választottad.
2022. okt. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
38%
Kedves kérdező. Erre majd térj vissza akkor szerintem mikor, 9 hónapig hordoztad és tápláltad azt a magzatot. Lehet ugyanezt fogod gondolni, de a várandósság sok mindent átalakít az emberben. Addig amíg nem vagy benne a témában fölösleges ennyire a lelkedre venni.
2022. okt. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
89%
Most is lehet választani. El lehet menni magánba szülni császárral. Nem igazán értem, mi a probléma.
2022. okt. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
39%

Egyszerűbb, átláthatóbb, tisztább megoldás a magánkórház. Ott nem kell indok és úgy lesz, amit megbeszéltek.

Szakvélemény ide vagy oda, ha bármilyen okból durván ragaszkodik az állami kórház vagy épp az aktuális doki a természetes szüléshez, akkor nem fog császorzni. Hallottam ilyet, akinek volt szakorvosi véleménye, de letojták, mert hogy az nem indok.


"Itthon is engedni kéne h a nők válasszanak."


Kéne. De ahogy a válaszok nagy részéből is láthatod, nem vagyunk még az elfogadásnak azon a szintjén, hogy ez így legyen.

2022. okt. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
37%

Te jó ég, ez durva... hogy lehet így köpködni embereket egy félelem miatt?

Kb már értem, hogy a magyar lakosság miért ilyen frusztrált: az a fontos nekik mit gondol a környezetük róluk.

Sokan rettegnek a szüléstől, érdekes...tiszteletben is lehet tartani-ettől még a gyerekét nem fogja kevésbé szeretni, mint aki "kitolta".

2022. okt. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Nehezen tudom elképzelni, hogy a szakvéleményt az orvosok "leszarják". Másrészt nem szeretnék magánba szülni, mert egyrészt rengeteg pénzbe kerül, másrészt államiba szeretnék, és kész.
2022. okt. 12. 14:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!