Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha az előző babát a 16. héten...

Ha az előző babát a 16. héten meg kellett szülnöm, akkor a mostani már második szülésnek számít?

Figyelt kérdés
2010. szept. 28. 11:04
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Vajúdtam vele egész éjszakán át rendesen, és aztán megszültem. Akkor a mostani szülésemre lehet igaz, amit nagyon sokan írnak, hogy a második "könnyebb"?
2010. szept. 28. 11:06
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

Nem hiszem :)) 2. terhesség, de 1. szülés. Főleg, hogy egy 16 hetes magzat sokkal-sokkal kisebb, mint egy időre született, érett baba. Emellett ő már tud segíteni, maga is részt vesz a saját megszületésében.

Sajnálom, hogy az első babáddal így jártál :(

Különben az sem igaz, hogy minden esetben nehezebb az első szülés, mint a többedik. Kinél-kinél milyen. Minden terhesség és szülés más, még ugyanannál az anyánál is.

2010. szept. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kár... :)) Bár nagyon örülök, hogy ő velem van (most vagyok 23 hetes), de azért a szüléstől nagyon félek... :)
2010. szept. 28. 11:15
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, egy sima, magától meginduló, természetes szülés egészen más, mint amit kívülről indítanak. Szerencsére én mindegyik gyereket simán, spontán szültem, de volt nem egy szobatársam, akinek indították. Ég és föld a különbség, főleg, ha oxitocint is adnak. Amit a szervezeted termel lassabban szabadul fel, az meg azonnal, egyforma dózisban. Így nincs is a szervezetnek felkészülni rá... Ne félj, ha ott leszel, meglátod, hogy elviselhető :)) Főleg, hogy most tudod, hogy van értelme a fájdalomnak !
2010. szept. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Persze, a szívem mélyén tudom, hogy más lesz az egész. Gondolom az van bennem, hogy nagyon megszenvedtem, ráadásul értelme sem volt. Azon szoktam gondolkodni, hogy vajon ugyanakkora fájások lehettek azok, mint amekkorák lesznek egy teljesen kifejlett babával? Csak azért, mert tudom, hogy az nagyon fájt, de mégis "túléltem"...
2010. szept. 28. 11:23
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem második szülésnek számit,mert ugyanugy vajudtál,ugyanugy tágultál,ugyanugy kijott az a baba,és még segiteni sem tudott,tehát annál nehezebb,hiába kisebb,az nem nagyon számit...sajnálom ami történt!

Viszont szerintem elképzelhető hogy most rövidebb lefolyású lesz,és sokkal könnyeb lesz,mert tudod hogy van értelme!Gratula,drukkolok!

2010. szept. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

A sógornőm 7 hónapra szült egy 2300g-os kislányt. Nagyon megszenvedett vele, pedig a baba sem volt nagy. A doki a szülést követően elmondta, hogy a koraszülések sokkal nehezebbek, mint a normál időre született babák, mert a szervezet még nem készült fel rá, a hüvely nincs annyira rugalmas, a méh nem olyan erős.

Sajnálom, hogy az első babáddal így jártál. Mindezt azért írtam le, mert ha a doki szerint egy 31 hetes terhesnek nincs felkészülve a szervezete a szülésre, akkor mennyivel inkább nem volt a te szervezeted felkészülve rá 16 hetesen!

Én biztos vagyok benne, hogy most könnyebb dolgod lesz!

És az sem elhanyagolható tény, hogy a fejlett babák segítenek neked - nem egyedül kell kikínlódnod...

Egészséges babát kívánok neked és könnyű szülést!

2010. szept. 29. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Végülis tényleg kibírok bármit, csak időben szülessen...
2010. szept. 29. 07:52
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem is született a 33. héten halva tehát úgy inditották de nem voltak olyan erős fájásaim mint amikor a többi szülésem volt. Igaz a kitolás nagyon nehéz volt, de utána 3 gyerkőcöm született abból csak egy csusszant ki könnyen. Viszont minden szülésem gyors volt könnyen nyitódtam, 2 óránál nem tartottak tovább. Egy volt természetes és az volt a legkönnyebb, az inditottak nagyon durva fájásokkal voltak. És most az utolsó szülésem (3 hónapja) volt a legrosszabb.
2010. szept. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia!Nem számít szülésnek.Nekem is meg kellett szakítani a terhességet a 18.hétben.De erre most amikor szültem azt mondák,hogy vetélésnek számít,tehát hiába"szültem" én is meg anno és indították még is most szültem először Igaz császárral.
2010. szept. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!