Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mindig volt valamilyen előjele...

Sz.mse kérdése:

Mindig volt valamilyen előjele a szülésnek?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem, hogy nekem egy hetem van még a kiírásomig, s nem tapasztalok se menzesz szerű görcsölést, se eltorzult arcot, se hogy a hasam megereszkedett volna, sem pedig hogy a nyákdugó eltávozott volna. Van köztetek olyan akinél szintén semmi jele nem volt, és mégis megindult a szülés?
2011. okt. 24. 07:57
 1/6 anonim ***** válasza:
No egy dologban biztos lehetsz, nem fogsz lemaradni róla!:) Mindig attól féltem, hogy majd egyszer csak az éjszaka közepén megszülök nem érünk be a kórházba. Hát ehhez képest vagy 3 napot vajúdtam olyan 10 percesekkel, mire is lett 2 ujjnyi a méhszájam és még onnan is nagyon messze volt a vége...:( Amúgy nyákdugóval meg leereszkedett hassal én se találkoztam. Ha még 1 heted van, akkor türelem. Remélem könnyű szülésed lesz! Jó babázást!
2011. okt. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálam semmi jele sem volt, hogy szülni fogok. Csupán kb 5 nappal a szülés előtt hasmenésem volt, de még csak nem is gyanakodtam.

November 3.-ra voltam kiírva és november 1.-én este 10-kor folyni kezdett a magzatvizem. Semmi fájdalom, görcs, vérzés, de még nyákdugó eltávozását se észleltem. A kórházba nst-n is mikor fájást kellett volna érezni, csak olyat éreztem, mintha enyhén nyomták volna a hasam.

Igazi fájás csak az oxytocin injekció után volt.

2011. okt. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem mert én attól félek hogy mivel nem észlelek semmilyen jelet nem fog beindulni a szülés időben. s félek hogy fájdalmas a magzatvízvizsgálat ha túlhordásról beszélünk. s nálam is semmi jele talán a has keményedése, de azt mondták az nem feltétlen amiatt van. ma pl én is már kétszer voltam úgy a wc-n de ezt sem hinném hogy annak a jele lenne.
2011. okt. 24. 08:22
 4/6 anonim ***** válasza:
8:17 Szerintem pedig a hasmenés nálam a szülés jele volt. Nekem nagyon ritkán szokott menni a hasam. Több helyen is olvastam hogy gyakori szülés előtt a hasmenés.
2011. okt. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg gyakran jelzi a szülés vészes közelgését a hasmenés. De nekem mondjuk egész terhesség alatt ment a hasam, székrekedésem volt, ez a kettő váltogatta egymást szinte heti rendszerességgel. Szóval erősen egyénfüggő. Szülés előtt is ugyanolyan rendszerességgel éppen hasmenéses hetem volt.

Nálam "észrevétlenül" indult be, de nem maradtam le róla :D Egyik este még bárban ücsörögtem a barátaimmal és párommal szivárgó magzatvízzel (csak utólag jöttem rá, hogy az az volt), szabályosan 1 nappal később elkezdődtek a fájások. Egy ideig tűrtem csendben itthon, mert még volt hátra egy hetem, azt hittem elmúlnak, de már vérezgettem is (tágulás). Aztán jöttek a tolók, amikor már bárki bármit mondhatott nekem, ösztönösen nyomnom kellett, alig tudtam visszatartani a szülészetig. Bent pedig a doki be sem öltözött, nem kötöttek gépre, nem borotváltak, nem kaptam beöntést, se érzéstelenítőt, se semmit, nyomtam hármat és kint volt a lányom. A mentő kiérkezése és a születés időpontja között maximum fél óra telt el, de szerintem kevesebb.

Mindez 1 hete 2 napja történt ;)

2011. okt. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
fájások,néha has le ereszkedése sok előjele van magzat víz elfolyás.
2011. okt. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!