Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha anyuka programcsászárt...

Ha anyuka programcsászárt kér, az apának joga van beleszólni ebbe? Vagy jó férjként, ha szereti és tiszteli a feleségét, el kell fogadnia és mellette állnia?

Figyelt kérdés

2022. nov. 21. 21:06
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/77 anonim ***** válasza:
70%
Szomorú, hogy a nők dönthetnek a saját testüket, egészségüket érintő orvosi beavatkozásokról...?
2022. nov. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/77 anonim ***** válasza:
31%

A csaszarmetszes konkrétan egy életmentő, nagy hasi műtét, amiről épp nem a nőnek lenne szabad döntenie, hanem az orvosnak.


Amúgy 41, ha a férfi úgy dönt, hogy levagatja a bal lábát, az is ok? Végül is a saját teste, nem?

2022. nov. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/77 anonim ***** válasza:
63%

41...Mert melyik nő végzett ezek közül orvosi egyetemet és tudja eldönteni szakmai szempontból mi a jó? Eszem megáll.. Ez nem egy döntés mert nekem az jobban tetszik vagy szimpibb. EZ EGY ORVOSI KAR által eldöntendő dolog...nem a helyi Évikének a tiszte eldönteni neki indokolt e a császármetszés...

Vagy a fogorvosnak is mondod hogy fúrja ki a fogad vagy mit csináljon vele? Meg a lábműtétet is levezényled? Ő az orvos vagy te? Csináld meg magadnak akkor a császármetszést, ha olyan okos vagy hozzá.

Nekem életmentő császárom volt, mindenkit csak lebeszélek róla, ha nem muszáj.

2022. nov. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/77 anonim ***** válasza:
78%
Köszi 42, bizalmat adsz még nekem abban, hogy vannak értelmes emberek :D
2022. nov. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/77 anonim ***** válasza:
100%

Engem konkrétan az háborít fel, hogy az orvosok a saját zsebükre csinálnak ebből pénzt.

Például van itt olyan nőgyógyász, akinek az árlistájában a "szülés utáni kontroll" 100 ezer Ft. Ez bújtatva a kért császárt jelenti.

Tehát ő bent a kórházban, az állam pénzén játszik magánkórházasdit, a kórház majd fizeti a műtétet, ő meg elteszi érte a lóvét.


Én is beleestem abba a hibába, hogy annál az orvosnál akartam világra hozni a gyereket, akihez terhesgondozásra jártam, és régebbi családi ismerős.

Ő meg közölte velem a terhesség vége felé, hogy hát ha nem császár, akkor ő nem lesz ott...

Császárért meg fizetnem kellett neki zsebbe...

Már máshogy csinálnám, de akkor nagyon naiv voltam, és nem is jártam utána semminek... Most meg iszom azóta is a levét a hülyeségemnek...


12-es voltam.

2022. nov. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/77 anonim ***** válasza:
17%
A császármetszést nem szabadna kérni. Ahogy azt sem kérheted, hogy engem csak úgy műtsenek meg a gyomrommal vagy a szívemmel, mert nekem ahhoz van kedvem. Ha terhes leszel mert gyereket akarsz akkor számolsz vele, hogy szülnöd kell, a hüvelyeden át. Ha ez nem tetszik, akkor a gyerekvállalás nem a te pályád. Azt az orvost aki kérésre csinál császárt mélységesen elítélem, nem való a pályára. Nekem a 40. héten harántfekvésben volt a gyerek ezért muszáj volt, de napokig sírtam miatta előtte és utána is, már azt mondták átvisznek a pszichiátriára. Ez nem egy móka, hogy odafekszek magam élve felboncoltatni aztán de csudijó minden, mint korábban is írtam nekem emiatt nem lesz több gyerekem, mert ha már 1% esély is van a császárra, akkor már inkább ne, márpedig az előzetes császármetszés is erősen császárindikáció, szóval egy gyerekes család maradunk. Azt a férfit aki erről lebeszéli a feleségét tisztelem.
2022. nov. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/77 anonim ***** válasza:
94%
Én császármetszést választottam,mert problémás természetes szülés révén maradandó problémám lett és ideggyógyaszom is jobbnak látta ha császárral szülök. Én jól vagyok, a babám talán túl egészséges is😅 nem bántam meg, hogy fél óra alatt megvolt császárral és semmi bajunk nem lett. Aki természetesen akár szülni azzal nincs gond,de szerintem azzal sem ha valaki császárral szeretne akár csak azért mert terhes fóbiás vagy rossz volt az első szülés stb. Ugyanis fontos a jó szülés élmény így kevesebb az esély a szülés utáni depire. Szerintem ki-ki szüljön úgy ahogy szeretne.
2022. nov. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/77 anonim ***** válasza:
26%

De te máris okkal, orvosi indokkal választottad a császárt másodjára.

Érted a különbséget? Nem elsőre mert neked az jobban tetszik..

2022. nov. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/77 anonim ***** válasza:
77%

Két barátnőm is summa cum laudeval végezték el az orvosit (a SOTE-n, szóval nem is Romániában, vagy Szerbiában, ahol 50euroért tied a vizsga). Mind a ketten VÁLASZTOTTAN császármetszéssel szültek. Ennyit erről. 😊


Megfeszülhettek itt, szerencsére akkor is lesz lehetőség arra, hogy egyes helyeken mi, nők választhassunk.

Miért vagytok ennyire idegesek amiatt, mert más nők nem úgy gondolkoznak, mint ti és nem a természet csodájának élik meg az oxigénhiányos gyereket, a hasba könyöklést, meg az összevissza repedést, gátmetszést?

2022. nov. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/77 anonim ***** válasza:
74%

"Nekem a 40. héten harántfekvésben volt a gyerek ezért muszáj volt, de napokig sírtam miatta előtte és utána is, már azt mondták átvisznek a pszichiátriára. Ez nem egy móka, hogy odafekszek magam élve felboncoltatni "


Na mert aki így gondolkozik, viselkedik, annak aztán való a gyerekvállalás, nevelés... Lehet, tényleg nem ártott volna meg neked az a pszichiátria.

2022. nov. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!