Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért dönt valaki a császár...

Miért dönt valaki a császár mellett, ha nem indokolt számára?

Figyelt kérdés

Kiváncsi vagyok, akik így döntenek, miért? Mit tudnak amiről én nem tudok? Biztonságosabb? Hiszen ez egy nagy alhasi műtéti beavatkozás...


22. hétben járok,nagyon várom a szülést. Tudni még nem tudom, sőt elképzelni sem mennyire fájhat, de nagyon pozitívan állok hozzá, meg szeretném élni.


Mit gondoltok a témáról?

Mindenkinek saját döntése, amit megkérdőjelezni, bírálni szerintem nem lehet, nem is szeretném, ha ellenséges hangvételűre sikerülne a dolog.



2022. dec. 1. 17:59
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
88%

Van, aki nem akarja átélni a szülést.

Statisztikailag a babának kisebb a rizikója a (program) császárnál, mint a hüvelyi szülésnél. (Az anyára nézve nagyobb a komplikációk esélye)

Ideális esetben a pcs kevesebb fájdalommal jár, és nyilván nem sérülnek a nemi szervek.

Kb ezek.

2022. dec. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm azért, mert félt, hogy fáj.
2022. dec. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Értem, tehát pszichés, lelki, fizikai megterhelés, illetve a rizikó miatt dönthet valaki így. Számomra teljesen érthető, ne ítélkezzünk, mindenki a saját életéért felelős. Van aki így, van aki úgy de ez mindenképp csoda! Köszi csajok, hogy írtatok! ❤️
2022. dec. 1. 19:33
 14/29 anonim ***** válasza:
93%
Nekem az első szülésem brutális, könyörtelen volt. 2 napnyi vajúdás, szenvedtetés után, a műszakváltásnál uht csináló orvos lehülyézte a kollégáit és toltak a műtőbe. Ami ezek után szintén traumatikus volt. Mivel nagyon vágytam még egy gyerekre, ezért amikor terhes lettem újra és mentem az első vizsgálatra, közöltem az orvossal, hogy nem érdekel hogyan, de nekem programcsászárom lesz és pont. Simán el lett intézve. Én azt a vajúdást nem akartam újból átélni. A műtét napjáig győzködtek, hogy deee legyen vbac, mi hiszünk magában, stb stb, de nem engedtem. Nem bántam meg. (Több gyerek meg nem kell)
2022. dec. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
37%
Sokan még mindig tévhitben élnek, hogy a császár a könnyebb út. Maga a szülés menete valóban könnyű (bár mégiscsak egy műtétről beszélünk, ami azért mégsem egy séta galopp), de a regenerálódás annál nehezebb. Kétszer szültem, mindkét esetben voltak olyan szobatársaim a kórházban, akik császárral szültek. Szinte mindegyikük végig szenvedett, felkelni sem tudtak az ágyból, pedig sok fiatal, 20 év körüli is volt köztük. Szóval szerintem a legtöbben azért választják vagy választanák a császárt, mert úgy gondolják, az gyorsabb és kevésbé fájdalmas, azaz félnek a fájdalomtól és a komplikációktól.
2022. dec. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Én azert valasztom 2.babánál is a császárt mert indokolt lesz és elsőnél már megvolt a tapasztalat.

De nem ertem miért hiszik hogy ez tök jó meg egyszerű..nagyon nem az...

De mondjuk én nem tudom milxen a természetes szülés biztos vannak negatív példák is de mindenben vannak sajnos.

2022. dec. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
91%
Amúgy én is termeészetes szülést akartam , az is lett végül. Indított szülés volt, brutális fájdalommal. Nálam is eljött az a pont mikor császárért könyörögtem .. szoval bármi lehet, a dokin sok múlik, hogy vár e, egy elhúzódó vajúdásnál v inkább " kiveszi" a babát
2022. dec. 2. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
94%

"Miért dönt valaki a császár mellett, ha nem indokolt számára?"


Mert bizony indokolt számára akkor is, ha orvosi oka nincs. Hogy ez most félelem, kényelem, vagy bármi más, teljesen mindegy az ő szempontjából

2022. dec. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
88%

én a császárt választottam. igazából a terhességem eleje óta éreztem, hogy nekem nem lesz hüvelyi szülésem. rettegtem tőle, amit betudok annak, hogy én nagyon nehezen születtem meg, anyámból úgy kellett kivákumozni, és ez szerintem nyomot hagyott a tudatalattimban.

aztán a 22. hétben olyan derékfájdalmam lett, hogy nem tudtam járni. ez tartott kb a 25. hétig, wc-re alig tudtam kivánszorogni. nem tudták beazonosítani a fájdalom okát. de azt mondta a nőgyógyász és a neurológus, hogy választhatom a természetes szülést, de inkább a császármetszés javasolt, mert ha szülés közben lép fel ez a fájdalom, nem fogom tudni kitolni a babát. programcsászár lett így. egyébként nagyon jó orvosom volt, műtét után 5 nappal már szaladtam. nem bántam meg.

2022. dec. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
77%
Nekem egy szimpla nőgyógyászati vizsgálat is maga a pokol. Gyerekkori szexuális abúzus és 20 éves koromban megerőszakoltak. Pszichiátertől kaptam szakvéleményt, hogy javasolja a császármetszést, a nőgyógyászom irányított hozzá, mivel látta mekkora kínszenvedés egy egyszerű vizsgálat is, nagy eséllyel újratraumatizálódás lenne a vége. 😔 Több év terápiával a hátam mögött teljesen jó és kiegyensúlyozott életem van, viszont a testem azonnal reagál kiszolgáltatott helyzetben.
2022. dec. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!