Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mitől lehet trauma a szülés,...

Mitől lehet trauma a szülés, és mikor jó/csodálatos élmény?

Figyelt kérdés

Persze nincs két egyforma szülés, az tény. De mitől lehet igazából traumatikus?

Magyarországon a szülészeti ellátás is befolyásolja?

Nektek bevált ez a "szülés után rögtön minden fájdalom elmúlik"?


2023. jan. 12. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindentől lehet trauma, ez valamennyire szubjektív is. Akkor és ott úgy éreztem, hogy belehalok, de utólag mégsem emlékszem rá traumaként. A szülészeti ellátásra sem lehetett panaszom. A fájdalom tényleg rögtön elmúlt, igen. Felváltotta a helyét a totális kimerültség.
2023. jan. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Google-be írd be, hogy szülészeti erőszak
2023. jan. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ajanlom a hoztamevilagra youtube csatornat. Na ott szerintem talalni fogsz a traumara jo sok peldat.
2023. jan. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem traumának akkor éli meg az anyuka, amikor vagy úgy alakulnak a dolgok, amitől majdnem ott marad ő és/vagy a kisbabája, vagy egyszerűen az orvosi eljárás miatt kábé kierőszakolják a gyereket belőle. A szülések nem teljesen indokolt siettetése nem csak, hogy fájdalmasabbá és nehezebbé teszi az amúgy is fájdalmas és nehéz folyamatot, de az anyától is elveszi a lehetőséget, hogy nyugodtan, saját ütemében tudjon úszni az árral és fizikailag illetve mentálisan is rákészülni a szülés soron következő részére. Plusz ugye valamivel magyarázni kell a siettetést, és hát anyuka ilyen kiszolgáltatott helyzetben nyilván nem áll neki vitatkozni az orvosi véleménnyel, még ha egyébként nem is gondolja megalapozottnak, mert ugye "mi van, ha..". És ezt a szakemberek sokszor tényleg ki is használják (a második szülésemnél az orvos felajánlotta, hogy nyugodtan hozzák a papírt, hogy ők nem felelősek a baba esetleges sérüléseiért, amennyiben én visszautasítom az ajánlott beavatkozásokat. Hát köszi).


Szerintem akkor jó élmény egy szülés, ha alapvetően nem kellett beavatkozni az eredeti folyamatba. Hogy ez most egy programcsászár vagy természetes, háborítatlan szülés, az mellékes, de ha nagyjából olyasmi történik, amit a kismama várt, amire felkészült, mindenféle sürgetések és külön ijesztgetések nélkül, akkor jó élmény lehet. Persze akkor is fáj és nehéz, de azért egészen másképp éled meg, ha mindezt van időd feldolgozni és előre fel tudtál rá készülni. Egy életmentő császár vagy egy kikönyökléssel/vákuummal végződő indított szülés sokkal traumatikusabb bármilyen nyugodt folyamatnál. Szerintem.

2023. jan. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem azért, mert problémamentes volt a terhesség, gondoltam a szülés is az lesz. Nem gondoltam, hogy altatóorvos nélkül bódítanak majd szülés után, míg a méhlepény darabjait keresik, s olyan jól sikerül, hogy 2 órig nem ébredtem fel, a méhlepény egy darabja még mindig bent volt (persze nem tudta senki), 3 egyeég vért kellett kapnom, annyi vért vesztettem, a hemoglobinom a 140 helyett 22 volt, végül elaltattak azzal, hogy kiveszik a méhem. Szerencsére mikor felkeltem másnak az intenzív osztályon, akkor a vizitelő orvostól megkérdeztem mi történt és kiderült, hogy nem kellett kivenni, sikerült a második kaparás
2023. jan. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak ez a kettő van, hogy trauma vagy csodálatos. Nekem nem volt trauma, de azért jó élménynek sek sem nevezném. Rohadtul fáj, nehéz, fárasztó. Ez inkább valami, amin túl kell lenni, hogy ott legyen a karomban a gyerekem.
2023. jan. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!