Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan, akinek csodálat...

Van itt olyan, akinek csodálatos szülésélménye volt?

Figyelt kérdés
Elmeséled, mi-hogy történt, mit éreztél?
2015. máj. 13. 13:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Igen nekem nagyon pozitív élmény maradt a szülésem. Reggel 8-kor éreztem az első görcsöket de mivel már egy hete voltak jóslóim nem tulajdonítottam neki jelentőséget. Megreggeliztem, lezuhanyoztam és pakolgattam a lakásban. 10 óra körül már 10 perces fájásaim voltak, itt már éreztem, hogy ebből baba lesz. Délben már jóval erősebbek voltak a fájások, kb. 8 percenként jöttek. Egy órára kellett amúgy is mennem orvoshoz áramlás vizsgálatra szóval meg is vizsgált. Ekkor már stabil 5 perces fájásaim voltak és nyitva voltam két ujjnyira. Felhívtuk a szülésznőt és mondta, hogy felvisznek a szülészetre de ebből valószínűleg csak estére lesz baba. A dokim el is indult magánrendelést tartani. Délután 2-re már 2 perces nagyon durva fájásaim voltak és ekkor elfolyt a magzatvizem is. A szülésznő megvizsgált és kikerekedett szemekkel mondta, hogy majdnem 4 ujjnyira tágultam és rátelefonált az orvosomra, hogy uzsgyi vissza mert előbb lesz a szobában a baba mint ő :-) Orvosom visszaért loholva, viccesen meg is jegyezte, hogy hova sietek. Mikor már egymást érték a fájások és lélekben elkezdtem erősíteni magam, hogy bírjam még egyszer csak jött az első tolófájás. Az volt az egész szülés alatt a legrosszabb amikor azt vissza kellett tartani. De aztán hamar elkezdhettem nyomni és körülbelül három tolásra kint is volt a kisfiam 14:50-kor. A varrás nem volt kellemes de már a legkevésbé sem érdekelt mert sokkal nehezebb, rosszabb szülésre készültem és boldog voltam, hogy az én kicsikém ilyen gyorsan és egészségesen kibújt. Most ismét babát várok, imádkozom, hogy ez a baba is hasonló módon jöhessen a világra :-D
2015. máj. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem az első szülésem nehéz volt, 10 órát vajúdtam, és tolófájás nélkül nyomtam ki a lányomat. (ezt nem is tudtam, csak a második szülésnél jöttem rá).

A második szülésem ehhez viszonyítva könnyű volt :)

Reggel 5-től már fájdogált a hasam, de nem foglalkoztam vele, mert nem volt rendszeres. Megreggeliztem, és elmentem a kórházba, mert túlhordtam a picit. Ott rátettek a ctg-re, de az nem mutatott fájást (pedig volt :)) szóltam is, mikor haza akartak küldeni, hogy azért picit fájdogál ám... megvizsgáltak, 1-1,5 ujjnyira nyitva voltam. Nem engedtek haza :) Férjemet berendeltem, anyut meg a lányomat hazaküldtem, és vártam hogy bemehessek a szülőszobára. ezalatt nagyon enyhe rendszertelen fájásaim voltak, nevetgéltünk, viccelődtünk. Burkot repesztettek (ezért később nagyon haragudtam, mert a babám feje napok óta nagyon lent volt, menni is nehezebben tudtam, és össze-vissza karcolták a fejbúbját), innentől jöttek a rendes fájások. kértem EDA-t de már későn adták, és csak kb arra volt jó, hogy szülés után nem tudtam felkelni vagy 2 órát.. De a szülés így sem fájt annyira, mint az első. 3 nyomásra kint volt a pici, az orvosnak nem is volt szinte dolga, csak egy centit repedtem (az első után sokat varrtak). A pici rögtön tudott szopizni is (az elsőnél mikor cicire akartam rakni, a szülésznő otrombán megnyomta a mellbimbómat, hogy látja, ebben nincs semmi, minek akarja odarakni).

Szóval mindent összevetve lehet, hogy nem a legjobb szülésélmény volt, de az elsőhöz viszonyítva nekem sokkal jobb volt :)

2015. máj. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtatok! Mindkettőtöktől kérdezném, hogy milyen pózban volt a kitolás?
2015. máj. 13. 14:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Felpakolt lábakkal, amikor jött a fájás előre kellett hajolnom, belekapaszkodni a lábamat tartó vasba és beleadni apait anyait :-)
2015. máj. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem az iszonyatosan hosszu vajudas es kitolas ellenere csodalatos emlekeim vannak a szulesrol. Kedden reggel ereztem az elso fajast. Egybol tudtam, hogy ez mar az lesz, mas volt, mint azelott. 10 perces fajasokkal kezdodott. Nem volt veszes az elejen, menstruacios gorcshoz hasonlitott, nem fajt igazan. Este 8kor kezdtem el ugy erezni egyre jobban a fajasokat, surusodtek is a fajasok es hosszabbak is voltak mar. En a tus alatt vajudtam, nagyon nagyon jo volt a forro vizben, komolyan mondom, hogy sokkal enyhebben voltak a fajasok. Eljott a masnap, jott a nyakdugo, tagulasi verzes, stb. Egesz ejjel nem aludtunk a ferjemmel. Reggel 10kor mentunk be a korhazba, ez mar ugye szerdan volt. 4 ujjnyira voltam kitagulva. Ott is bealltam a tus ala, sokat segitett, de amikor azt mondta a szuleszno, hogy szerinte csak estere lesz baba, akkor azert elbizonytalanodtam. Iszonyu faradt voltam es mar nagyon fajt. En egy oercig sem fekudtem, mentem folyamatosan, de az egyik fajasnal osszerogytak a terdeim a fajdalomtol. Akkor mondtam, hogy edat szeretnek, mert nem fogom tudni kitolni a babat. Vegul nem adtak, mert jott a kitolas. Ez szerdan delben volt, szerencsere nem vart estig a baba. En a szuloagyon szultem, de negykezlab. Igy volt kenyelmes. Nagyon nehezen ment, csak 2 ora kitolas utan, delutan 2kor szuletett meg a fiunk. Nagy baba lett, 4 kg folotti. A parom vegig velem volt, az egesz vajudas alatt, vegig, bent volt a szulesnel is es premier planbol nezte vegig a fia szuleteset. Miutan kijott a baba, egybol felsirt, tipikus oàoàoà siras volt. Azota sem sirt ugy soha, csak akkor egyszer. Megfordultam, hanyatt fekudtem es a mellkasomra tettek. A ferjem elvagta a koldokzsinort, majd vartuk a placentat. Fogalmam sincs, hogy miert, de nagyon nehezen jott ki, es nekem marhara fajt is. Egy oran keresztul volt a fiam a mellkasomon, hihetetlen volt. Amig engem rendbe tettek, addig a ferjem fogta a babat, ott voltak mellettem. Utana en elmentem tusolni, es harmasban maradtunk, ismerkedtunk az uj helyzettel, nagyon jo volt.


Hagytak a sajat tempomban megszulni a babat, ez nagyon jo volt. Nem kaptam infuziot meg nem volt csomo gep ramkotve, teljesen termeszetes volt.


Nagyon furcsa volt egyebkent, mert nekem meg a legvegen sem remdezodtek normalisan a fajasaim, surusodtek, de a vegefele is volt, hogy a 3 percesek koze becsuszott 5 vagy akar 7 perces fajas is tobbszor is.


Hihetetlen volt, hogy ket fajas kozott az eg vilagon semmi, de semmi fajdalom nem volt. Beszelgettem a szukesznokkel ket fajas kozott, majd a masik percben meg majdnem meghaltam a fajdalomtol. Utana megint semmi fajdalom.

2015. máj. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jelen!3 szülésből 3 volt gyors,hüvelyi,és komplikáció mentes....mondta is a dokinőm,hogy ha lenne 4.(nem lesz,a férjem és én is 43 évesek vagyunk),simán saját magam is a világra hoznám.Jóslóim egyik babánál se voltak,mire bementem a kórházba 2-2.5 ujjnyira kinyíltam(mindhárom esetben).Az 1.-nél elfolyt a magzatvíz,kellett egy kis oxitocinos rásegítés,hogy a fájások rendeződjenek.4 óra alatt meglett a kicsi....pici gátmetszés(2 öltésnyi),semmi belső sérülés.A 2.(37+3 hetesen) és 3.(38+5 hetesen) babánál NST-re mentem,amikor kiderült,hogy mennyire nyitva vagyok.Annyi volt a "mű" az egészben,hogy burkot repesztettek....ez elég is volt.A 2. baba 3 óra,a 3. 2 óra alatt született meg,oxitocin,gátmetszés/sérülés nélkül.Szinte rögtön tettre kész voltam!Ha nem lennék ennyi idős,vagy nem lenne 3 gyerekem,bármikor újra kezdeném!Mindenkinek ilyen szülést(eket) kívánok!
2015. máj. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A 6. vagyok.Nem volt szükség EDA-ra(pedig készültem rá,le is volt beszélve),olyan gyorsan jöttek a babák.
2015. máj. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!