Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés előtti félelem?

Császármetszés előtti félelem?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Úgy fest, hogy császármetszéssel fogok majd szülni, és hát őszintén eléggé be vagyok tojva. Vagyis ez enyhe kifejezés, konkrétan attól félek, hogy ott fogok maradni. Nem a fájdalomtól félek egyáltalán, hanem a kompikációktól. Elvérzek,megáll a szívem, begyullad a sebem és abba halok bele. Természetesen ebben az is közre játszik, hogy olvastam itt a neten sztorikat a császárról, és voltak akik írták, hogy majdnem bele haltak, stb. Az orvosomnak már próbáltam feszegetni, hogy nekem konkrétan halál félelmem van, annyit "megengedett", hogy ha szeretném akkor választhatom az altatást. De hát ez nem nagy segítség, mert attól is rettegek, hogy nem fogok felébredni, sose altattak még. Úgy érzem, hogy nincs kiút, bárhogy lesz is... És màr a terhességemre is rányomja a bélyegét, mert másról se szól ez az utolsó időszak, csak, hogy a szülésen agyalok.

2023. jan. 22. 15:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
37%
Én magán kórházba mentem, ott minden simán nent. Állami pocséknak nézett ki.Halalos kovetkezmeny viszont államiban is ritkán van.
2023. jan. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Én államiban fogok, ezt kihagytam. Magánra nincs lehetőségünk sajnos.
2023. jan. 22. 15:45
 3/20 anonim ***** válasza:
89%

😂😂😂😂😂 bocs de, ha ilyen párás vagy minek olvasgatsz ilyeneket.

Vigasztaljon a tudat, hogy kismillió nő túlélte megcsinálta neked sem lesz semmi bajod. Ja meg abba, hogy ha valami para van mégis csak már helyben vagy csak megmentenek 😅 jaj tényleg ne haragudj csak vicces ahogy leírtad.

Esetleg még, ha van annyi időd keress egy pszichológust lehet az is tud segíteni bár ez előbb is eszedbe juthatott volna egy szülés mindig két esélyes. Viszont tényleg keress valami segítséget, ha ugy gondolod, hogy utána se tudnád kezelni a helyzetet és a hegedet, és folyton azon aggódnál, hogy jaj mi lesz.

2023. jan. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
A világ legfeleslegesebb dolga aggódni azon, amire nincs ráhatásunk. A dolgok akkor is ugyanúgy fognak történni, ha nem félsz. Mantrázd magadban, hogy ezzel a szituációval neked nincs feladatod. Bízz az orvosokban, mert nincs más opció.
2023. jan. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
38%

A császár sokkal kevesebb komplikációval jár, mint a természetes szülés, mert gyakorlatilag MINDENT kontrollálnak.

Olyan, hogy elvérzel, nem ébredsz fel altatásból, megáll a szived teljesen kizárt, ezek 100 évvel ezelött még elöfordultak, ma nem.

De ha ennyire félsz, keress fel egy pszichológust, aki segít helyretenni az érzéseidet.

2023. jan. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos de, vannak komoly veszélyei, csak akinek nem volt azt hiszi nincs, mert csak a hüvelyi szülés valami..pedig az anyai halálozás aránya többszöröse a sima szülésnél...de nem tudsz mit tenni, a gyereknek ki kell jönni
2023. jan. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Biztos vagyok benne, hogy ez nem igazi vigasz számodra, de en természetes szülésbe háltam bele majdnem sőt a baba is. Garancia nincs. Az esély meg nagyon kicsi. És én is csak majdnem háltam meg. A kisfiam is egészséges 3 éves. Ez van. Ez egy veszélyes üzem, de manapság már nagyon jók az eselyeid, hogy konkrétan semmi nem fog történni és ha mégis, akkor is megoldják a dokik.
2023. jan. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem császárom volt ráadásul komplikàció miatt lett az mikor természetesnek indult, szóval nem is készültem rá. Pikk-pakk meg volt, 3 nap múlva már simán mozogtam. Van ilyen is. Mantrázd, hogy neked is így lesz.
2023. jan. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj nem lesz :)

Ne vonzd be a rosszat :)

Második babámat várom császárral szeretnék szülni,nem egyszerű de túlélhető :):)

2023. jan. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon féltem. Szerintem ezzel mindenki így van. Viszont gondolj arra, hogy szakemberek vesznek körül, akik minden eshetőségre fel vannak készülve.

Maga a műtét a bódultság miatt nagyon rövidnek tűnt. Utána persze rossz, de ki lehet bírni. A nők nagyon erősek, ne felejtsd el 🙂

2023. jan. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!