Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés előtti félelem?

Császármetszés előtti félelem?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Úgy fest, hogy császármetszéssel fogok majd szülni, és hát őszintén eléggé be vagyok tojva. Vagyis ez enyhe kifejezés, konkrétan attól félek, hogy ott fogok maradni. Nem a fájdalomtól félek egyáltalán, hanem a kompikációktól. Elvérzek,megáll a szívem, begyullad a sebem és abba halok bele. Természetesen ebben az is közre játszik, hogy olvastam itt a neten sztorikat a császárról, és voltak akik írták, hogy majdnem bele haltak, stb. Az orvosomnak már próbáltam feszegetni, hogy nekem konkrétan halál félelmem van, annyit "megengedett", hogy ha szeretném akkor választhatom az altatást. De hát ez nem nagy segítség, mert attól is rettegek, hogy nem fogok felébredni, sose altattak még. Úgy érzem, hogy nincs kiút, bárhogy lesz is... És màr a terhességemre is rányomja a bélyegét, mert másról se szól ez az utolsó időszak, csak, hogy a szülésen agyalok.

2023. jan. 22. 15:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem leszek nagy segítség, de leírom, hátha mégiscsak könnyít egy kicsit.

Én egyenesen fóbia szerűen rettegtem (rettegek, csak már nem tervezünk többet) a császártól, de konkrétan minden fajta műtéttől.

36. Héten beszéltünk először a császárról, mert faros volt. 2 héten át véletlenszerű időpontokban volt sírógörcsöm emiatt, annyira féltem. Aztán 2 hét után seggberugdostam magam, hogy basszus, ő a gyerekem, érte kibírom, majd megpróbálok én is olyan szuperül kikelni műtét után az ágyból, mint a youtube oktatóvideóban, aztán gyorsan felépülök, hiszen vár itthon a nagyobb gyerekem (nála fel se merült bennem, hogy császár lehet a vége). Ezt mantráztam állandóan, és sikerült összeszednem magam.

(38.héten aztán gondolt egyet, és mégis befordult, és sikerült hüvelyi úton, azért örültem neki ezerrel, de legalább már nem rettegtem a császártól sem.)


Szurkolok, hogy minden rendben legyen! :)

2023. jan. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Megpróbálom össze szedni magamat és nagyon pozitív gondolatokat mantrázni, ahogy tanácsoltàtok is a legtöbben. Írta valaki, hogy miért nem gondolkoztam hamarabb, hogy ennek császár is lehet a vége. Természetesen gondoltam rá, végig futott mindkét verzió a fejemben, de akkor még úgy voltam vele, hogy "majd lesz valahogy, messze van még".
2023. jan. 22. 18:04
 13/20 anonim ***** válasza:

Ezek szerint az én sztorim nem olvastad!


Minden rendben ment 3 nap után már nem kellett fájdalomcsillapító, és úgya járkáltam mintha nem műtöttek volna.

Altatást biztos nem kérnék!

2023. jan. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Köszi! Remélem én is, hogy így lesz! ❤️
2023. jan. 22. 19:02
 15/20 anonim ***** válasza:
54%

Befolyásolni nem tudod, de ritka azért hogy ottmarad valaki a műtőasztalon!


Tesómnak nem volt ilyen tuti császárja mint nekem, begyulladt neki a seb, meg fájt, lassan gyógyult, emiatt rettegett a második császártól, de az meg neki is karikacsapás volt, pont mint nekem.


Az a lényeg, hogy maradj aktív, áll talpra amint engedik, mozogj óvatosan, nálunk megkérdezték hogy tapasszák-e le a sebet vagy levegőztetném, és én levegőztettem.

6 nappal később már hátizsákkal vonatoztam el a városba ahova a fiam került kórházba.


Nem lesz baj!

Szerintem ha nagyon szerencsétlen vagy, akkor talán az lesz jogy fájni fog meg begyulladni, de akár ilyen szerencsés is lehetsz.

2023. jan. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
2 császáron vagyok túl, idén lesz a 3. És egyben az utolsó is. Az első volt a legrosszabb. Nem tudtam mi fog történni, végig kedvesek voltak, bent volt a férjem, fel volt kérve az anesztes is, tehát ismertük, de mégis féltem és rossz volt pedig semmi okom nem volt rá. Féltem a másodiknál is, szerintem műtét előtt ez normális, de ott már tudtam, hogy mi fog történni. Most is félek de a babáért mindent! Hidd el, mikor már bent vagy, sodródsz az árral és az anesztesek oda fognak figyelni rád maximálisan! Az ismeretlen mindig a legrosszabb, de ne félj, minden rendben lesz! Utána pedig amint lehet kelj fel és ne hagyd el magad még ha fáj is, annál hamarabb regenerálódsz! Kitartást és jó egészséget kívánok Nektek! 🥰
2023. jan. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon köszönöm a bíztató szavakat! Sokat segítettetek!


Esetleg még abban tudnàtok tanácsot adni, hogy éljek e az altatás lehetőségével? Erről is sokat olvastam már, de annyira megosztóak a vélemények... Valakinek az egyik, valakinek a másik vált be jobban...

2023. jan. 23. 12:46
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!szerintem ne altattasd el magad zsipzsup ott a baba és ha veletlen pánikolsz kicsit "elkábítanak"

Én.elkezdtem szedülni vagyis azthiszem :Dés pár perc szundi.volt majd szóltak hohy mindjárt itt a baba :)

2023. jan. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Én sem választanám az altatást.
2023. jan. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nem választanám az altatást, én a 3. császárra készülök az idén.

Kb 5-10 perc mire kiveszik a babát, utána 30-40 perc míg téged összevarrnak. Ez idő alatt nekem kicsit visszahozták a babákat is, beszélgettünk, nagyon jó emlék.

2023. jan. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!