Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit tegyek? nagyon félek, nem...

Mit tegyek? nagyon félek, nem tudom hogy döntsek.

Figyelt kérdés
35 hetes kismama vagyok s teljesen bedepiztem :( befektettek a kórházba 5 napra, mert magas volt a vérnyomásom. ott végig kellett néznem, ahogy 2 szobatársam 3 napig szenved, olyan fájdalmai voltak és aztán szültek csak meg. meglilut a szájuk, egész éjjel ide-oda jártak, orditottak a fájdalomtól. erős nő vagyok, de most nagyon megijjedtem. eddig is császár párti voltam, de ezek után... miután megszültek azt mondták soha többet nem fognak szülni, csak császárt, amit leszenvedtek, az borzasztó. már itthon vagyok, de nagyon félek. nem tudom, hogy döntsek. programozott császárt akarok, de csak a félelem miatt, viszont már attól is elkezdtem félni, ésha nem ébredek fel az altatásból? teljesen elveszett minden reményem, depresszióba estem. halálfélelmem van. emellett a férjem elvonókúrán van már 2 hónapja, nem lehet mellettem, de én erős voltam mindidáig. hálistennek anyukám mindenben segit engem, ő a támaszom. viszont neki is mondtam már, hogy nagyon rosszul érzem magam, és ugy érzem meghalok, de erre csak azt felelte, mindenki kibirta valahogy, én is kifogom birni.

2021. máj. 12. 20:40
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
100%
Kérj segítséget. Beszélj a védőnővel irányítson valamerre aki felkészít a szülésre. Császárnál nem altatnak. Ébren vagy. Sajnos a szülés fáj így is úgy is .De!ez egy természetes folyamat és a végén a babádat tarthatod a kezedben.
2021. máj. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim válasza:
62%

Így nem csodálom: "...a férjem elvonókúrán van már 2 hónapja..."

Gondolom neked is van bajod, ha egy függőnek szülsz.


Sajnálom a babát. :(

2021. máj. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
88%
Nem mindenki úgy szül, ahogy az a két anyuka. A császárt azért akarod, mert nem tudod az milyen.
2021. máj. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
87%
A császár után sem egy leányálom.
2021. máj. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
53%

Minél jobban fáj, annál hamarabb meglesz a baba. Többen is ezt tapasztaltuk, akiknek több gyereke is született.

Sokat segít, ha elfogadod, hogy ezen túl kell esned, elvégre bent nem maradhat.

A császármetszés sem leányálom. A szenvedést nem tudod elkerülni. Ez sajnos ilyen.

2021. máj. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
100%
Nekem jó volt a császár, nem fájt utána csak nagyon kicsit, ellenben a mellettem lévő szobában 3 napig ordított egy nő minden felkelésnél, úgy fájt neki császár után. Lelkileg nem egyszerű végighallgatni, hogy más napokig vajúdik, de nem mindenkinek ilyen, ahány ember annyiféle. Császárhoz nem altatnak, csak érzéstelenítenek.
2021. máj. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
86%
Igazából miről akarsz "dönteni"? Programozott császárt max. magán kórházban kérhetnél meg egy-két fogadott orvosnál, ami most nem egyszerű dolog a jelenlegi egészségügyi törvényekkel.
2021. máj. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
72%

Az nem opciò, hogy màsik kòrhazba mèsz szülni? A szülès fàj, közben üvölt, màszkàl, eszik-iszik, hàny stb. az ember. Ez mind normàlis. De az nem, hogy olyan èlmènye legyen, ami miatt soha nem akar szülni.

Ott valami gond lehetett az ellàtàsban.

2021. máj. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
35%
Én pl 4et szültem. Nem ordítottam előtte 3 napig. Elsőnél nem is tudtam hogy vajúdok. Felkészültem a brutális fájdalmakra, az volt a szerencsém hogy már bent feküdtem. Különben otthon szülök meg. Mire észrevettem h valami furcsa, onnantól másfél óra múlva a kezemben volt. De ha lefoglalom magam, még kéőbb veszek észre. Kb fél óra volt fajdalmas.
2021. máj. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
Sajnallak... total aterzem en csak az utolso ctgmre mentem (hetvege volt) es 2 szobaval arrebb vajudott egy no de en attol is kikeszultem...nekem eleve program cs. volt betervezve, ezek utan csak azert rimankodtam hogy a gyerek varja ki a napjat. Szerencsere minden flottul ment es jo elmenykent maradt meg. Persze ehhez tudnod kell melyiktol felsz jobban, en egyertelmuen a huvelyitol feltem. Mutet utan volt egy 2 oras fajdalom feleseg mikor mehosszehuzodasaim voltak de kozve mobiloztam. Utana meg 2x megnyomtak a hasam az fajt de csak pillanatok voltak. A felallas szerintem nem veszes, tuti rosszabb egy huvelyi szules! Azok a hangok amiket az a szegeny no adott ki magabol orokre az emlekeimbe vesodtek. Masnap mar guggoltam a hasi mutet utan.
2021. máj. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!