Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy működik pár dolog a...

Hogy működik pár dolog a fogadott orvossal?

Figyelt kérdés
szoktak kérdezni mindenkit a terhesvizsgálatokon,hogy van- e orvosa,tehát akinek van,ugyanúgy jár az sztk- ás vizsgálatokra? és eközben hányszor kell menni a fogadott dokihoz és mennyibe került alkalmanként? ( akinek volt) ,ha császárt szeretnék,ad róla papírt,tehát a végén nem kerülhetek olyan helyzetbe,hogy mègis szülnöm kell? a szülés mennyibe került és mikor kell fizetni? végül vizsgálatokkal együtt mennyi volt az egész összeg amit fizettél? császár utàn ha szeretnék még egy gyereket,de nem lesz orvosom,csak ingyenesen járok akkor két éven belül úgy is dönthetek a császár mellett? ( szültem már,azt senki nem szeretné megismételni,a tapasztalatok érdekelnek köszönöm). lehet tudni szegeden milyen orvosok vannak? tudtok neveket írni? utána lehet kérdezni,az adott napon kik voltak szülészeten? jan. 25- én szültem ,csak kétszer láttam azt a dokit a nevét se tudom,de mindent megtett értem,császárt akart,de a többiek nem mentek bele. tehát bárkit meg lehet fogadni? vagy már csak magánklinikán? és hogy adjam elő,hogy mit szeretnék? akinek volt orvosa kérem meséljen mindent hogy működik.
2023. febr. 5. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ez mindenhol máshogy van, de a saját tapasztalataimat le tudom irni

Először is szüléshez nem lehet orvost fogadni, csak magánklinikán, viszont pl.szobatársamnak program császárja volt és azt viszont a saját dokija csinálta, ugy irta ki direkt hogy ő legyen ügyeletben

Nekem is volt orvosom akihez a terhesség alatt jártam, hozzá havonta mentem, méhszáj vizsgálatot csinált meg ultrahangot

A vérvételekre, a 3 genetikai uh.-ra meg az nst-re jártam sztk.-ba.

Szülés után a 6 hetes kontrollra is a saját dokimhoz mentem magánba

Nála pl.alkalmanként 20 ezer volt a vizsgálat

Azt hogy kinél szültem azt meg a záró jelentésemben találtam meg.

2023. febr. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sziaa..

Igen van okyan mikor elmész magánorvoshot de pl a vérvetelt a kórházba csinálják.Ha van magándokid nem hiszem hogy sztk-s doki is megvizsgál..mert minek kellene odamenni?

Általában kb 20-35ezer egy vizsgálat de mostanában minden változik.Havinta 1x mész hozzá szükség esetŕn közbe is.

Mostmár elvileg nincs fogadott doki vagyis nem.megy be szülni hozzád,elmeletileg ott se lehet,tehát csak a magánrendelőjében foglalkozik veled.(nyilván van kivetel de ezt kitudja?:) )

Nrkrm nem volt fogadott orvosom de 1.5 éve mikor szültem 100-150 ezer volt a szülés csak a szülés,ezek császoros kismamák voltak akkor a dokijuk a saját müszakjukba osztotta be őket a műtétre.

Én kb egy sima dokinál olyan 5-600 ezerre tippelek ..

Én most 26 hkm vagyok előzményem császát és itt aki azzal szült az azzal is fog,de választhat hüvelyi szülést is ,de csak akkor ha rendesen beindul a szülés..

Fogadni bárkit lehet főleg magánklinikán mivel fizetsz x százezret-milliókat...

Sztk ba nem megy be hozzád,de a magánrendelőjébrn bármit.kérdezhetsz tőle.

Ennyit tudok ha ez esetlrg segítség volt.

2023. febr. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mar nem fogadhatsz orvost szuleshez hivatalosan, csak magankorhazban.

A csaszar nem valaszthato csak ugy, indok kell hozza. Annyi biztos, hogy az nem eleg indok; hogy te nem szeretned, erre maganorvos se fog javaslatot irni. Termeszetesen ha egeszsegugyi ok miatt kell a csaszar, akkor az nem gond, csak sajnos valasztani nem lehet.


Viszont magankorhazban valaszthatod, ott ugy szulsz, ahogy akarsz.


En maganba jartam terhesgondozasra, 5 hetente, ezen kivul minden genetikai uh-t es vervetelt is maganban csinaltattam. Sztk-ba egyszer nem tettem be a labam, de szulni allamiban szultem, mert sajnos tolunk nagyon messze van magankorhaz.


Magankorhazas szules 1-1,5 millio.

2023. febr. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
első császár volt nekem de 7 év után most sima szülés. ebben az esetben már nem lehet hivatkozni az elsőre? ( pl. visszatérő szemölcsök,fertőzés stb)
2023. febr. 5. 23:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Na hat ezt nem tudom. Mondjuk fertozesre csak akkor lehet hivatkozni, ha abban a pillanatban, vagyis a szules pillanataban is fennall(na) a veszelye.


7 ev utan, mivel most is csaszart akartal, de ha jol ertem, nem lattak indokoltnak az orvosok, ezert a jovoben se hiszem, hogy allamiban kerhetned.

De magankorhazban igen.

2023. febr. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!