Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után bejöjjön hozzánk...

Szülés után bejöjjön hozzánk látogatni a 22 hónapos kislányom, vagy csak felzaklatná?

Figyelt kérdés
2023. febr. 15. 15:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Tapsztalat alapján felzaklatja..

2 gyerekem közül amikor kivsik voltak feluaklatta mind2-t de már otthon


Szobatiszta bepisilt újra.. ilyesmi.

4.5 évesen pedig már semmi nem volt.


Teljesen különböző személyiség a 2 gyerekem


Mégis.

2023. febr. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy nem vinném be, jobb ha nem látja hogy te ott "laksz" a picivel, ôt meg "lepasszolod", haza kell mennie. 2-3 nap csak az egész amíg nem látod, ne sokkold le szegényt.
2023. febr. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

A 3,5 évest se hozattam be. Mondjuk influenza szezon volt és hivatalosan látogatási tilalom, de telibe szarták.

Sokkal jobb volt, hogy otthoni környezetben ismerkedtek.

2023. febr. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy. Eszembe sem jut. Ne lássa kórházi környezetben a tesót, ő még nem tud tőle elvonatkoztatni, es összeköti a rosszal, betegséggel. Szó se lehet róla. De szerintem be se engedik, ha van egy kis eszük.
2023. febr. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, hogy van a gyereknek az egész tálalva.

Beszéltem a kórházban egy kismamával, akit 37 hetesen befektettek szülésig, akkor már több mint 1 hete bent volt.

Az ő 3 éves kislánya ment látogatni, de ő ment ki az osztályról, és inkább lent sétálgattak a kórház udvarán.

A kislánynak elmagyarázták, miért van bent anyuka, és nem hisztizett, sírt, hanem mondta, majd jöjjön haza a kistesóval, ha megszületik.

2023. febr. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
84%

Hozzánk bejött a nagyobbik gyerek (27 hónapos volt) látogatóba, amikor megszületett a kishúga. Előzőleg nagyon sok mesét olvastunk erről, beszéltünk róla, hogy mire számíthat (konkrétan van az a Bori mesekönyv, ahol kistesója születik, és ott is ugyanez a jelenet lezajlik), így neki nem volt egyáltalán trauma. A szobába nem jött be, szegény szobatársam császársebbel és sírós újszülöttel kínlódott ott magának, nem akartam még nehezíteni a dolgát, hogy odacsődítem a fél famíliámat, ezért én mentem ki a folyosóra a picivel, de ez is bőven elég volt. Akkor kapott egy kis apróságot, amit a "kisbaba hozott" neki, oda meg vissza volt, és amikor hazamentünk sem volt traumatizálva vagy elborzadva. Örült nekem, és a világ legtermészetesebb dolga volt, hogy végre megint otthon vagyok vele :) A babával ugyan nem lett egyből óriási a szerelem, de nincs még egyelőre ellenállás vele szemben (3 hónapos már a kicsi), szóval úgy gondolom, nem kötött össze vele semmilyen negatív eseményt.

Mondjuk hozzátenném, a lányom kifejezetten nem fél az orvosoktól/kórházaktól, a múltkor ~3 órát ültünk az ügyeleten, azóta is oda akar visszamenni valamiért, szóval ez lehet, személyiség függvénye is. Igazából te ismered a nagyobbik gyereked, te tudod, mit bírna el a kis lelke és mit nem.

2023. febr. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!