Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés előtti pánik?

Szülés előtti pánik?

Figyelt kérdés
Olyankor mi van ha egy nő szülés előtt teljesen bepánikol(erős pánikroham) és azt mondja hogy, nem tudja vagy nem akarja végig csinálni? Kap nagyon erős nyugtatót?

2023. febr. 15. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Nyugi bent nem marad😀
2023. febr. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Dehogy kap nyugtatót, akkor mégis hogy szülné meg? Nyilván próbálják megnyugtatni egy ideig, aztán kicsit üvöltenek vele hátha kizökken, vagy adnak egy kis bódítógázt, ha pedig már veszélybe kerül ő vagy a baba akkor elaltatják és megcsászározzák. De amíg jól van addig semmit sem csinálnak. A tolófájást úgysem fogja visszatartani. :D
2023. febr. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Miért ne kaphatna nyugtatót? Én is kaptam a végefelé. Annyi, hogy nem vénásan, hanem izomba, hogy ne üssön ki. Szerintem a közelében nem voltam pániknak, csak a végén mikor már nagyon összefolytak a fájások, akkor nehezen kaptam levegőt, ezt vette észre a doki, és mondta, hogy kapok egy kis frontint vagy rivotrilt (pontosan nem emlékszem), segít pihenni a fájások között. Tényleg jól esett amúgy, totál lelazultam az összehúzódások között.
2023. febr. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%
jókor pánikolsz be more
2023. febr. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
He?
2023. febr. 15. 19:30
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem kaptam semmit, pedig ott nyekegtem már vajúdás alatt a szülőszobán, hogy bent fog maradni, nem fog kijönni, szedjék ki valahogy meg segítsenek...első szülésem volt, nem gondoltam volna, hogy ilyen hisztit hoz ki belőlem.


Aztán a tényleges toló fájásoknál, meg amikor nyomni kellett, már jó volt minden, csak akkor jött a következő pánik hullám, amikor már jóformán kint volt, de annyira új és idegen volt a fájdalom, hogy rámtört a frász.


De ott volt a férjem, nyugtatgatott, a szülésznő is jófrj volt, a doktornő is drukkolt, bíztattak, hogy ügyes vagyok, még egy kicsit...ezek nagyon sokat segítettek nekem.

2023. febr. 16. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy adnak valamilyen nyugtatót pánikrohamnál, ha kéri az ember.

Én végigpánikoltam a terhességemet, annyira féltem a szüléstől. Nem tervezett baba volt, gyógyszer mellett csúszott be, és nem volt szívem elvetetni. Azért sem vállaltam volna gyereket soha, mert én egy kisebb orvosi beavatkozás előtt is bepánikolok. Aztán amikor elkezdődtek a fájások, az elején kicsit féltem, pánikrohamot nem kaptam. Aztán annyira elviselhetetlen volt a fájdalom, hogy semmitől nem pánikoltam, hanem inkább vártam, hogy vége legyen. Mondtam, hogy császarozzanak meg, mert úgy éreztem, nem bírom tovább. Aztán amikor eljött a szülés, én annyira örültem. Végre láttam a fényt az alagút végén. Az gyorsan megvolt, és semmi pánik nem kapott el.

2023. febr. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!