Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apás szülés pro és kontra?...

Apás szülés pro és kontra? Kinek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés
2023. febr. 16. 14:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
98%
Fel se merült, hogy egyedül kelljen végigcsinálnom, de abban maradtunk, hogy csak akkor jöjjön be / maradjon bent, ha neki is komfortos. Császár lett, de előtte a hosszas vajúdásnál végig mellettem volt (és a császárra is bejöhetett, jött is, a fejem mellett ült). Ha lesz következő, ugyanígy csináljuk.
2023. febr. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%

Elsőnél bejött velem.

Igazából jó is volt meg nem is. Nyugodt voltam, mert így ha valami fontos döntést kellett volna hozni, ott volt. Nekem van pár óra, ami úgy kiesett az életemből, erre ő emlékszik. De ennél többet nem tudott hozzátenni. Nem bírtam elviselni ha simogat, nyugtat stb. Szegény pedig próbálkozott mindennel

Márrészt meg ami miatt annyira nem volt jó, hogy nem bírta elnezni ahogy vajudok. Már az orvosokkal is majdnem leállt vitatkozni, hogy császározzanak meg (én könyörögtem érte a dokinak, de meg sem hallották).


Masodikat egyedül szültem. Így volt jó.

2023. febr. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
91%
Bent volt, a következőnél is ott lesz, azt mondta, hatalmas élmény volt számára (amúgy a fejemnél volt csak). Nekem meg sokat jelentett, hogy bejött, nem is tudom, egyedül hogy lehet ezt végigcsinálni, a kutya rám sem nézett kb. vajúdás köznen.
2023. febr. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
90%
Első szülésnél bent volt párom, és nagyon örülök ennek. Második szülésnél is így terveztük, de olyan gyorsan történtek az események, hogy nem tudott bejönni. Én ebből a szempontból jobb volt az első szülés. Nem mondom, ki lehet bírni nélküle, főleg hogy gyors volt a szülés, de jobb lett volna, ha az aranyórán is ott tud lenni. De csak akkor érdemes, ha ő is akarja, mert sok férfi van, aki nem bírja az ilyen orvosi dolgokat.
2023. febr. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
81%

Én nem szerettem volna, hogy bent legyen, a férjem pedig mindent szeretett volna. Ezért az első szülésemnél bent volt a vajúdásnál, de előre megbeszélve a kitolási szakasznál kiment. Addig tudott segíteni, támogatni.

A második gyerekünknél covid volt és nélküle csináltam végig. Bocsánat, de nagyon jó élmény volt. Egy amazonnak éreztem magam közben/utána.

De nagyon nagyon fontos hozzátennem, hogy mindkétszer bent volt a fogadott dokim és a fogadott szülésznőm. Ezért nem mondanám, hogy egyedül csináltam végig. Mivel most erre a (nem magán) kórházakban nincs lehetőség, lehet, hogy szeretném, ha végig bent lenne.

2023. febr. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
84%
Fel sem merült, hogy ne jöjjön be, semmi nem szólt ellene
2023. febr. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
75%

Végig bent volt velem, nem is bírtam volna másképp.

Este 11-kor folyt el a magzatvíz, hajnali 1-kor kerültem a szülőszobára 5 perces fájásokkal, reggel 8-kor kaptam EDA-t, aztán 12 körül oxitocint, és végül 15:15-kor született a babánk.

15:15-től pedig hármasban voltunk (kivéve amikor varrtak, meg gyorsan lemérték a babát) este 9-ig.

A szülésznő pedig elég jól bevonta a férjemet a dolgokba, amikor látszott már a hajas kis buksija, akkor megkérdezte a férjem, hogy szeretné-e megérinteni, megsimizni, persze kapott az alkalmon, úgyhogy megtapizta.. Én meg kérdezgettem, hogy milyen? mit lát? erre kaptam egy tükröt, hogy nézzem meg én is, és ha akarom tapogassam meg.. Aztán a férjem vágta el a köldökzsinórt is miután már nem volt pulzálás, tehát.. ahhoz képest, hogy baromi nehéz volt, annyi pozitív tapasztalat ért, hogy bármikor újra csinálnám.

2023. febr. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Mi is dilemmáztunk ezen, mivel a szüleim idején még nem lehetett apás szülés, ezért én folyamatosan azt hallottam anyáméktól és az anyósomtól is, hogy oda nem való a férfi.

Az egyik unokatesóm is mondta, hogy szülés óta nincs szex, és végül el is váltak. Sok ilyen sztorit hallani, ezért én is nagyon gondolkodtam. Nyilván féltem egyedül, de azt sem akartam, hogy emiatt hidegüljön el tőlem a férjem.

Végül bejött, és nagyon jó volt, hogy ott volt, erősítette a kapcsolatunkat. A másodiknál már nem is gondolkodtam. De nyilván kell hozzá az, hogy a férfi felnőttként tudjon hozzáállni a dologhoz.

2023. febr. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
66%
Mi 5-öt szültünk együtt.Mindenben támogatott,ott volt ha kellett valami.Biztonságban éreztem magam,és lelkileg nagy segítség volt.Bennünket hagyták is ameddig vajúdtam,ha valami kérdés volt akkor ő szólt,hívott valakit.Adott inni,segített jarkálni,így jobban haladtunk.Neki hatalmas élmény volt mindig,és mai napig emlegeti az első pillanatokat.Nagyon szoros a kapcsolata a gyerekekkel.Addig pl mindig ő fogta őket,ameddig engem rendbe tettek,utána pedig együtt aranyóráztunk.
2023. febr. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

100%-ban az apukán múlik, hogy előnyös e a bentléte. Vannak apukák, akik jelenléte segítség és vannak olyan apukák is, akik jobban teszik, ha kint várakoznak!

Egy mindent kibíró, erős gyomrú és idegzetű, halál nyugodt, talpraesett apuka szuper támogatás lehet. Fogja a kezed, ráteszi a vizes borogatást a homlokodra ja és kitolásnál fogja a lábad, ha kell és biztat, dicsér folyamatosan, hogy jól csinálod. Na az segítség.

De az olyan apuka, aki bepánikol, ideges, rosszul van és nem képes megynugtatni, inkább csak fokozza a félelmedet, az maradjon kint!!

2023. febr. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!