Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apás szülés pro és kontra?...

Apás szülés pro és kontra? Kinek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés
2023. febr. 16. 14:45
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Ja,és nekünk ez nem negatívan,hanem kifejezetten pozitívan hatott a kapcsolatunkat.Adott egy olyan pluszt,amit semmi más,hogy együtt csináltuk ezt végig.A világon semmi olyat nem látott,ami miatt nem tudná rám nőként tekinteni.Azt pedig sokszor mondja,hogy olyan erősnek soha nem látott még mint mikor szültem.Ez pedig nekem is nyilván nagyon jól esik.
2023. febr. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb döntés volt hogy párom is bejött. Nagyon félt nem tudta mire számítson de igazából én sem tudtam. Mondtam neki nyugodtan kimehet ha majd nem birja de nem volt gond. Ő szolt az orvosoknak hogy jöjjenek mikor már tolófájásaim voltak. Vegig fogta a kezem, mondta hogyan vegyem a levegőt, bíztatott. Köldökzsinórt nem merte elvágni de nembaj. Ő is nagyon szép élménynek élte meg.

Függ attól mennyire érett a feladatra az apuka, én biztam benne hogy nem lesz semmi gond.

2023. febr. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
2 apás szülésen vagyunk túl, semmilyen hátrányt nem tudok mondani. Végig támogatott, fizikailag, és lelkileg is. Segített mindenben, emlékezett helyettem is pár dologra, ami kimaradt volna nekem, ha nincs ott. És mindig is mondja, hogy kár lett volna kihagyni, főleg azt, hogy elvághatta a köldökzsinórt, és fogházra az újszülött gyermekeit. (Ha ezt kihagyta volna, utána legközelebb akkor foghatta volna, mikor jöttünk haza.)
2023. febr. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

2x szültem.

Elsőn benn volt, másodikon nem.

Nekem a második megmondom őszintén kicsit jobb volt.

Hiába próbált segíteni, nem tudott. Szeretem, imádom. De tényleg. Ott viszont úgy éreztem, hogy csak nehezíti a dolgom.

2023. febr. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még az ismeretségünknek viszonylag az elején megmondta a férjem, hogy nem szeretne apás szülést. Amikor terhes lettem, elmondta az érveit, hogy miért nem: leginkább azért, mert nem bírná nézni, hogy szenvedek, ha ezen nem tud komolyan változtatni. Elfogadtam az érveket, végül a nővérem jött be velem. Ő már többször szült, volt fogalma a dolgokról, ismerte a "másik oldalt" is. Nekem jó volt ez így. A nővéremmel egyébként bent volt a férje, de ő a munkája/végzettsége miatt EÜ terén elég otthonosan mozog, nem volt idegen számára a látvány és háttértudása is több volt.

Szerintem nem lehet általánosságban kijelenteni, hogy jó-e vagy rossz. Az anyának jó, ha ott van mellette valaki (férj, rokon...) támasznak, de a férjnek kell tudnia, mit bír. Az egyik barátnőmé elájult szülés közben, így vele is kellett foglalkozni.

2023. febr. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Ez tényleg egyénfüggő. Amikor én születtem, akkor bent volt apám, de ő világ életében az a típus volt, aki bírja az ilyeneket és higgadt tud maradni. De pl. párom azt mondta, hogy ha gyengének tűnik, akkor is vállalja, de ő nem szeretne bent lenni, mert valószínűleg nem bírná. Én ezt maximálisan megértem, nőként én se biztos, hogy bírnám más nő szülését, mert engem lelkileg akkor is kikészít a fájdalom látványa, ha egy vadidegent látok, nemhogy egy szerettemet. Egyébként meg sokszor az ilyen dolgok kívülről sokkolóbbak, mint annak átélni, aki benne van. Egy foghúzás is sokkoló lehet kívülről nézve, belülről meg túlélhető.

Szerintem a férfi annyit vállaljon, amennyit szeretne, a nő meg ne erőltesse. Ismerek olyat, ahol traumatikus volt. Ki lehet röhögni és le lehet nézni ezért a férfit, de szerintem annyira nem vicces...

2023. febr. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Nem eröltetetem, kérdeztem, hogy be szeretne e jönni. De nem tudom mi lenne a jó döntés, mert tudom, hogy milyen.
2023. febr. 17. 13:50
 18/23 A kérdező kommentje:

Egyébként plusz egy kérdés. Ezt hogy kell elképzelni?

Csak a szülésre jön be vagy már előtte a vajúdásnál is ott lehet?

2023. febr. 17. 13:51
 19/23 anonim ***** válasza:
Végig veled van vajúdás alatt is,támogat,bíztat,jobban telik az idő.Szülésnél a fejed mellett van,nem alulnézetből lát,nem is kötelező bármit néznie.Ne disznóvágásnyi vérre gondolj amúgy sem.Én a legkisebbet kádban szültem,fogtam a kezét közben,aztán együtt láttuk a víz alól előbukkani a kislányunkat.Életünk olyan meghatározó pillanata,hogy ha peregni fog az a bizonyos film,ez a kocka tuti benne lesz,de az előző 4 alkalommal is az első pillanat,amikor a hasára tették a babát,megszólalt az apjuk,és elhallgatták.Persze ezt nektek kell tudni,de az én férjem számtalanszor elmondta,hogy nagyon bánná,ha bármelyiket kihagyta volna.
2023. febr. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Kiegészítés:addig adták oda a hasára a babákat mindig bebugyolálva,ameddig engem rendbe tettek,utána mérték, öltöztették őket,majd megkaptuk őket aranyórázni.
2023. febr. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!