Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor pakoltátok be a kórházi...

Mikor pakoltátok be a kórházi táskátokat és mit tettetek bele, ill. mi az ami felesleges?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 21. 11:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

26. Héten, mivel erős görcsök miatt koraszüléssel ijesztgettek.

Azt tettem bele, amit a kórházam által kiadott listán volt. Leírni az egészet nem tudom fejből. Saját kórházadnak van listája,abból indulj ki.

Ami felesleges volt nekem:

-kaja, a bent töltött 3 nap alatt semmi étvágyam nem volt. Mindenki azt mondta sok rágcsát pakoljak, hát nekem nem kellett semmi sem.

- jégbetét, totál kellemetlen volt nekem.


Amit plusszba utánam bevitettem: felnőtt pelenka, szoptatós párna, hűsîtő gát spray. Na azok életmentők voltak.

2023. ápr. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%
Mikor indultunk be.
2023. ápr. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én még kismama vagyok, de a 36. hétre tervezem, hogy kész legyen a táska. Nálunk a kórháznak van saját listája, hogy miket kell vinni. A védőnő is mondott hasznos dolgokat.


Ezekkel készülök:

- 3-4 db szoptatós hálóing

-Köntös, papucs és zokni, mert a vajúdás közben fázhat a láb

-2- 3 db törölköző kicsi és nagy vegyesen, számítani lehet gyakori tusolásra, a gátsebet naponta három négyszer le lehet zuhanyoztatni. Egyébként a gátsebre szokták javasolni a hordozható bidét, mert azzal akár egy wc-zés során le lehet öblíteni az intim területet.

-2 db papucs. Egy szobába való és egy zuhanyzós.

-Szoptatós melltartó, eldobható bugyi, vagy nadrágpelenka esetleg saját bugyi + nagy méretű szülés utáni betét, vécépapír

-Gátsebre valami nyugtató spray: aloevera vagy Lansinoh szülés utáni nyugtató spray, jégbetét

-Mellbimbó ápoló kenőcs (Lansinoh, Garmastan)

-Melltartó betét, mellszívó, ha a kórház nem biztosít

-Pár müzliszelet, keksz, szőlőcukor

-Ásványvíz

-Neszeszerbe: tusfürdő, fogkefe, fogkrém, testápoló, ajakápoló, sampon, borotva, minimális sminktermék a hazaútra


Babának: 4- 5 db textil pelenka, itatópohár, cumisüveg, cumi, egy csomag pelus, egy csomag popsitörlő, popsikenőcs, kis takaró, kis sapka, fotózáshoz, hazajövetelhez ruha, nálunk a bent töltött napokra kórház biztosítja a ruhát


Okmányok: személyi igazolvány, tajkártya, várandós kiskönyv, házassági anyakönyvi kivonat másolata, apasági nyilatkozat

2023. ápr. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37.héten fele cucc otthon hagyva!Elfolyt a magzatvíz.
2023. ápr. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én 2 napig vajúdtam, utána sos császárom lett. Ami nálam is felesleges volt az az étel, vajúdás közben nem volt kedvem enni utána meg nem ehettem, amikor igen a kórházi kaja épp elég volt. Ami jól jött: egy karton víz szénsavmentes. 3-4 szoptatós hálóing, szoptatós melltartó, zokni, melltartóbetét (tejbelövelésnél kelleni fog), sima éjszakai betét, chicco szülési betét, hozzá eldobható hálós bugyi (ez nem nyomta a sebem), nagyi bugyi (ez volt a legkényelmesebb), bugyiból nekem 15 kellett mivel amikor eldurrant a magzatburok (nekem egyszerre ment el az összes víz kapásból 3 bugyi mocskos lett), 6 napig voltam kórházban. Fürdőszivacs vagy mosdatókendő jól fog jönni ha császáros leszel (nem lehet tudni). Tusfürdő, fogkefe, fogkrém, rengeteg wc papír (betét bele kell csomagolni, erős vérzésnél nem kevés kell), dezodod vagy spré,fürdős papucs. Egy olyab papucs is jól fog jönni ami nyúlik (bundi anyagból készültek mert pl nekem olyanra durrant a lábam hogy cipot se tudtam felvenni amikor mentem haza és csak ebbe fértem bele). Hazamenős ruhának terhes rucit vigyél nem fog egyből lemenni a pocak, a kgok. Nálunk volt 2. Nap babafotózás. Na ahoz nekünk jól jött a cumi, saját kiss plüss, amit akarsz a képre, saját ruci. A babának tök jó ha van bent egy plüssis takaró. Illetve még neked is jó ha van köntösöd. Pelenka, popsikenőcs, popsitörlő, pelenkázó lap (eldobható vagy kihajtogatós). Nekem a fiamnál a kihajtógatós jött be mivel agyon kakilt mindig mindent, pisilt.
2023. ápr. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Őszintén nem tudtam róla, hogy a korháznak van ilyen listája, ezzel sokat segitettetek :)

36. Héten vagyunk, úgyhogy akkor lassan be is pakolok :))

2023. ápr. 21. 12:14
 7/12 anonim ***** válasza:
Nstre a kórházba jársz ahol szülni figsz? Ha igen nekünkott volt kiragasztva, de fele nem volt rajta amire szükségem volt. Nem nagyon lehet mimdenre készülni, mert nem tudhatod biztosra, hogy milyen szülésed lesz sajnos.
2023. ápr. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mindkét terhességemnél a 32. héten kész volt a táska. Én így voltam nyugodt.
2023. ápr. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az elsővel a 32. héten vérzéssel kórházba kerültem. Sos bedobáltam pár cuccot de igen hiányos volt.

A másodikkal már az elején csináltam egy pakkot ha sos menni kéne de a rendes 2 bőröndöt kb a 32-36 hét között raktam össze.

Nasi pedig sok kell szülés utánra! Annyira kiment belőlem az erő hogy 3 napig csak ettem 😁😄🙈

2023. ápr. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

36.héten pakoltam be a kórházi és a védőnőtöl kapott lista alapján.

Felesleges dolog nem volt, ami nekem hiányzott az egy kispárna.

2023. ápr. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!