Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Eddig nem volt semmi ez már...

Eddig nem volt semmi ez már lehet a jele?

Figyelt kérdés

Bal oldalt lent a derekam enyhén elkezdett fájni. Bár nem mondanám fájásnak sem csak olyan kellemetlen ilyen sugárzó érzés.


Ez már lehet előjel? Eddig semmi nem fájt sehol. Első baba.


Már betöltöttem a 40et.


2023. máj. 11. 07:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem voltak jóslók, teljesen jól voltam utolsó pillanatig, és ilyen icipici görcsökkel indult a szülés, de az középen volt és keményedett hozzá a hasam, meg rendszertelen időközönként, de jött és múlt. A melegvizes fürdést esetleg megpróbálhatod, hogy elmulasztja - e, ha nem, akkor talán lehet jel.
2023. máj. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha beindul, nem lesz kérdésed, hogy ez biztosan az-e, főleg első babánál. Majd jön egy olyan szakasz, amit Noll Andrea a Vajúdástámogatás mindenkinek című szuper könyvében káromkodós szakasznak ír, tippelhetsz, hogy miért. Na, ott szokott a tágulás 5-7 centinél járni, és utána még órák is lehetnek, mire megszületik. Ha érdekel, hogy mik a beindult szülés jelei, nagyon ajánlom ezt a könyvet. A kissé véres nyákdugó utalghat arra, hogy pár napon belül érkezik a baba. Illetve a hirtelen, nagy mennyiségben távozó magzatvíz, valamint a rendszeresedő, minim 60 mp-ig tartó, 10 percnél gyakoribb összehúzódások, amik legalább már 2 órája tartanak.
2023. máj. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Amúgy 42. hét is teljesen normális, átlagos hossz egy terhességnél.
2023. máj. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Bármi lehet. Nekem semmi jele nem volt, arra ébredtem éjfélkor, hogy elfolyt a magzatvíz és még csak vagy 2 órára lett az első fájás.
2023. máj. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Megindítják hamarosan pár napon belül ha nem indul magától.


Most már el is múlt ez a derék fájás. Lehet csak elfekudtem.


Nyákdugó se ment el, igazából már stresszes vagyok hogy na mikor történik.. holnap úgyis megyek vizsgálatra hátha valami biztatót mondanak.

2023. máj. 11. 08:30
 6/14 anonim ***** válasza:
Miért indítják meg? Van valamilyen kockázati tényező nálad?
2023. máj. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
,,Hátha mondanak valami bíztatót". Ha méhszájvizsgálatot csinálnak, lehet, hogy majd tágítani fog a doki kézzel (ez egyébként szülészeti erőszak, és nem kell elviselned, csak hogy tudj róla...)
2023. máj. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Itt ez a protokoll, betöltöm a 41. hetet és akkor elindítják.


Hát méhszáj vizsgálat már volt egy a héten, mondjuk ez nem volt kellemes... Erőszakkal tágít?? Jézusom.


Az a baj tényleg nulla tapasztalatom van. Elolvastam mindent de gyakorlatban mikor ott vagyok minden más.

2023. máj. 11. 08:50
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha nem volt kellemes, akkor már ott próbált tágítani, ennek nem kellene fájnia (meg egyáltalán nem is kellene amúgy nyúlkálnia). A protokoll rájuk nézve kötelező, kötelező megosztaniuk veled, hogy náluk így van, neked viszont egyáltalán nem kötelező elfogadnod. PL. a Szent Imrében is születnek babák a 42. betöltött hét után, annyi, hogy megmondod, akkor jársz inkább naponta flowmetriára, és ameddig minden rendben, addig hagyják, hogy beinduljon magától.


Vagy van olyan orvos, aki vállalja a terminus újraszámolását, hogy nyerj vele időt. Lehet egyébként olyan is, hogy a menzesz alapján írják ki a treminust, a baba viszont később fogan, de ezt nem veszik figyelembe. Ebben az esetben még inkább indokolt lenne az első trimeszteri uh-s méretekhez igazítani a terminust, és visszautasítani az indítást.

2023. máj. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Kifejezetten feszített és fájt. Nem mondta el csak hogy méhszáj vizsgálat..


Amit furcsálltam, mert előtte a nőgyógyászom csinált ilyet és az egyáltalán nem volt rossz...


Hát menzesz alapján írták ki, de én tudom mikor fogant mert a férjem akkor volt itthon csak és ráadásul tudtam hogy akkor vagyok termékeny. Az alapján még lenne időm szerintem.

2023. máj. 11. 09:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!