Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Oxival indított szüléssel...

Oxival indított szüléssel kapcsolatban tapasztalatok ?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 2 napja kórházban fekszem, méhszájérlelést történt ebben a 2 napban. Tegnap 2x2 ma 2x1 A betűs gyógyszert kaptam (sajnos nem jut eszembe a neve 😅) nst fájásokat nem mutat, viszont tegnap este óta elkezdett távozni a nyákdugó. A doki azt mondta délelőtt, hogy már az akkori állapotra be lehetne kötni az oxit, de adnak még egy adag méhszájérlelőt, hogy nekem jobb legyen. Reggel fél 7-re visznek fel a szülőszobára, és bekötik az oxit. Mire számítsak ? Mindenki azzal riogat, hogy az indított szülés 10x hosszabb folyamat..

2023. máj. 24. 15:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 6 óra volt így, nem kell félned. Az nem segít amúgy sem. :)

Csak ügyesen!

2023. máj. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
67%
Nekem elfolyt magzatvíz után nem indult be a tágulás és a fájások, így 24 óra várakozás után kaptam az oxit. Rögtön 2 perces, brutális fájásaim lettek, életemben nem fájt semmi mèg annyira, mint az. Annyira felgyorsította a szülést is, hogy szanaszét repedtem, vágtak is. Viszont visszatekintve, és sokat felejtve a sérülésekből, azt mondom, jobb volt letudni 3-4 óra alatt az egészet, még ha nagyon intenzív volt is.
2023. máj. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
8%
Nem riogatásképpen, de ismerősi körben, akit oxival indítottak, mind császáros lett.
2023. máj. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem indult magától, de rutinból kötöttek oxit. Überbrutáldurva volt. 1 óra alatt 2 ujjnyiról kitágított teljesen. A kitolás feloldozás volt a fájásokhoz képest. Semmire nem tudtam koncentrálni, levegőt alig bírtam venni. A második szülésnél nem kaptam oxit és sokkal jobban viseltem, tudtam figyelni a levegővételre, még a gátvédelem is összejött mert sikerült egy fájást visszatartani/ellélegezni.

Volt 3 nő is akikkel bent feküdtem és indították őket zselével majd jött az oxi és végül császár lett belőle. Sógornőm dettó.

2023. máj. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első nem volt indított, mégis 14 óra eredménytelen kínzás volt.


Most komplikált terhesség miatt ha nem jön terminusig, megindítják, úgyhogy én is tapasztalatokat kerestem. Ahogy a helyi kismama csoportban olvastam, van minden. Valakinek tényleg nehezebb, de olyan is van nem egy, aki pár óra alatt simán és gond nélkül megszült.

2023. máj. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látom, hogy ez a ritkább eset, nekem reggel 9-kor bekötötték az oxit és délre meglett a kisfiam. A magától induló szülésem nekem hosszabbra sikerült, de így sem volt sokkal kevésbé fájdalmas, nem éltem meg se jobbnak, se rosszabbnak, mint az indítottat.
2023. máj. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 egymást követő nap gyógyszerrel indították, második nap gép szerint már voltak "fájások", de szerintem nem :)

Harmadik nap reggel kaptam oxit, semmi... aztán rájöttek, hogy burkot kellene repeszteni, onnantól indultak be a dolgok, kb. 12 óra alatt lett meg a baba.

Viszonyítási alapom nincs, mert egyszer szültem csak, de nekem bírható volt a vajúdás, a kitolás meg főleg, 3 pici varratom lett.

Szerintem ne parázz tőle, hátha neked sem lesz szörnyű, egyáltalán ne vedd biztosra, hogy durvább így! :)

2023. máj. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Én a 3.at szültem oxival, mert nem akart beindulni. Reggel 6kor kötöttek rá, 10:50re lett meg a lányom. Nekem nem lettek egyből brutális fájásaim, és burkot sem repesztettek. Éppen álldogáltam az ágy mellett szenvedve, mikor egyszer csak loccs! egyből jöttek is a tolófájások, onnan meg kb 10 perc volt míg meglett..
2023. máj. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
82%
Nekem terminustúllépés + elöregedő méhlepény miatt indították, kb. 8 és fél óra volt. Az első pár óra elég eseménytelenül telt, a gép erős fájásokat mutatott, de nem éreztem. Utána fokozatosan épült fel, először csak a derekam fájt, majd kisebb menstruációs görcsök, aztán egyre erősebb. Tágulni is inkább lassan, fokozatosan tágultam. Bár az oxi növeli a császár esélyét, én természetes úton szültem, pedig téraránytalanság miatt amúgy is rezgett a léc. Ja, és nem hánytam, pedig az oxis szüléseknél szinte borítékolható, nekem még csak hányingerem se volt, a fájdalmaktól se. Szerintem próbálj meg ne parázni, ahogy itt olvasod, nagyon vegyesek a tapasztalatok, nem szabad készpénznek venni a riogatásokat.
2023. máj. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

4 óra alatt lett meg oxival.

Az volt a rossz igazán, hogy mégcsak pisilni sem kelhettem fel, max óvatosan az egyik oldalamra fodrulhattam, mert jajj elmozdulnak a tappancsok a hasamról 😒

Kb 1 órával a bekötés után volt burokrepesztés.

Az első babával aki magától indult 1 órával volt hosszabb, de ez sokkkal fájdalmasabb volt

(mondjuk erre is készültem, mivel mindenkitől azt hallottam, hogy a 2. gyorsabb, de fájdalmasabb)

2023. máj. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!