Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Oxival indított szüléssel...

Oxival indított szüléssel kapcsolatban tapasztalatok ?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 2 napja kórházban fekszem, méhszájérlelést történt ebben a 2 napban. Tegnap 2x2 ma 2x1 A betűs gyógyszert kaptam (sajnos nem jut eszembe a neve 😅) nst fájásokat nem mutat, viszont tegnap este óta elkezdett távozni a nyákdugó. A doki azt mondta délelőtt, hogy már az akkori állapotra be lehetne kötni az oxit, de adnak még egy adag méhszájérlelőt, hogy nekem jobb legyen. Reggel fél 7-re visznek fel a szülőszobára, és bekötik az oxit. Mire számítsak ? Mindenki azzal riogat, hogy az indított szülés 10x hosszabb folyamat..

2023. máj. 24. 15:57
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Én reggel 9-kor feküdtem be, délután 15:22-kor született meg a baba.

Nagyon durva fájásokat csinált az oxi.

2023. máj. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 óra volt az oxitocin bekötéstől, de kb 50x fájdalmasabb volt, mint a természetesen beindult és lezajlott szülésem
2023. máj. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Burokrepesztésig csak jóslóim voltak az oxytól. Burokrepesztés után 2.5 órával a karomban volt a kisfiam. Hüvelyi szüléssel hoztam a világra.

Hasonlóan könnyű szülést kívánok!

2023. máj. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Ismerősömnek meglett 6 óra alatt a baba, de brutálisan fájt neki és végbélig repedt.
2023. máj. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
78%

Szia! Nálam teljesen zárt méhszájjal indítottak oxival, első baba. Kb. 9-kor kötöttek be, 14:00 körül tudtak burkot repeszteni, 20:00 előtt kicsivel született meg. Ajánlották a gerinc érzéstelenítést, elfogadtam, nem bántam meg. A mai napig jó élmény a szülés. 🙂

Hajrá! 🤞

2023. máj. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Nekem 17 óra körül folyt el a magzatvizem, jöttek a fájások, de el is múltak. Másnap reggel 9kor burokrepesztés (mert volt buroksapka, tehát nem folyt el minden magzatvíz), oxitocin. 13:20kor megszületett a kisbabám természetes úton. Viszont iszonyat fájásaim voltak, elképzelni sem tudtam hogy ilyen elviselhetetlen lesz. De megérte erősnek maradnom hisz a felépülés nagyon gyorsan ment. Hidd el amint a kezedben tartod a kisbabád minden fájás semmissé válik.

Könnyű szülést kívánok neked🫶🏻🫶🏻

2023. máj. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

2.5 Hónapja szültem. Fajasokkal mentem be, “nem tagultam” igy bekötötték az oxit.. talán 2-3 olyan szar csepegett le.. de már nem is tudom.. aztán olyan fajasaim lettek hogy konkrétan már azt kívántam haljak meg inkább… (az oxi ugye MEH osszehuzodast csinál hogy induljon a tagulas stb.

nem volt szünet a fajasok között nem tudtam pihenni.. rajtam volt a gép az infuzio stb nem allhattam fel.. férjem csak az utolsó pillanatban jöhetett be

20 óra vajúdás volt, nekem burkot is repesztettek, onnantól 10 óra alatt lett meg a kicsi.. egy órát nyomtam folyamatosan.

Nekem borzasztó szulesem volt, erzestelenito csak a filmekben van, vágtak is persze, aztán érzéstelenítés nélkül vartak is.

Szívből kívánom neked a legjobbakat, remelem senkinek nem kell ilyen mondom megélni ezt az igazi csodás szülést.

A kicsi persze egy csoda, a mindenem, az életem. Nyilván szegény sokat szenvedett o is..

Kitartást! Könnyű szülést! Bocs a hibákért villám gyorsan írtam, nem néztem at!😅

2023. máj. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Első babám magától indult, 7 óra alatt lett meg.

A másodikat indítani kellet magas vérnyomásom miatt, 4 óra alatt született meg, de azt hittem a falat lekaparom olyan brutál fájásokat csinált az oxi egyik percről a másikra.

2023. máj. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Én 2 napig kaptam reggeltől estig (éjjel nem) és semmi...a doki azt mondta ilyet még nem látott 😅. Végül császár lett, amit már úgy "kértem".
2023. máj. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Igaz nekem magától indult meg a szülés, de mivel nem tágultam rendesen, viszont erős tolófájásaim lettek, oxit kaptam, 2 órát voltam rajta, az nagyon intenzív fájásokat hozott, és hamar meg lett az eredménye :) én hálás vagyok hogy kaptam másképp a fene tudja meddig szenvedhettem volna még 30 óra vajúdás után.

Kitartást! Már gondolom a szülőszobán vagy. :)

2023. máj. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!