Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehetséges így a természetes...

Lehetséges így a természetes szülés? Valaki hasonló helyzetben le tudná írni mi történt vele?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam terhesgondozáson 34+4 naposan és a doki 92 mm-nek mérte a baba bpd-jét. Azt mondta ez 37 hetes terhességnek felel meg. Minden más értéke normális 2475 grammnak mérte a babát.

Magánban járok hozzá, de azt mondta szeretné, ha 36. Héten bemennék államiba, hogy ott ránézzenek megint, hogy meg tudom e szülni természetesen, ha nem akkor program császár lesz. (SOTE I-hez tartozik a dokim, ott néznek rá a babára, de Jáhn Ferencben szeretnék szülni.)

Szerintetek van esély a természetes szülésre? Nagyon félek a császártól, főleg az utána lévő időszaktól. Nagyon szeretném elkerülni, ha lehet, persze a lényeg, hogy mindketten egészségesek legyünk.

Amúgy első baba lesz és fiú. A 31+0 naposan a III. Genetikain 88.4 mm-nek mérték. 31+5 naposan pedig 89-nek.

Volt esetleg valaki hasonló helyzetben? Meg tudná írni mi történt?



2023. jún. 21. 19:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Második lányomat folyamatosan 2-3 héttel nagyobbnak mérték. Időre született 4,5 kg 55 centivel. Az első lányom is majdnem 4 kiló volt ..
2023. jún. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
56%
Az orvosoknak kényelmesebb a program császár. Ne hagyd magad! En az elsőnel is, es most a masodiknal is ragaszkodom ahhoz, hogy császár csak ha baj van! De az a minimum hogy a gyerek döntse el mikor akar jönni. Kivétel ha olyan betegseged van, amivel nagyon kockazatos még a szüles megindulása is, de ezt nem írtad.
2023. jún. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Igazából doki azért mondta a program császárt, hogy meg tudom e egyáltalán szülni. Ha nagy a feje és első szülés és esetleg nem fér ki. Mondta, hogy lemérik és utána el kell beszélgetnem valakivel, aki elmondja, hogy szerinte lehetséges e a természetes szülés vagy sem. Plusz a program császár egy ajánlás, nem muszáj élnem vele, ha jól értettem.

Jövő héten megyek az endokrinológusomhoz, ő is rá szokott nézni a babára de ő engem kezel inkább (pajzsmirigy alulműködés). Megkérdezem ő mit gondol.

2023. jún. 21. 22:41
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért, milyen a császár utáni időszak?

Csak azért kérdezem, mert kétszer volt császármetszésem, de őszintén, sokkal jobban voltam utána, mint a szanaszét repedt, vágott, összefoltozott anyukák...

2023. jún. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Hát anyukám szült természetesen és császárral is és neki nagyon rossz volt. Nyilván én is csak hallomásból illetve olvasásból tudom milyen, de amiktől konkrétan félek:

- nem jönnek majd úgy az anyai érzések mint természetes szülésnél

- nem látom a férjem arcát, mikor meglátja a babát (tudom mellékes de akkor is) / aranyóra hiánya

- összenövések lesznek

- fájni fog a heg évek után is

- nehezen fogok tudni mozogni az első pár hétben a heg miatt

- hosszabb regenerálódási idő

Van még szerintem, de ezek jutottak most eszembe.

2023. jún. 21. 23:12
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Az első lányom császárral született, a második természetesen. Őszinte leszek,a természetes szülésnél, a fájások alatt könyörögtem a császárért, de utólag jobb volt így.

Az anyai érzések nekem a császárnál előbb megvoltak, talán mert első gyerek volt

Az apa arca nagyon nem érdekelt amikor kint volt a baba mert én is őt akartam látni (de jó volt, hogy apás szülés volt, segített)

Aranyóra mindkettőnél volt, császár után is van, ha egészséges a pici

A regenerálódás 3 hónap volt kB császárnál (persze közben is tudtam tenni venni azért), a természetesnél 3 hétig fájt a gátseb (ülni, állni alig tudtam)

De! Ezek nagyon emberfüggők, tesóm császár után 1 héttel olyan volt mintha semmi nem történt volna.

Könnyű szülést!

2023. jún. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
32%

4!

Ne beszélj már baromságot!

3,7 és 4,5 kilós gyereket szültem.

4 nappal szülés után már vezettem, semmi bajom nem volt, nem kell rémeket látni a gátmetszésbe. Sokkal inkább mint egy nagy hasi műtét ahol mindent átvágnak..

2023. jún. 22. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

#3

Nem annyira a gyerek métetétől függ, mint a te szöveteid rugalmasságától. De azt mondjak ha békén hagynak, nem siettetnek, akkor ki kell hogy férjen. Persze nem akarlak rábeszelni, csak elmondom a véleményem.


Az meg hogy melyik mennyire, meg meddig faj az egyéni. Ami biztos, hogy a termeszetes előtte fáj, a császar meg utána.

Én 5 órát vajúdtam kőkemenyen, azt hittem meghalok, de amikor megszületett az mindenert kárpotolt, eskü még meg is érte! Nem vágtak, kicsit repedtem, de aranyora utan felültem es lesétáltam az osztályra. Ok, hetegik fajt az ülés, de olyan nagyon nem akadályozott semmiben. Annyi hogy azota jóval tágabb vagyok.


De néztem a melletem lévőt aki félnapig feküdt bénán, meztelenül, bekateterezve, majd pedig ok hogy ő is jol viselte, de naponta az az injekcio dömping... Baratnőm mindkettőt csaszarral szülte, teljesen jól volt utánuk.

De teny hogy nagyobb a kockázat egy nagy műtétnél. Persze termeszeresnel is előfordulhat hogy hosszan szakadsz, metszéstől függetlenül. Ezt merlegelni kell. Ha latjak hogy nem tágulsz, nem mozdul a gyerek, valami nem stimmel, ugyis kiszedik. Baratnőmnek pl elfolyt a magzatviz, aztan abbamaradt a tagulas.

Egy ismerősömnek meg keresztbe feküdt a gyerek.

A szobatarsam meg hiaba vajudott szegény, sehogyse jött ki a gyerek.

De volt ott egy anyuka aki szüles utan 1-2 oraval ugy mozgott mintha terhes se lett volna... Mondjuk neki asszem nem első volt.

2023. jún. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A fiamat is 2 héttel nagyobbnak mondták, egyszer nem említették, hogy emiatt császározni kellene. Mondjuk második gyerek volt, elsőt is természetes úton szültem. Közel 4 kilóval született a második.
2023. jún. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"Annyi hogy azota jóval tágabb vagyok."

Ja, CSAK ennyi? Hát ez aztán tényleg semmiség! :D

2023. jún. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!