Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mindenhol adnak szülés után...

Mindenhol adnak szülés után oxitocint az anyáknak?

Figyelt kérdés
Szülés után minden nap reggel kaptunk (mindenki kapott) oxitocin injekciót a gyerekágyas osztályon. Ez ilyen protokoll?
2023. jún. 22. 10:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Nem.
2023. jún. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Debrecenben hüvelyi szülés után tavaly kaptam. Közvetlen utána. Elvileg azért adnak hogy az oxi általi méhösszehúzódásoktól gyoesabban leválik a méhlepény és gyorsabban eláll a vérzés.

Sógornőm is kapott császárosként szintén vérzés csökkentésre.

2023. jún. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

12-es leírta az okot. Nem mindenhol, de ahol igen, ott ezért.

Heparint se adnak mindenhol, pedig az is jó lenne

2023. jún. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Kap nálunk ismindenki vagyis csaszarosok tuti
2023. jún. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Szintén kaptam közvetlenül szülés után, SOTE II, szóltak is, hogy fog kis görcsöket okozni.
2023. jún. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a császárosok kaptak, így én is, 3 napig a szülés után ha jól emlékszem, valamint vérhigítót is, azt még otthon is szúrnom kellett magamnak.
2023. jún. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én spontán szültem, mégis kaptam. Megyeszékhely, szintén tavaly.

Nem keverem, oxitocin volt. Miután megkaptam, olyan görcsöket okozott, mintha szültem volna. Méhösszehúzóként kapta mindenki.

2023. jún. 22. 14:06
 18/21 anonim ***** válasza:
24%
Elég szomorú. Nem engedném hogy beadják, nálunk szerencsére nincs is ez a hülye szokás. A szoptatás is elvégzi ugyanezt a feladatot, csak természetes oxitocin segítségével.
2023. jún. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért adják,hogy gyorsabban húzódjon össze a méhed,ne vérezz annyira,kevesebb vért veszíts.Nem mindenhol adják amúgy,de nélküle is vannak utófajások,amik sokszor jobban fájnak mint a rendes fájások,mert már nincs az adrenalin.Ezek vagy napokig elatartanak oxi nélkül minden szoptatáskor,vagy túlesel rajta gyorsan oxival.Kaptam én is mind a 4x.
2023. jún. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is adtak (SOTE 1), a WHO is ajánlja, pedig az nagyon ellene van mindenféle mesterséges beavatkozásnak, de a szülés utáni minimális oxinak csak jó hatását találták.
2023. jún. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!