Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha programozott császár elött...

Ha programozott császár elött beindul a szülés és nem az orvosom rendel, mi a protokol?

Figyelt kérdés
A kérdésem arra irányul, hogy a saját orvosommal egyeztetve programozott császár lesz (szívbetegség miatt), de mivan ha elöbb beindul a szülés és bemegyek a korházba? Ha nem az orvosom rendel, az éppen ügyeletes orvos nem ismer, nem tudja az elözményeket, ilyenkor mi a teendő? Mindig magamnál kell hordozni az összes papirom a műtétekről és azt majd elkezdi olvasgatni? Valaki esetleg tudja ilyenkor mi az eljárás?

2023. szept. 12. 21:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
90%

1. Általában egy intézményben dolgozók nem szokták felülbírálni egymás döntéseit. Ha meg van beszélve a program császár, de beindul a szülés, pont nem fog keresztbe menni egyik orvos a másikkal.

2. Miért kellene 15 év anyagát átbugyvászni? A kardiológusnak le kellene írni azt a varázsmondatot, hogy "természetes szülés nem javasolt". És akkor csak azt az egy darab papírt kell megmutatni.

3. Ha véletlen végig is kellene bugyvászni 15 évnyi papírt, akkor mi van? Az első szülés nem úgy szokott történni, hogy bemész, 5 perc után meg megvan a gyerek. Annyi idő egészen biztosan lesz, hogy feltegye a fontos kérdéseket, felvegye az adataid, meg összeszedje a megfelelő információkat. Ha mégsincs erre idő, akkor meg a császármetszésre se lenne...

2023. szept. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok, igen konkrétan arról volt papírom. A kiskönyvbe is beleírták többször, meg pontosan nem emlékszem, de volt egy ami az indokot tartalmazta, volt amit az aneszteziológusnak kellett aláírni, volt amin mindenféle adatot kellett kitöltenem, hogy tudomásul veszem ezt azt amazt, kit hívjanak ha baj van stb. Volt még valami de nem emlékszem. Ezt mind át kellett adnom műtét előtt.
2023. szept. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom mivel van időpontod, már ezzel szerepelsz valami császáros adatbázisban is...
2023. szept. 13. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Akinek programcsászárja van, annak a papírján szerepel, meg a kiskönyvben, meg az elektronikus nyilvántartásban is, hogy kiírták császárra. Amúgy bemész, elmondod, hogy beindult a szülé, xy napon lenne p.cs. ezzel meg azzal az indokkal. Ő megnézi a papírjaidat és ennyi. Nem kell 15évnyi papír, az adott terhesség papírjai kellenek, amin valahol rajta van az indok vagy legalábbis a diagnózis, ami miatt nem ajánlott a sima szülés. Nem te leszel az első, sem az utolsó akinek beindul elötte (már ha beindul), pontosan tudják bent, mi a protokoll.
2023. szept. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Vagy esetleg arra gondolsz, hogy a szívbetegséged magát a császár folyamatát is befolyásolja, és ehhez kéne ismerni a te kórtörténetedet?
2023. szept. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Koszonom a segito szandeku kommenteket, de aki egybol tamad, kerem ne irjon, szerintem ennek a feluletnek nem az a lenyege, hogy bantsuk a masikat es hulyenek nezzuk, hanem, hogy a sok tapasztalattal segitsunk egymasnak.


Nem befolyasolja a betegseg a csaszar folyamatat, csak a termeszetes szulessel jaro vajudas/erolkodes jelente problémat. Természtesen értem, hogy szükség van papirokra, csak arra lettem volna kivancsi, hogy pontosan mire, hogy enis le legyek “fedve” illetve az orvost se terheljem felesleges a sok papirral ami nem szukseges, illetve ha szulesig be kell szereznem valamit, ne utolso hetekbe rohangaljak miatta.


A sajat orvosom a kortörténetemet ismerve a csaszar mellett dontott (illetve a kardiologusom is ezt javasolta), de nincs errol egy konkret leirt papirom, hogy nekem az kell, ezert voltam kivancsi, hogy ebben az esetben mi az amit vinnem kell magammal.

2023. szept. 13. 09:30
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
14 vagyok. A kardiológustól van bármilyen papírod? Nem kell rajta lennie a császárnak, csak egy diagnózisnak, hogy mi a probléma. Az alapján simán tudják a nőgyógyászok is,hogy xy betegséggel nem ajánlott a sima szülés, mert komplikáció veszélyes. De ha nagyon biztonságira akarsz menni, kérd meg az orvosodat, hogy a kiskönyvedbe írja be, hogy program császárod lesz, nem szülhetsz simán. Nem szokták egymást felülbírálni ilyenben.
2023. szept. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Koszonom a segitseget!

Igen van a kardiologustol papirom ami idei és szerepel rajta a betegségem, csak arra nem ter kulon, hogy ez a szulesre milyen hatassal van.


A kiskonyvbe nem talaltam erre iranyulo konkret reszt, azert nem tudtam, hogy lehet bele irni.

2023. szept. 13. 10:47
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
De, pont hogy baromira a kardiológus dolga lenne arról nyilatkozni, hogy nem javasolt a hüvelyi szülés. Ilyen esetben ez nem a nőgyógyász dolga. Tehát igen is írja le.
2023. szept. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Kellene papír a kardologustol! Ezt nem mondta senki? Ha bármi történik, a dokiknak kell a papír, hogy mit csináljanak veled.
2023. szept. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!