Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Valaki volt mar Becsben vagy...

Valaki volt mar Becsben vagy mas orszagban gyogyszeres abortuszon? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2015. máj. 3. 19:12
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Volt,kb 1 hónapja.A Gynmed klinikán,magyar-német tolmáccsal.Kaptam részletes magyar nyelvű tájékoztatót,amit átolvastam amíg vártam.Mindenki mosolygott,kedves volt(recepciósok,orvos és az a hölgy is aki odaadta a gyógyszereket).Hasi ultrahang volt,hogy tényleg terhes vagyok és jó helyen van beágyazódva az embrió,vércsoport meghatározó gyorsteszt volt még.Kifizettem,plusz a tolmácsnak is odaadtam a különdíját,aláírtam egy nyilatkozatot.Utána átmentünk egy másik helyiségben,ahol egy hölgy részletesen elmagyarázta mi fog történni,mikor vegyem be a többi tablettát,várható mellékhatások,vérzés mennyisége,vérzés hossza.3 tablettát bevettem ott és 6-ot hoztam haza,ebből optimális esetben csak 2 kell bevenni és még kaptam egy erős fájdalomcsillapítót is.Klinikás rész ennyi.


A vetélés nálam simán zajlott,nem volt se hányás,se hasmenés a második gyógyszertől és egyáltalán nem görcsöltem(nem is vettem végül semmilyen görcsoldót/fájdalomcsillapítót),mindössze"hullámzós" érzés volt az alhasamban.Miután megkezdődött a vérzés az első 1,5-2 órában több nagy méhnyálkahártyadarab csúszott ki belőlem és viszonylag sok élénkpiros vér.Reggel 9körül vettem be tablettákat,délkörül körül csillapodott le a vérzés,este csak kicsi mennyiség volt.Másnap kisit jobban beindult,de már csak sima menstruációra hasonlított.6 hetes terhes voltam és tolmáccsal együtt 580Eurot fizettem.


Kontroll ultrahangra Magyarországon mentem el,minden rendben volt.


Nem tudom milyen lett volna a magyarországi műtétes/védőnős megoldás,olyan sok rosszat olvastam össze neten,főleg a bánásmódról,hogy neki se álltam az itthoni ügyintézésnek.Jóval drágább,mint Magyarországon,de azt hiszem nekem megért ennyit,ha már sajnos erre megoldásra kényszerültem.Ha visszamehetnék 2 hónappal korábbra megakadályoznám a terhességet,ha pedig a +tesztig mehetnék csak vissza ismét Bécset választanám.

2015. máj. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Huuuu nagyon nagyon szepen koszonom hogy ilyen reszletesen leirtad!Nagyon rendes vagy es halas vagyok ezert! 10-1 aki elment ilyenre ritka nagyon.A szuleim engem ia elvisznek en 22 vagyol te mennyi voltal?Akkor nem maradt benned semmi ugye? Meg ettol tartok mert ugye nem nyulnak belem.Es vagy kijon mind vagy nem.Mikor mentel.ezek utan dolgozni?Hany napig voltal otthon? Korhazba meddig voltal? Elore is koszonom!
2015. máj. 4. 05:45
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

24 éves vagyok.Semmi,teljesen kitisztultam.A tájékoztató szerint 100-ból 1-2 esetben lehet szükség műtétre,de itt is minél fiatalabb a terhesség annál kisebb az esély.

Csak 1 napot voltam otthon,amikor vetélés történt.Hétfőn délelött voltam orvosnál,utána aznap dolgoztam,kedd munka,szerdán otthon voltam,csütörtökön és pénteken dolgoztam.


Kb 1 órát voltam ott,ebből 20-25 perc volt a vizsgálat,tájékoztatás.Hányás/hányinger esetén ajánlott ott maradni 1 órát.Nem érdemes kicentizni az időpontra érkezést,mi pont belefutottunk egy zebrás gyalogosgázolásba,sokáig lépésbe haladtunk és nekem kellett az kis idő a váróba nyugodtan átolvasni papírokat.Én a barátommal mentem,bejött vizsgálatra,meghallgatott mindent.


Ha esetleg úgy érzed anyukád is nyugodtan is bemehet veled,nem kell levetkőzni,hasi UHnál csak nekidőltem a vizsgálószéknek és kigomboltam a nadrágom.

2015. máj. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
kÖSZÖNÖM szépen ! Nagyon sokat segitettél!Azt hiszem rászánom magam.Inkább ott mint itthon.
2015. máj. 4. 13:56
 5/9 A kérdező kommentje:
még annyit kérdeznék hogy mikor a vérrel kijött akkor lehetett látni a darabokat?
2015. máj. 4. 15:08
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem láttam semmit.Futólag ránéztem a darabokra,de túl véresek voltak,akkor hirtelen a lemosásuk,átnézésük nem jutott eszembe.Valami ilyesmit próbáltam észrevenni.


[link]

2015. máj. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
14%
Szia! Látom, hogy utánajártatok, hogy milyen módon lehet megszakítani a terhességet, milyen veszélyei vannak és hol lenne a legalkalmasabb ezt elvégeztetni, de annak utána néztetek-e, hogy kivel és mi fog történni? Én tudom, hogy sokan nem szeretnék tudni, hogy ilyenkor pontosan mit is tesznek, mert így lelkileg sem fáj, és főleg kényelmesebb, mivel épp a kényelem miatt döntenek az emberek az abortusz mellett. Tudom, hogy mostanság az önzőség, erkölcstelenség és a romlottság a modern címszó alatt fut, ezért kell a szívedre hallgatnod és úgy eldönteni, hogy mi a helyes, a jó és mi a rossz. Egy élet megszakítása helytelen, bármelyik fejlődési szakaszban, akármi is kényszerít rá. Van aki érzi ezt miután megtette, van aki akkor döbben rá, amikor megszült egy gyereket, és van olyan is aki soha nem érzi meg tette súlyosságát, de tudjuk, hogy vannak emberek, akik lelkiismeretfurdalás nélkül képesek életeket kioltani. A nők nagy részénél az a baj, hogy nincsenek tájékoztatva, hogy mi is történik odabent, és elhallgatják előlük azt, hogy egy embert viszünk a szívünk alatt. Az abortusz is egy nagy biznisz. Attól, hogy a kellemes családtrvezés név alatt fut, még nem tompítja a tett borzalmasságát. Szerintem nézz ennek is utána és ha továbbra is úgy gondolod, hogy helyesen cselekedsz, akkor... a mondatot, ne haragudj, de képtelen vagyok végigírni. Arra kérlek, ha mégis úgy döntesz, hogy megteszed, legalább a továbbiakban védekezz jobban.
2015. máj. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%
Ezt kerdezte valaki?
2015. máj. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Dvkoaap válasza:
Sziasztok! Nem tudom aktuális e még! Mennyi időt vesz igénybe igazából? A korházban tartózkodás nem egyértelmű a honlapon. A válaszadótól szt veszem h9gy pár óra csak de itt nem azt irják. Vatom hátha v.ki hasonlo szituációba van. Nem jó kedvemből teszem ezt így kérem ne itélkezős üzenetek jojjnek.
2018. szept. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!