Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés előtt ezeket hogy...

Szülés előtt ezeket hogy oldottatok meg?Ha csak egyre válaszolsz nekem az is nagy segítség.

Figyelt kérdés

1. Mennyi baba ruha kell?

2. Mennyi pelenka? És nekem eü betét?

3. Mi az amit mindenhol felsoroltak és feleslegesnek tartottátok? Nem szeretnek túl sok cuccot vinni feleslegesen

4. Mi az amit semmiképp ne hagyjak otthon?

5. Hajszarito van a korhazakba,vagy vinni kell?

6. Baba hordozót vinni kell mikor befektetnek,vagy elég ha megyünk haza a kórházból és apa behozza?

7. Vajúdáskor lehet enni? Vagy jobb a későbbi higiénia miatt, ha nem?

8. Bimbóvédő szilikont ti használtatok?

9. Hány papucsot vittetek magatokkal?

10. Apás szülőszettet vittétek vagy ott lehetett venni?

11. A kiírt napon mikor kell befekudni? Reggel,délután?

12. Fajdalom csillapítás hogy zajlik?

13. Utóápolásra milyen termeket vittetek magatokkal? Gátseb stb



#szülés #Kórházba
dec. 16. 19:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
77%

1.a kórházba? Semennyi, adtak.

2. Pelenkára már nem emlékszem, mennyi fogyott, adott a kórház is, vittem is be. Betétet 2 nagyobb csomaggal vittem, elég volt.

3. Nálam a neten olvasott sztenderd csomag fele felesleges volt :D és persze a fontos dolgokat hagytam otthon. De a férjem behozta.

4. Passz

5. Nincs, de minek amúgy?

6. Elég a hazamenetelhez

7. Nem lehet, inni sem nagyon, ha esetleg mégis műteni kell

8.igen

9. Egy

10.ott

11. Passz, nekem otthon elfolyt a magzatvizem

12. Én epit kaptam

13. Na ez kimaradt :)

dec. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%

1: csak a kórházi fotózáshoz vittem ruhát, a klinikán adtak. Amikor mentünk haza akkor a férjem az előkészített ruhát behozta.

2: 1 csomag pelust vittem plusz magamnak is azt hiszem egy csomag nagy betétet. Egyébként kaptam a kórházban.

6: behozta amikor mentünk haza

5: nem figyeltem, nem mostam hajat. Ha elfér vigyél ha akarsz.

8: nem

9: 1 db

10: ott vettük

12: nekem császár volt. A megfigyelőben infúzión keresztül kaptam, később tabletta formában.

dec. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
72%

Kòrhàzi csomagra gondolsz?

Nekem otthon szülès mellett volt összekèszìtve a csomagom, sajnos kellett.

Miutàn a baba megszületett, 16-18 òràt voltunk bent. Egyèrtelműen hosszabb időre több kell, de pàrod tud bevinni holmit?

1. 5-6 kisruha volt a babànak, de a vègère mindet lebukta. Jobb lett volna tetrapelenkàt raknom a mellkasàra.

2. 10-12 pelust vittem a picinek, kèt csomag betètet magamnak (különböző mèretkeket)

3. Nekem köntös, hàlòing nem kellett, nem is vittem.

4.Olyan ètel, ami nem zörög. Mobiltöltő. Szívószàl!!!

5. Nem tudom volt-e, nem szoktam hajat szàrìtani.

6. Attól függ, azonnal hazamentek-e. Ha nem mentek aznap haz, akkor elèg ha aznap behozza, mikor mentek. Ha nem biztos mikor mentek haza, akkor làtogatni mar jöhet ùgy, hogy benne van a kocsiban.

7. Bàrmit. Nekem sima kòrhàzi ebèdet adtak bent. Ami nagyon fontos, hogy egyèl-igyàl!!! Ha kifàradsz, kiszàradsz az nehezìti a szülèst. Èrdemes arra is figyelni, hogy ne egyèl olyat, ami felfùj, hasmemèst vagy szorulàst okoz (sok nőnek amùgy is hasmenèse van vajùdas közben, de pl akit a csìpôs meghajt, az vajùdàs közben ne azt egyen) Szívószàlat èrdemes vinni, nem minden pòzban lehet nèlküle inni.

8. Nem.

9. Egy pàr nekem egy pàr pàromnak.

10. Nàlunk nem kellett. Egy tiszta melegìtőgatyàba meg pòlòba àtöltözött szülőszobàn.Előre kèrdezz rà, kòrhàzfüggő.

11. Nem kell. Semmi nem indokolja, hogy egy egèszsèges nő csak azèrt bent feküdjön, mert betöltötte a terminust. Kiìrt nap utàn mèg 14 napig csak terminustúllepes van, utàna màr meg kell szülni mindenkèppen a babàt.

12. Kòrhàzfüggő. Nekem gàzt adtak, mikor màr nem bìrtam anèlkül. Mire edàt kèrtem, màr tùlontúl kitàgultam hozzà. Morfiumot (combba injekció) semmikèppen nem akartam. A legjobb termèszetes fàjdalomcsillapìtàs a szabad mozgàs, meleg vìz, ès ha bèkènhagynak. Nekem az is szàmìtott, hogy kèrèsemnek megfelelően fèlhomàly volt

13. Nem volt gàtsebem. Betadin gèl volt nàlam arra az esetre, ha kellett volna.

dec. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%

4. Amit én nem vittem eleget, de kellett volna több, az a törölköző illetve pelenkázó alatetnek mondják, ilyen összehajtható lap, amit pluszban magam alá tudok rakni, mikor már a gyerekagyas osztályon vagyunk.

Nem árt ha viszel wc papírt, fertőtlenítőt.

5. Szerintem egyik kórházban sincs. Nekem mondjuk eszemben sem volt a hajmosás, de egy száraz sampon megoldás lehet szerintem.

6. Bőven elég, ha apuka viszi, mikor mentek haza.

7. Mi vittünk muzlit, elvileg nyugodtan lehetett volna enni, de csak vizet kortyolgattam szivoszallal, az égvilágon semmi gondot nem okozot.

9. Célszerű kettőt vinni, egyet külön a zuhanyzashoz.

10. Lehet venni is, de mi vittünk, nem tudtuk, hogy ott van e az ő méretében, úgyhogy inkább készültünk .

11. Nálunk a kiírt napon nst-re kellett menni (én nem mentem, mert 2 héttel korábban született). Aztán kórháza valogatja , de általában naponta be kell menni. Befektetni csak akkor fognak, ha szükségszerű.

12. Erről nem tudok, mert én osszvisz egy algopyrint kaptam szülés után reggel.

13. Ilyet nem vittem magammal, de most biztos fogok. Itthon oxteniseptel fujtam többször is, illetve napi 3x zuhanyoztam, 2 nap alatt helyre jött.

dec. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%

1. Én vittem be pár ujjatlan bodit és hosszúujjú rugit, de bodi végül nem kellett alá, mert nagyon meleg volt.

A fotózásra érdemes vinni külön, de amúgy adnak a kórházban is, meg család is tud utánad vinni, ha mind balesetet szenvedne vagy valamiért tovább kellene benn maradni a vártnál.

2. Én vettem eldobható bugyit, de arra nem volt szükségem, és az óriási betétet használtam, amit a kórházban kaptam, nekem elég volt, felnőtt pelenkára nem volt szükségem.

A babának hozattam be pár darabot a sajátból (Pampers), de az nagyobb is volt, meg jobban is bejött a Libero Touch, amit a kórházban adtak, úgyhogy inkább azt használtam.

3. Nem tudom, mi a sztenderd csomag, a babának vagy magadnak gondolod?

4. Magadnak váltó hálóing, papucsok, babának ruha fotózáskor, ha szeretnél ottani fotót. De nem kell sok cucc, mert kevés a hely általában a gyerekágyas osztályon is, szülés előtt engem meg hol átvittek a szülőszobára, hol vissza az osztályra, a cuccom meg kallódott utánam...

5. Eszembe sem jutott ott hajat mosogatni, se szülés előtt, se utána.

6. Elég, ha a hazamenetelhez apa beviszi, csak útban lenne.

7. Én rágcsáltam ropit és ittam vizet, mindent a szülésznő engedett, semmi baj nem volt a higiéniával :)

8. Próbáltam, mert első nap véresre szopta a babám, de azzal nem boldogultunk, úgyhogy hagytam a fenébe. Ahogy ügyesedett, egyre kevésbé fájt, meg mindig kentem krémmel meg anyatejjel is, egész szépen gyógyult tőle. Persze a bimbó formája miatt kell a babának, az más, de szerintem akkor segítenének a nővérek.

9. Kettőt, egy sima kényelmes textilt meg egy gumit a zuhanyzáshoz

10. Nem apával szültem, hanem mamával, de semmit nem vittünk, adtak, ami kellett.

11. Ezért nem kell befeküdni. Amikor mégis be kell, akkor elmondanak mindent.

12. Én gerincbe kaptam edát, annyi, hogy azt időben be kell adatni, mert fél óra, mire hatni kezd (és kb. ennyi időnként kell adni az újabb adagokat). A végén nem adnak, mert a kitolásnál érezni kell a fájásokat, addigra ki kell mennie.

13. Semmit. (3 pici öltésem lett, csak fel-/leülésnél kellett figyelnem rá, amúgy nem volt semmi bajom tőle)

dec. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
66%

A legtöbb kórházban adnak ruhát, ráérsz behozatni mikor viszitek haza a babát a saját ruhát, és a hordozót is akkor.

Egy csomag pelus elég, magadnak készülj több félével.

Amit ne hagyj otthon. Iratok. Apasági ha nem vagytok házasok, házassági ha házasok vagytok. Telefontöltő, gyógyszer ha szedsz valamit.

2 papucs, kis és nagy törölköző, evőeszköz,papírzsepi törlőkendő, tusfürdő sampon,fogkefe fogkrém, hajszárító. Hálóing/pizsi legalább 3, ha nem akarsz egész nap hálóig pizsiben kényelmes ruha, köntös.

Van ahol adnak férjnek ruhát van ahol előre kell venni. Ezt érdemes megkérdezni mi a protokoll.


Bimbóvédőt tudsz menetközben is vetetni, krémet jó ha viszel, lehet vinni kis takarót a babának, sapkát kis kesztyűt, hogy ne karmolja magát, cumisüveget, mellszívót.

Tetra pelenkát mindenképp vigyél

Inni enni való.

Szőlőcukor.

Octenisept -otthonra

dec. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

1. Fotózásra és hazahozatalhoz 1 szett

2. Egy csomag pelenka a babának egy csomag tena pelenka neked.

3. Felesleges volt a vatta, gézlap. A köldökcsonkot fürdetéskor a csecsemősök kezelték, még nem nekünk kellett.

Én nem vittem de nem is kellett se mellszívó, se cumisüveg, se cumi.

4. Papucs, hálóing, törölköző, tusfürdő, hajgumi, evőeszköz, mosogatószer, mosogatószivacs, konyharuha, pelenkák, popsikrém, nasi, innivaló ("cumis" víz), pohár, szívószál, fotózós babaruha, telefon, telefontöltő, iratok. Semmi mást nem használtam.

5. Maximum 3 éjszakát leszel bent, nem fogsz hajat mosni, szóval nem kell hajszárító. Örülsz ha ameddig pisilni mész addig nem kezd sírni a babád, szóval időd se lenne rá. Ha valami probléma lenne és tovább kell bent lenned majd a férjed beviszi.

6. Majd apa vigye hazahozatalhoz.

7. Lehet enni de nekem eszembe se jutott. Ha bemegy a férjed neki legyen elég kaja, ő éhes lesz.

8. Volt nálam de nem használtam. Ha nem muszáj nem érdemes rászoktatni a babát, mert nehéz leszoktatni.

9. Kettőt, de elég lett volna csak a zuhanyzós. Nagyon meleg volt, zokni nélkül voltam, elég a "tanga papucs".

10. Ott vettük.

11. Nem kell befeküdni. Nálunk betöltött 42.héten fektetnek be nst után, azaz délelőtt mész nst-re de onnan már nem mész haza, másnap reggel indítanak/császároznak kinek mi.

12. Nagyrészt sehogy. Én kaptam gázt, de szerintem azért, mert üvöltöttem és azzal próbálták befogni a szám :D Amúgy semmit sem hatott.

Zuhanyzás többet segített.

13. Lansinoh szülés utáni spray volt nálam de nem használtam. Itthon se vált be annyira. A kórházban még nem fájt a gátsebem, oda nem kellett semmi. Itthon a varázsmogyoró hab jött be. Szerintem ez tipikusan olyan amiért inkább szülés után küldd el a férjed. Ha esetleg császár lesz a vége pénzkidobás a gátseb ápoló bizbasz, és ahhoz elég drágák.

dec. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűbb ha helyi csoportokban kérdezel, teljesen kórháza válogatja. Nálunk pl se pelenkát se ruhát, se popsikrémet nem kellett vinni, valahol semmit sem adnak...

Van ahol van eda, nálunk pl csak gáz hiába megyei kórház

dec. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

A kórház honlapján nincs fent lista, hogy miket kell vinni? Vagy a védőnő nem adott?

Az kórházfüggő, hogy babaruha, hálóing, betét stb kell-e, mert van ahol mindent adnak, van ahol meg mindent magadnak kell vinni.

Egerben például semmit nem adnak, én 2 táskával készülök, annyi cuccot kell vinni.

dec. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Talán ami kimaradt, fontos a kényelmed.

Kényelmes ruha, nadrág nem jó (nekem volt kismama tunika, egybetuha, hálóing szerű valamik. 😀

Töltő, hajgumi, olvasnivaló.

Esetleg csomagolt étel 7days, ilyesmi (szülések után iszonyatosan éhes voltam, és

messze volt még az étkezés) vajúdás közben eszembe se jutott enni, se hajatmosni később..

Törölköző több kell,minden fürdéshez egy, mert ugye vérzel.

Nekem a bepanten kenőcs vált be sebkezelésre. Szilikon kényelmetlen volt, de a bimbó

védő krém hasznos.

dec. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!