Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés előtt ezeket hogy...

Szülés előtt ezeket hogy oldottatok meg?Ha csak egyre válaszolsz nekem az is nagy segítség.

Figyelt kérdés

1. Mennyi baba ruha kell?

2. Mennyi pelenka? És nekem eü betét?

3. Mi az amit mindenhol felsoroltak és feleslegesnek tartottátok? Nem szeretnek túl sok cuccot vinni feleslegesen

4. Mi az amit semmiképp ne hagyjak otthon?

5. Hajszarito van a korhazakba,vagy vinni kell?

6. Baba hordozót vinni kell mikor befektetnek,vagy elég ha megyünk haza a kórházból és apa behozza?

7. Vajúdáskor lehet enni? Vagy jobb a későbbi higiénia miatt, ha nem?

8. Bimbóvédő szilikont ti használtatok?

9. Hány papucsot vittetek magatokkal?

10. Apás szülőszettet vittétek vagy ott lehetett venni?

11. A kiírt napon mikor kell befekudni? Reggel,délután?

12. Fajdalom csillapítás hogy zajlik?

13. Utóápolásra milyen termeket vittetek magatokkal? Gátseb stb



#szülés #Kórházba
dec. 16. 19:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Hajmosás, hajszárítás? 😂 De cuki vagy :) Egyébként könnyű szülést kívánok :)
dec. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

1. Mennyi baba ruha kell?

Ugyanaz a klinika 3 év különbséggel: elsőnél nem kellett vinni, adtak kincstárit; második születésekor örültek, ha volt, mert kifogytak. 3 napra készülve vittem vagy 6 bodyt, rugit.

Kérdezz rá!


2. Mennyi pelenka? És nekem eü betét?

Nálunk nem kellett vinni, csak törlőt. Popsikrémet meg sose használtunk. Betétet adtak, de a felnőtt pelenka kényelmesebb volt. 1 csomag kellett.


3. Mi az amit mindenhol felsoroltak és feleslegesnek tartottátok? Nem szeretnek túl sok cuccot vinni feleslegesen

Eldobható bugyi - pelenka kiváltja. Mindenhol 2 papucsot írnak, de minek. Egy vízálló elég, pikk-pakk megszárad.


4. Mi az amit semmiképp ne hagyjak otthon?

Octenisept. Jó köldökcsonkra, gátsebre.


5. Hajszarito van a korhazakba,vagy vinni kell?

Eszembe nem jutott ott hajatmosni.


6. Baba hordozót vinni kell mikor befektetnek,vagy elég ha megyünk haza a kórházból és apa behozza?

Elég haza menetelkor. Csak a helyet foglalná.


7. Vajúdáskor lehet enni? Vagy jobb a későbbi higiénia miatt, ha nem?

Miféle higiénia? Akár eszel, akár nem, jöhet ott bármi.

Egyébként kórháza válogatja, hogy engedik-e.

Decathlonos elektrolit ital nekem hasznos volt.


8. Bimbóvédő szilikont ti használtatok?

Nem, rontva technikan.


9. Hány papucsot vittetek magatokkal?

1


10. Apás szülőszettet vittétek vagy ott lehetett venni?

Nem kellett se venni, se vinni, de ez is kórházfüggő.


11. A kiírt napon mikor kell befekudni? Reggel,délután?

Nálunk senkit nem fektetnek be a kiírt napon.


12. Fajdalom csillapítás hogy zajlik?

Tényleg a kórháznál érdeklődj.


13. Utóápolásra milyen termeket vittetek magatokkal? Gátseb stb

Octenisept. Aloe-spray (nem foreveres).

dec. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
79%

1. 2 body, 1-1 napra, olyan nagyon sokat nem kell öltöztetni az újszülöttet. Hogy az mekkora, az ugye függ a gyerektől, érdemes 48-tól 64-g vinni bármit, ami reális az UH-k alapján :D


2. nálunk a kórházban adtak, de 1-1 csomag bőven elég mindkettőből


3. hatszáz törölköző, elég volt 1 kézmosásra és egy fürdésre.


4. körömvágó olló a babának :D engem iiiiiiiszonyatosan zavart az első gyereknél, hogy olyan hosszú a körme, otthon kb az első dolgom volt levágni neki, de addigra már xarrá karmolta az arcát a kórházban. Második gyerekhez már vittem magammal, az első adandó alkalommal levágtam neki, így már nem is kellett a kesztyűcske.


5. f#szom akar hajat mosni a kórházban. Ennyit kibír szerintem mindenki hajmosás nélkül. Amúgy nem tudom, magánkórházban nem volt, meglepne, ha államiban lenne.


6. minek kéne a kicsinek amíg bent vagytok? Elég, ha hazamenetelkor viszitek.


7. én ettem, nem teljesen értem, mi köze ennek a higiéniához. Azért nem akarják, hogy egyél, hogy ha esetleg császároznak, akkor ne legyen baj az altatásnál, de oldják meg, azért orvosok. Nálam sima szülés volt, az a pár darab keksz, amit le tudtam nyomni a torkomon meg kellett, hogy legyen erőm kitolni magamból a gyerekeket.


8. soha. Lassan 4 éve szoptatok gyakorlatilag szünet nélkül. De nem gondolnám ördögtől valónak, csak nekem nem volt rá szükségem. Ezt menet közben meglátod, hogy esetleg neked kéne-e, bármelyik drogériában kapható, annyira szerintem nem fontos beszerezni előre, a férjed akár a kórházi napok alatt kiugrik érte fél perc alatt.


9. egyet? Minek több? Az ágytól a vécéig elcsoszogni abban a két napban talán belefér, hogy nem cseréltem.


10. nem vittünk, és nem is kellett. De ez talán kórházfüggő, ott érdeklődj, hogy arrafelé mi a szokás.


11. kórházban megmondják. Egyik gyerek terminus után született, már mondták, hogy mi lesz a menete az indításnak, de végül nem várta meg. A második nem várta ki a 40. hetet, szóval vele ez nem volt téma. Egyébként indítás előtti estén mentem volna befeküdni (vagy hát, nem tudom, honnan számítod az indítást, a befekvés estéjén rakták volna fel a ballont, az már annak számít? ).


12. kórházfüggő. Nálam nem volt semmilyen, de nyilván ha igényled, akkor adott helyen megmondják, mik a lehetőségek.


13. semmilyet. Elsőnél olyan kicsi volt a gátseb, hogy inkább aranyérkenőcsöt használtam, mert az már jobban fájt, másodiknál nem volt seb, mert összejött a gátvédelem, így igazából csak a "pelus" kellett. De octenisept és ilyen aloe verás intim törlő szerintem nem árthat.

dec. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

1. Pécs, csak a hazahozós/fotózós. Bent a kórház ad ruhát.


2. Egy csomag neki, egy nekem. A bugyipelenka jobb, mint a betét.


3. Nem volt ilyen.


4. Hosszabbító, mert nem biztos, hogy az ágy mellett van konnektor.


5. Nincs, de nincs rá szükség. Se erőd, se időd nem lesz hajat mosni.


6. Csak hazamenetelkor kell


7. Sok helyen nem lehet, de kell az energia, szóval legyen nálad kaja.


8. Nem. Nem ajánlották.


9. Kettőt. Egyet zuhanyozni, egyet sétálni.


10. Pécsen adnak, kérdezd meg a helyi kórházat, nálatok hogy van.


11. Nem kell befeküdni a kiírt napon.


12. Császáros voltam, a műtőben kaptam.


13. Nálunk aloe first van a listán, de a lansinoh is forgalmaz ilyet.

dec. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Két más kórházban szültem 8ev különbséggel, de a babaruhát, fürdetőt itt se, ott se azt adták rá, amit én vittem, nem értem miért, azt mondták ez így van és kész. A fotózáshoz lehetett szép ruhába öltöztetni.

Pelust, krémet, magamnak TENA betétet vittem, azt nem is adtak,

de mondták is, hogy legyen, mert hiány.

Hajmosás eszembe se jutott, 3 napig ugyanaz a konty volt a fejemen.

WC papír, zsepi kellett, az is alig volt.

dec. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk semmit sem adtak. De mivel vip szobát kértem, hogy csak hárman legyünk, volt időm hajat mosni is :) nyilván jobb érzés úgy lenni.

Apás ruhát vettünk gyógyszertarba és azt vittük.

Mellszivot behozattam mert a nyakamig, a karomon át feszült és húzódott a 4xesére nőtt mellem. Muszáj volt picit leszivatni míg elmulik az a fájdalom mert feküdni semmit nem tudtam mikor bedurrant.

Sima erős verzesre való betétet vittem, boven megfelelt. Vajudaskor én hánytam, nem ettem 🤣 aloe sprayt használtam a gatsebre.

dec. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

1. Nálunk adtak a kórházban, csak a hazahozóst vittem. Ha külön lenne fotózós, akkor azt is vigyél!

2. 40 db-os pelenka csomagot vittem, magamnak másodjára 5 db nagyon nedvszívós felnőtt pelenkát és 1 csomag nappali inkontinencia betétet (az elsőnél ez kevés volt). De van, akinek a sima éjszakai betét is elég. A betétet hálós "eldobható" bugyiba raktam, úgy kényelmesebb volt.

3. Nem jut eszembe, de ha nincs látogatási tilalom, utólag is be tudják hozni, ha valamit nem vittél. A köpenyt nem használtam egyszer sem, de ettől még nem tartom feleslegesnek.

4. Amit az adott kórház a listáján ír. Pl. iratok.

5. Szerintem nincs hajszárító, de nem is lett volna időm hajat mosni.

6. Baba hordozót elég ha megyünk haza a kórházból és apa behozza. Így is sok cuccod lesz.

7. Nálunk lehetett. Így is elfogyott az erőm a végére, hát még ha több, mint egy napig nem ehetek!

8. Bimbóvédő szilikont? Nem.

9. Vittem egy zuhanyzós papucsot és egy simát.

10. Apás szülőszettet vittünk.

11. A kiírt napon mikor kell befekudni? Nem tudom, mindkétszer spontán indult.

12. Fájdalomcsillapításról nem tudok nyilatkozni, nem kaptam.

13. Gátsebre aloe first és vittem több kis törülközőt (arctörlőt), hogy ne a nagy törülközőt vérezzem esetleg össze. Nekem jól esett, ha naponta többször lemostam vízzel a szeméremtájékot.

Minden jót a szüléshez!

dec. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

1. Mennyi baba ruha kell?

Nálunk vinni kellett és elég sokat vittem, mert folyton összehányta/pisilte magát. Kb napi 3-5 szett ruha volt nálam.


2. Mennyi pelenka? És nekem eü betét?

Babának meg magamnak is egy csomag pelenkát vittem. Nekem komfortosabb volt, mint a betét.


3. Mi az amit mindenhol felsoroltak és feleslegesnek tartottátok? Nem szeretnek túl sok cuccot vinni feleslegesen

Köntös. Pusztulat meleg volt a kórházban. Semmi szükségem nem volt rá.


4. Mi az amit semmiképp ne hagyjak otthon?

Iratok.


5. Hajszarito van a korhazakba,vagy vinni kell?

😂😂 nekem eszembe se jutott hajat mosni, de csodálkoznék, ha bármilyen sztk kórházban lenne.


6. Baba hordozót vinni kell mikor befektetnek,vagy elég ha megyünk haza a kórházból és apa behozza?

Elég a hazajövetel napján.


7. Vajúdáskor lehet enni? Vagy jobb a későbbi higiénia miatt, ha nem?

Kórházfüggő, és egyénfüggő. Első szülésnél eszembe nem jutott enni, nem kívántam, pedig javasolták, mivel nagyon hosszú vajúdás volt. Másodikkal eleve bekajálva mentem, mert nem számítottunk az érkezésére még, és nem volt idő beöntésre sem, a gyerek csak úgy utat tört magának rendületlenül. De letörölnek mindent, ami kijön belőled véletlenül.


8. Bimbóvédő szilikont ti használtatok?

Nem.


9. Hány papucsot vittetek magatokkal?

2-t.


10. Apás szülőszettet vittétek vagy ott lehetett venni?

Vittünk, de venni is lehetett.


11. A kiírt napon mikor kell befekudni? Reggel,délután?

Ha kell, akkor órára pontosan mondják.


12. Fajdalom csillapítás hogy zajlik?

Eda esetén anesztes ad gerincedbe egy érzéstelenítő szurit, majd azt a folyadékot, amitől nem érzed majd a görcsöket. De utána általában feküdni kell, mert kicsit érzéketlen lehet a láb.


13. Utóápolásra milyen termeket vittetek magatokkal? Gátseb stb

Lansinohnak az aloe sprayjét meg octeniseptet. És én vittem reparont is aranyérre. Nekem ez a kettő kellett. A gátsebnél nagyban megkönnyíti a gyógyulást, ha sokszor lemosod tiszta vízzel. Nekem akkor valahogy kevésbé feszült és fájt.

dec. 17. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, szuperek vagytok nagyon nagy segítség volt mindegyik komment🥰
dec. 17. 09:13
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a legjobban bevált gátseb ápoló: üres kimosott ketchupos flakon. Abba tettem vizet és mindig lemostam vele.


Több kistörölköző jó lett volna, hogy minden nap elővehessek újat.

dec. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!