Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ez helyes döntés lenne?...

Ez helyes döntés lenne? Illetve korrekt lenne? Bocsánat kissé hosszúra sikeredett.

Figyelt kérdés

Van/volt (pasz) egy barátom, lassan 2 éve vagyunk szobatársak. Jól megvoltunk... Most, hogy ki kellett költöznünk az eddigi kollégiumból egy másikba, kezdődtek a problémák,amit meg is beszéltünk, hogy jobban odafigyelünk a másikra, nem kiabálunk egymással stb. (azt kell tudni, hogy az én apum az egyik fülére süket, illetve a másikra nagyot hall, hallokészüléket is használ mostmár... Tehát néha hangosabban beszélek megszokásból, nem szándékosan, így nőttem fel,ezt neki is mondtam, de nem fogta fel.) De a lényeg a kollégiumban MINDIG figyelek erre hogy nem beszéljek olyan hangosan, de ha már egy picivel, tényleg egy picivel hangosabban kezdek beszélni mert be van dugulva a fülem, akkor már le ordít hogy ne kiabáljak vele, holott mondom, hogy nem érzékelem mert be an dugulva a fülem. Ez volt a múltkori esett.


Róla azt kell tudni, hogy nagyon anyáskodó, bolhából hajlamos elefántot csinálni, túl gondol sokszor dolgokat, nem figyel a másikra mostanában meg főleg nem figyel, néha bunkózik, stb. Én sem vagyok egy angyal, bennem is vannak hibák, de mindig törekszem a másikat figyelembe venni és alkalmazkodni.

A mostani esettben (már kezdtem azt hinni, hogy minden rendbe jön, illetve rengeteget engedtem neki, hogy ne legyen vita - pl elnézem azt, hogy ehéten senkire nem figyelt oda, tehát úgy értem, hogy megbeszéltük előtte a kövi programot/feladatot és 2 perc után rákérdez, hogy "tényleg akkor most mi lesz az x programmal?" tehát így értem. Rá is szóltunk, hogy az előbb beszéltük meg előtted, erre azt kapjuk, hogy jó nem figyeltem. A mosogepnél (együtt mostunk 2,5 hét után, mert a kollinkba az 500 emberre 2 mosógép van és zsetonnal működik, ami általában egyből mindig elfogy). Annyit mondtam, hogy mivel a gép nagyobb (több ruha fér bele, asszem 16kg-s) és poshadt ruhákat raktunk bele, így rakjon egy kicsivel több öblítőt. Erre elkezdett kiabálni, hogy várjak már, meg mit izélek, stb. És azon kapta fel a vizet, hogy " Xy légyszíves ne kiabálj, úgy beszélj velem, ahogy azt te is elvárnád tőlem" kicsivel nyomatékosan mondtam, azt erre kiakadt, hogy mit kiabálok vele... Azota nem szóltunk egymáshoz.


Jogos lenne megmondani neki ezt, hogy:

"Figyelj, sokat gondolkodtam és arra jutottam, hogy jövőre már ne legyünk egy szobában. Úgy gondolom, hogy mostanában nem fogadsz el úgy ahogy vagyok, mindenbe találsz belekötni valót, te sem vagy tökéletes, de én legalább nem kérlek számon, hogy mit miért csinálsz, hanem elfogadtalak olyannak amilyen vagy. Ugye a többi szobatársaddal is gondok voltak, legalább is ezt mondtad, akkor nem biztos, hogy bennük volt a hiba... Mindenesetre, köszönöm, hogy eddig a szobatársam voltál, minden jót a továbbiakban. "


Mit gondoltok? Ez így korrekt lenne?



2022. márc. 20. 14:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Hat messze meg a felev/tanev vege, addig ne mondj ilyet. Mert pokolla is teheti az eleted. Ha nagyon gazos es nem lesz kedvesebb egyszeruen keresslehetoseget szobacserere, hatha valaki szivesen helyet cserel veled. En x ezer eve ezt tettem. Mindenki jol jart velw.
2022. márc. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

#1 teljes mértékben egyetértek.


Azonban, hogyan létezik olyan, hogy ilyen szinte pitiáner dolog végett is,... még ennyi idő után is haragszik az illető?

2022. márc. 27. 23:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!