Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha választható lenne?

Ha választható lenne?

Figyelt kérdés
jan. 17. 11:24
A kérdező szavazást indított:
Természetesen szülés
Császár
74 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szurkolok magamnak és a kisfiamnak, hogy sikerüljön hüvelyi úton a szülés. Persze ha nem sikerül, vagy szükség van a császárra, akkor sem fogok kiakadni. A lényeg, hogy mindketten a lehető legegészségesebben jöjjünk majd haza. Igazából ez a legfontosabb.
jan. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
81%
Soha nem valasztanék egy hasi műtétet a hüvelyi szülés helyett, ha nincs rá okom.
jan. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%
2 hüvelyi szülésem volt. Semmi pénzért nem vállalnám be szükségtelenül a császárt.
jan. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
77%

Azt hozzáteszem 4 és 4,5 kilós babák voltak.

#3

jan. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
20%
Kerdezo, te amúgy fogyatékos vagy? Műttesse magát akinek két anyja van. Azt hiszed olyan könnyű? Beteg az ilyen ember mint te meg a hasonlók :)
jan. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%
3x szültem. Nem féltem a császártól, sem a műtétektől, altatástól, érzéstelenítéstől... (más okokból volt 2 (nem nőgyógyászati) műtétem, nem volt sose rossz élményem). De természetesen szültem, úgy álltam hozzá, ha bármi miatt császár kell az nem lesz a világvége, ha a babának vagy nekem orvosilag jobb akkor hajrá, vágjanak fel. Direkt nem akartam, de ha úgy alakul sem éltem volna meg veszteségként, a másodiknál benne volt, mert sokáig nem akart befordulni, keresztben feküdt. Elfogadtam, hogy akkor majd császár lesz, nem gond. Végül nagynehezen befordult, de nem vágott földhöz a gondolata a császárnak.
jan. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
5# Nem mindenkinek van választása.:) Hidd el,ha a 35. héten életveszélyes állapotba kerültök pár óra alatt,amiben ha nem műtenek azonnal meghaltok mindketten pár órán belül,kezed összetennéd hogy műtsenek meg.
jan. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
76%
Én ha tehettem volna hüvelyivel szültem volna,de olyan komplikáció lett,hogy pár órán múlt az életünk,így császár lett. Fejben se készültem erre,felfogni se tudtam,mert már toltak is a műtőbe. Viszont emiatt a második programcsászár lehet,kivéve ha szeretnék ott maradni az asztalon és magára hagyni a családom. Sokáig bántott ez,hogy sose tapasztalom meg a hüvelyit,de utána rájöttem,hogy másnak ennél sokkal nagyobb baja van. Egészségesek vagyunk,minden oké volt végül,kit érdekel hogy jött világra. Most HA választani kellene,kettős érzéseim is vannak. Akarnék hüvelyi szülést,mert a császár brutál volt,az alulról szakadt hüvelyisek meg rohangáltak ott mellettem,egy hétig voltam bent úgyhogy elég sokan megfordultak mellettem. De számomra mindig is sokkal biztonságosabb a baba szempontjából egy császár. Anyuka szempontjából nyilván nem,sőt. De azért elég sok beakadt,oxigénhiányos,stb. picit láttam mostanában. Amennyire ismerem magam,hogy egy olyan dologba is beleesek,ami a lakosság 1%-t érinti maximum,akkor biztosan nálunk lenne probléma ott. Azt nem szeretném. De olyan jó lenne,ha minden ember választhatna amúgy.
jan. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt már hasi műtétem, nagyon de nagyon rosszul viseltem a kórházi részt is, meg a lábadozást is otthon. Nagyon szeretnék természetes úton szülni, mert tudom, hogy lelkileg és fizikailag is taccsra vágna még egy műtét, és nagyon félek, közben hogyan gondoznám a babát.
jan. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem estem teherbe úgy voltam vele, hogy csakis császár, utána meg már frászt kaptam a gondolattól is, hogy felvágnak úgy, hogy magamnál vagyok!

2 természetes lett

jan. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!