Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Program császár előtt mindig...

Program császár előtt mindig vesznek vért?

Figyelt kérdés
Mi a célja neki? Hallottam olyat is, hogy a vércsoport meghatározás miatt, de még mi miatt szoktak?
febr. 1. 17:27
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és a műtét előtt találkozok aneszteziológussul?
febr. 1. 17:28
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden beavatkozás előtt szoktak vért venni, sok dolgot látnak belőle, van-e valamilyen eltérés a normálishoz képest, milyen gyógyszert adhatnak, stb.
febr. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam. Nekem pl nőgyógyászati kisműtét és petesejt leszivàs előtt sem vettek vért soha.
febr. 1. 17:34
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Más a kisműtét, meg a császár. A császár egy nagyműtét. A műtétek előtt jó ha van friss vérkép, nyilván meglehet csinálni anélkül is, ha valaki csak úgy "beesik" a kórházba (bármi miatt, amit gyorsan műteni kell), de jobb felkészülten neki kezdeni.
febr. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sima hüvelyi szülés előtt is vettek.
febr. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszi 🙂.
febr. 1. 18:22
 7/12 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. A többire is válaszolok 😅. Igen, elvileg találkozol anesztessel, aki kikérdez (tervezett műtétek előtt szoktak, de ha kimarad sem gáz, látja a papírjaidat), teljesen általános kérdéseket tesz fel, van-e valami betegséged, voltál-e már műtve, mivel, volt-e valami gond utána (nekem pl volt, "gerincszuris" érzéstelenítés után (nem császár, egy térdműtét) rosszul lettem, elszállt a vérnyomásom, pedig amúgy sose magas, sőt alacsony. Erről pl jobb ha tudnak ugye), meg nekem kért egy ekg-t, mert azon rég volt stb. A vérképben meg mindent néznek, van-e gyulladásod, milyen a véralvadásod, van-e olyan eltérés ami kizárhat bizonyos gyógyszereket vagy ha ki nem is zárja fokozottan figyelni kell.
febr. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem nőgyógyászati kisműtétnél is volt. Mondjuk nem hogy anesztessel, hanem magával a műtőorvossal se találkoztam egészen addig, amíg a műtőasztalon ki nem vertem a balhét 🤣

Szóval lehet, ez helyfüggő. De mi baj van egy kis vérvétellel?

febr. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha van egy hónapon belüli labor (márpedig terhesen minden trimeszterben van), és abban nincs olyan eltérés, amit kontrollálni kell, akkor jellemzően nem kell új.
febr. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem petesejt leszívásnál is volt. Nem közvetlenül előtte, hanem a stimuláció indításakor csinálták a nagylabort, mondták is hogy a leszívás miatt kell.

Egészen pontosan az altatás miatt az aneszteziológusnak.

febr. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!