Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Első babával gyalog be fogok...

Első babával gyalog be fogok tudni menni a kórházba? Vagy ráérek elindulni 3 perces fájásokkal autóval?

Figyelt kérdés

Azt látom, hogy az az ajánlás, amikor 5 percesek a fájások, de én minél kevesebb időt szeretnék bent tölteni vajúdással. Arra is gondoltam, hogy besétálok majd, úgy tudom, a séta és a mozgás jót tesz olyankor. Vagy ha a férjem bevinne, akkor megvárnám a 3 perceseket.


900m-re van tőlunk a kórház, ami gyalog 12 perc, autóval pedig 4.


febr. 2. 10:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Lutri...

A szomszédom a 4. gyerekét megszülte mire kiért a mentő.

Pedig volt már benne tapasztalata hogy mikor kellene menni.

Én nem várnék 3 perces fájásokig már csak azért sem mert akkor én már a hátam közepére sem kívántam volna hogy elinduljak, sétálgassak, pakoltam a cuccokat egyik szülésemkor sem

febr. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezen ráérsz gondolkodni akkor, ha ott tartasz.


Én pl 5perces fajásokkal 25km-ről bevezettem. Mert nekem azok is még mensi erőssegűek voltak csak.

Barátnőm meg a 10perces fájásokhoz mentőt hivott, mert a kocsiig nem tudott lesétálni, hogy a férje bevigye.


Szóval mondhatunk mi bármit, ez majd akkor derül ki ha élesbe lesz

febr. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Ne kalkulálj számolgass ott az idö be kell menni.
febr. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva én nem a percekből tudtam mikor kell menni hanem a fájások erősségéből. Nekem a férjem bent is méregette őket (szegény szerintem nem tudta mit csináljon és így érezte magát valamennyire hasznosnak) és sose lettek 3 percesek. Végig 5-6 perc környékén maradtak, de erősödtek.

Én akkor indultam ugyanilyen közelben lévő kórházba amikor már annyira fájt hogy fájás közben már átszellemülve mormogtam. Így is még 8 órát töltöttem a kórházban, de 2 órával később már sehova nem tudtam volna menni, az autóig se a kórházban üvöltve feküdtem az ágyon és majdnemhogy azt se tudtam hol vagyok.


A rendszeres 10 perces fájásoktól még több mint egy nap volt vissza addig ameddig megszületett, a férjem bárhonnan hazáért volna időben hogy bevigyen. 6-7 perces fájásokkal még be tudtam volna sétálni, de akkor kB 14 órát töltöttem volna a kórházban.

febr. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Tőlünk is 800m a kórház, de én autóval mentem. Mondjuk 2-3 perces fájásokkal, az igaz :D De akkor már nem tudtam volna gyalogolni annyit. Szerintem 5 percesekkel sem lett volna ez másképp. A második babával a fájások akkor kezdődtek, amikor a nagyot vittem bölcsibe, érzésre (minthogy nem mértem, de kb) 8-10 perces fájásokkal, és azért ez így is kemény volt, pedig akkor is csak 650 métert kellett hazagyalogolnom.

Szóval én inkább autóznék. Mármint úgy, hogy a párod vezet, merthogy én 2-3 perces fájásokkal az anyósülésen is alig maradtam meg, tuti nem tudtam volna vezetni is így :D

febr. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amikor fájásaid vannak nem szeretnél te sétálgatni, főleg nem még a kórházi pakkot is vonszolni magad után.
febr. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szeretnél otthon/útközben szülni, akkor inkább ne várj 3 perces fájásokig. Ahogy írták, annyira lutri és annyira nem vagyunk egyformák... Azért annyira nem borzasztóak a körülmények a legtöbb szülészeten, hogy plusz 2-3-4 órával több ott tartózkódás ne legyen totál mindegy. Én biztosan nem sétáltam volna 5 perces fájásokkal az utcán. Az én biztonságérzetemnek jót tett, hogy akkor már kórházban voltam, kicsit akklimatizálódtam.
febr. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a doki délelőtt NST vizsgálaton, hogy akkor délután találkozunk 3 perces fájásokkal.

Ugyan este lett belőle, de majdnem itthon szültem. 🤣

Jó, nem, de a kórházba érkezés után nem sokkal már kint is volt a baba. Amikor beértünk, el akartak vinni NST-re. Aztán rámnézett a doki, és mondta, hogy akkor szülőszoba. :D

Szóval én nem várnék 3 percesekkel inkább.

febr. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát én a szülés napján alig tudtam elgyalogolni az autóig, nem hiszem, hogy 1 km-t meg tudnál tenni. : ) 3 percesekkel indultunk el mi is a kórházba.
febr. 8. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne tervezz ezzel, mert nem tudhatod, hogy hogyan alakul. Pl. én arra készültem, hogy az első fájások után még lesz időm. Hát, én 6 perces fájásokkal indultam, amikből fél óra alatt lettek 3 percesek, alig bírt betenni a férjem az autóba.
febr. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!