Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A második szülés tényleg...

A második szülés tényleg jobban fáj, mint az első?

Figyelt kérdés
Nektek milyen volt a második szülés, hogyan zajlott? :)
febr. 13. 15:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Van, akiken igen, van, akinek nem, de semmiféle rendszer nincs.
febr. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
A második nekem sokkal gyorsabban zajlott. Nem fájt kevésbé, de kevesebb ideig. :)
febr. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Az első hosszú volt és fájdalmas, a végére már kész voltam. A második gyors és ha nem is fájdalommentes, de sokkal kíméletesebb, mint az első.
febr. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%

Nekem nem fájt jobban, csak rövidebb idő alatt zajlott le a tágulási folyamat, ezért inkább intenzívebbnek mondanám.

Első szülés első fájástól számítva 28 óra, abból az utolsó 4-5 óra brutális, a végén gátmetszés, szakadás, 3 hetes felépülés, amíg megint rendesen tudtam ülni és járni.

Második szülés első fájástól számítva 3,5 óra, sikeres gátmetszés, szülés után mintha mi sem történt volna sétálgattam, törökülésben ültem, semmi bajom nem volt.

febr. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok, természetesen sikeres gátvédelmet akartam írni :) :)
febr. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
69%

A gátvédelem az a Béla bácsi specialitása...:)



https://www.youtube.com/watch?v=vXC7uqpNZlU&t=1s

febr. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem intenzívebb volt, jobban fájtak a fájások de kb negyedannyi ideig tartott az egész.
febr. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom ezek a hiedelmek honnan jönnek. Én egyébként pont az ellenkezőjét hallottam.

Logikus is, hiszen egyszer már szültél, egyszer már "be volt járatva az út".

Nekem gyorsabb és könnyebb volt a második szülés, de persze állítólag az is számít, hogy mennyi idő telt el a kettő közt. Nekem 2 év.

febr. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is mindenki ezt mondta, hogy gyorsabb, de jobban fáj, az indított szülésre is azt mondták, hogy sokkal rosszabb.

Na nekem a másodikat indították, bár 1 órával gyorsabb volt, de sokkal jobban fájt

febr. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal jobban fájt a második, mint az első. De sokkal gyorsabb is volt. És baromi intenzív.
febr. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!