Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés közben hogy tudtatok...

Szülés közben hogy tudtatok úrrá lenni a fájdalmon?

Figyelt kérdés

Első babánál fogalmam sem volt, mire számítsak, a terhességem alatt szándékosan kerültem a videókat, ilyen-olyan történeteket, nem akartam ezen izgulni. Úgy voltam vele, hogy gyerek bent még nem maradt.


A vajúdást nem is mondanám vészesnek, ott az volt bennem, hogy minél több a fájás, minél jobban fáj, annál közelebb vagyunk a végéhez.


Viszont a kitolási rész valami borzalom volt, a vajúdás alatti nyugalmam azonnal odalett, mikor elindult kifelé a baba. Csípett, égetett, feszített és hiába próbálkozott a szülésznő a gátvédelemmel, mondták, hogy sóhajtsak, ne nyomjak, de mikor a buksija elkezdte feszíteni a gátat, semmi másra nem tudtam gondolni, csak arra, hogy minél hamarabb "eltüntessem" onnan, legyen vége azonnal.

Nem vagyok rá büszke, de magamon kívül voltam, sikítottam a párnába és csak nyomtam, hiába mondták, hogy ne. Utána nekem pár perc ki is esett, azt még hallottam, hogy felsír, gratulálnak, mindenki boldog, majd pedig már a mellkasomon volt. Én azt hittem, hogy elájultam, de mondta a férjem, hogy nem, végig magamnál voltam.


Ezt most szeretném elkerülni, mert akkor, ott úgy éreztem, hogy halálfélelmem van, hogy nem én irányítom a testem, hogy képtelen vagyok azt tenni, amit mondanak.


márc. 31. 21:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálam ez pont fordítva volt. Nagyon szégyellem, de a második szülésnél a vajúdásnál kb kiabáltam, hogy nem bírom (indításos volt). A kitolás nekem már megváltás volt. Ott én már semmilyen fájdalmat nem éreztem. Mindig is 3 gyereket szerettem volna, de én mégegyszer nem szeretném ezt átélni.
márc. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nekem az orvosom felajánlotta a programozott császármetszést is, de az az igazság, hogy attól még jobban tartok, mint hogy újra átélem azt, amit az első szülésnél...


Nincs bajom egyáltalán a császárral, ha bármi gond lenne, nem is ellenkeznék, de önként nem vállalnám. Már a gondolattól is hányingerem van, hogy ott feküdnék és érezném, ahogy "matatnak" bennem, pakolgatják a belső szerveimet.


Az EDA-ról is hallottam jót és rosszat is, valakinek féloldalt hatott csak, cserébe hetekig nem tudott a hátán aludni, más azt mondta, hogy a kitolásra mindig leállítják, így a semmiből azonnal a tolófájásokat érzed.

márc. 31. 21:52
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy történt. Annyi különbséggel hogy én a vajúdást sem nagyon bírtam.
márc. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
Nálam pont fordítva volt mindkétszer. A vajúdás vége felé már könyörögtem, hogy mindegy mit csinálnak csak szedjék ki. Mikor màr nyomni lehetett sokkal jobb volt, feszített, de már egyáltalán nem mondanám fájdalomnak, mondjuk engem vágtak mindkétszer, gyorsan kint voltak.
márc. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Az életemben nem ordítottam annyira, mint kitolásnál😫

Szerintem tőlem zengett a szülészet.

A vajúdás még nem volt annyira vészes, csak hosszú.

Már 10 éve, de a mai napig rosszul vagyok, ha eszembe jut 😬

márc. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
5# szintén. Előtte nap meg azt hallgattam két anyukától is, hogy milyen gáz hogy úgy sikitanak a szülészeten. Hát szerintem hozzám képest a bent lévő piskóta volt.
márc. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
54%

Nekem is a vajúdás volt rosszabb, bár én kaptam edát is, de két érzéstelenítés között azért eléggé kellemetlen volt (nem fájt, inkább mintha durva hasmenéssel viaskodnék órákon át, wc nélkül 🙃).

Alig vártam a kitolást, és jó volt a megérzésem, ott már mentek a dolgok a maguk útján, követtem az utasításokat, és kb. 3-4 fájás alatt sikerült is megszülni 🙂

Ott már legalább úgy éreztem, hogy aktív résztvevője vagyok a dolgoknak, ez nekem sokat segített, és akkor annyira koncentráltam arra, hogy jól csináljam, hogy szinte alig éreztem a fájdalmat (pedig az egyik fájás alatt pont csak "félútig" jutott a fejecskéje, azok nem voltak épp kellemes másodpercek, míg újra nyomhattam 😊

márc. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Fuhh, ne haragudjatok, de kicsit örülök, hogy nem csak én voltam "gáz". :D


Bár, emelem kalapom az előtt, aki ezt végigcsinálja egyetlen hang nélkül.


Igazából nekem szerencsém volt, mert a vajúdás az összvissz 4 óra volt, de ebben benne volt a kórházba tartó út + betegfelvétel is. Lehet, hogy ha 10+ óráig kell azt a fájdalmat elviselni, akkor annyira nem gondoltam volna könnyűnek... :D

De az elején még beszélgettünk a férjemmel, a szülésznő is jött, mondott mutogatott mindent, az utolsó 30-40 perc volt olyan, mikor már zavart minden, nem akartam se beszélgetni, se másokat hallgatni. Aztán meg jött a kitolás, ami valamiért olyan váratlanul ért, mintha nem is szülni mentem volna oda.

márc. 31. 23:06
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Indított szülésem volt, a kezdetektől telenyomva oxival. Én azt hiszem túlzás nélkül azt mondanám, hogy azt hittem beledöglök a vajúdásba és engem az akasztott ki a legjobban, hogy nem tudtam meddig kell ezt még bírni, senki nem mert időt mondani. Már a fájás végén is totál ráfeszültem, hogy mindjárt jön a következő és én már nem bírom. Az utolsó 2 órából kb. annyi van meg, hogy "már minden mindegy, csak legyek túl rajta". Mintha nem is ezen a világon lettem volna. Amikor mondta a szülésznő, hogy próbáljak meg nyomni egyet, az már maga volt a mámor, hirtelen ott termett a fény az alagút végén és minden utolsó erőmet összeszedve arra koncentráltam, amit a szülésznő diktált. Nekem ez valahogy zsigerből jött, de szerintem nagyon jó szülésznőt is kaptam. Jól kihallottam a hangját a "tömegből", nagyon határozott volt, de közben támogató is, szóval könnyű volt azt csinálni, amit mond. Fájt, feszített, gátmetszés is volt, de én annyira éreztem a vége feelinget, hogy konkrétan nem éreztem azt, hogy ebbe belehalok. Hangos voltam, nyögtem, aaa-ztam, mindent csináltam, de kb. 4 szülést hallgattam végig magam körül, amíg a szülőszobán voltam, a kitolást senki nem bírta némán, szóval semmi cikit nem éreztem ebben. Ha túltoltam volna az ahhhh-zást, akkor a szülésznő rögtön visszarántott a földre, jött egy pár pozitív szó és nyugtatás, hogy koncentráljak a levegőre, ne ziláljak, stb., mert elfogok ájulni, pedig most nagyon ott kell lennem. Nekem szerintem az ő személye segített abban, hogy egyben tartsam magam fejben és valami felsőbb erő, ami nem engedett ott a finishben már szétesni. Előtte azért voltak kétségbeesett pontjaim, de ez már nem az a szitu volt.

Egyébként szerintem az első számú szabály (és én ezt nagyon sok helyen olvastam), hogy el kell fogadni, hogy ebben a helyzetben elveszted a kontrollt, nem tudsz úrrá lenni a helyzeten és ez teljesen természetes. Ez nekem ment. Az nem ment, hogy "beleengedjem magam" a fájásokba, elengedjem magam, próbáljak lazítani és úgy érezzem lélekben, hogy ez jó. Egy merő görcs volt a teljes test minden fájásnál. Mintha ördögűzés lett volna az utolsó 1-2 óra komolyan...

márc. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pont fordítva volt az elsőnél: a vajúdás utolsó 5-6 órája már nagyon fájt, az elején még segített valamennyit a légzés, a végén már bedobtam a gyeplőt, ahogy 4-es írta: bármi, csak legyen már vége (igaz, én nem mondtam ki), a kitolás 2 órájából már nem sok maradt meg, valahol máshol lehettem, nem is fájt (annyira). Érzéstelenítést nem kaptam. A másodiknál én is féltem, hogy mi lesz, de az meg olyan könnyű és gyors volt, hogy nem is hittem, hogy egy szülés ilyen is lehet.
márc. 31. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!